Есента изпращаме с усмивка, Юнчето палува без почивка! - Тема №9

  • 20 766
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
2. И на моето хлапе му расте зъб - горе вляво, пети или шести.
Maretu, веднъж бях споменала, че на детето на една приятелка, първото му пробило зъбче беше горен кътник. 

# 16
  • Мнения: 82
Здравейте и от нас,

Днес си направихме една страхотна разходка.Времето е чудесно и беше пълно с майки с деца.
За захранването както вече писах го почнах с картофено пюре(давам го в 12 на обед след кърменето),
вече 3-ти ден го хапва и то с охота,
мисля да продължа с морков пак 3 дена,
броколи 3 дена по няколко лъжички,
тиква 3 дена,
и после ще го омешам-картоф,морков и тиква примерно.
От изброените по-горе само броколите ги взех на Гербер,
останалите ще си ги приготвям в къщи.
Също му взех и едно сокче от ябълки на Ганчев,но не съм решила дали да му го дам или аз да го изпия-ще видим как ще вървим по нататък.

Малкия се сдоби със книжката на Колория,ей голямо радване,много я хареса.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 030
Марету, на Стаси първо й поникна горен трети в дясно  Simple Smile Мнооого беше смешна. На ако виждаш бели петънца, не са зъби най-вероятно. Според нашата педиатърка са запушени слюнчени каналчета, които ще се отпушат с прояждането.

За захранването - аз само си мисля и говоря, не съм почнала, пък и не ми се почва... така си ми е добре, цица и готово. Другото е голяма галимация  Wink

# 18
  • Мнения: 82
Момичета намерих тази схема за захранване и сякаш ми допада:
http://www.mamaibebe.com/?id=188
Моля,споделете какво ви е мнението.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 030
Според мен е рано да има 3 заместени млечни хранения в 7-ми месец.

# 20
  • Мнения: 82
Според мен е рано да има 3 заместени млечни хранения в 7-ми месец.

Да,мисля чак 6-тия месец да заместя обедното хранене и 7-мия месец да са 2,а не 3 заместени хранения(обед и следобед).
Незнам,доста се обърках с толкова много начини по които можеш да захраниш детето.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Чудна нова тема!   bouquet
За захранването- още не съм започнала, но мисля да отложа заместването на  млечно хранене колкото се може по-дълго. по принцип дават, че това трябва да стане не по-рано от годинката.  Има много полезна информация във форума за Кърмене и захранване http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0 Струва си човек да отдели малко време и да почете, защото има доста полезна информация. 

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте,
темичката е страхотна.
maroobg според мен това си е точно "старата" схема за захранване. Според мен е много рано на 2-3 месеца да се включват сокчета или пюрета. Но в крайна сметка има толкова много информация, че всеки сам си преценя как да процедира.
Успех в захраването на всички, които са започнали. Ние ще си чакаме навършване на 6 месеца.
Лека вечер.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Благодарности за темата и от нас!

Днес прекарахме чудесен ден в морската! Много рано взе да захладнява обаче...

Връзките на терлички/обувки са едно от любимите неща за игра и на Паф.


За захранването - аз само си мисля и говоря, не съм почнала, пък и не ми се почва... така си ми е добре, цица и готово. Другото е голяма галимация  Wink

И аз така!  Peace

# 24
  • Мнения: 293
maroobg,хвьрлих едно око,но нещо не ми допада тази схема.Може да се поразровиш и за нещо,което е по-добро според мен.
Ние си имаме вече 30 пюрета ,и от понеделник стартирам захранването Peace
Днес в морската ми стана хладно за кьрмене навьн и затова се прибрахме малко по-рано.

# 25
  • Мнения: 0
Опалааа Simple Smile Ето ни и нас Simple Smile
Мерси за хубавата темичка, както винаги е страхотна  Hug

Аз също от началото на седмицата давам от бишкотките на Плазмон, не гранулираните, а другите целите. Слагам засега по една в млякото вечер и малката се събужда към 5, но не от глад, а по-скоро по навик... и се започва една игра, едно викане, заспива към 6 и в 7 вече е кукуряк Crazy
За чайчето "Лека нощ" на Хип - започнах да й го давам с надеждата да откаже нощното хранене. Уви, не се получава  Thinking Явно скоро няма да имам късмета да се наспя  smile3524, но пък взех да свиквам  smile3506
Другата седмица мойта лигла прави 5 месеца и ще започнем със зеленчуковите пюренца, да видим как ще й се отразят Simple Smile

Мартейка, дали днес случайно не беше в парка до Патиланци в Младост?

# 26
  • Мнения: 19
Привет и от нас  Flutter
И ние от понеделник почваме със захранването. Засега съм решила с домашно пюре от картоф, но от толкова четене луда станах  ooooh!  Много ми помага нета, но и много ме обърква Crossing Arms Ще карам по интуиция по нататък, пък ще видим.

# 27
  • Мнения: 36
Здравейте милички   bouquet
За захранването няма да се включвам, защото всеки си има своя схема и си я следва! Аз заместих вече 2 хранения и в резултат на това имам супер щастливо и спокойно дете! Не помня да е била толкова весела от много одавна  Peace За нощното хранене - от 2 дена слагам по една лъжица оризова каша във вечерното мляко  и резултата е спящо до 6 сутринта дете  Peace Днес купих и гранулираните бисквити  на плазмон и ще видим с тях какъв ще е резултата  Rolling Eyes  Прочетох че били много сладки, но да ви кажа чесно си направих на себе си една чаша прясно мляко с тях - еми грам не са сладки  Rolling Eyes
Това е за сега  Hug Приятна и спокойна вечер  Hug

# 28
  • Мнения: 82
  Много ми помага нета, но и много ме обърква Crossing Arms
Съгласна съм.

Ще карам по интуиция по нататък, пък ще видим.
Това е най-доброто решение засега,и аз се присъединявам към теб.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт