Писна ми от родителите ми

  • 6 846
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Тук ще ви постна едно мнение от друг сайт. Какво мислите по въпроса? Още повече към второто момиче, защото включва всичко посочено от първото.


здравейте аз съм момиче на 14. Ще остана анонимна. Писна ми от родителите ми за всяко нещо аз съм виновна който се ядоса на мене си го изкарва не издържам. А като им кажа че не съм виновна и т.н започват да ме обвиняват отново и отново. Майка ми се държи отвратително с мене обижда ме всеки изминал ден а аз като и кажа нещо от рода "така не ти ходи" веднага се започва: ти лайно с лайно не можеш да ми казваш как да се обличам и как да изглеждам. И това става всеки божи ден. Всяка нощ плача тежко ми е няма на кой да споделя защото ме е срам. А ако кажа на някой ме е срам че цял Бургас ще разбре. Тук си излях душата относно семейството си. Надявам се да ме разберете защото едвам едвам понясям обидите от рода ку*ка ку*ва ла*но и т.н. Ако някой друг ми ги каже не се обиждам защото не ме познава. Но това е моята майка и не мога. Моля ви дайте ми съвет. Ако искайте ме псувайте - вие не ме познавате. Чао - Чао!

Друго дете:
Имам чувството, че аз съм го писала това. На всичкото отгоре при мен е и още по-зле. Не ми купуват нищо за ядене. Ям само разни бульони, лютеници и др. всичко което има в момента останало. Мислят единствено и само за себе си. Причината била, че не съм си чистила стаята. А всъщност стаята ми е доста добре почистена. Който и да съм канила вкъщи и съм го питала ми е казвал, че не може да се иска повече от това, но ... А като им кажа днес еди кой си беше вкъщи, те ми отговарят как не те беше срам да го поканиш. Наричат ме ку*ва, про*титу*ка и подобни. Нито се обличам провокативно, нито съм имала гадже, нито се държа неподобаващо. Понякога не издържам и започвам да крещя при което те ме бият. Ходила съм със синини по краката. При огромна болка играх физическо, защото нямам причина по която да не играя. Чувствам се отвратително в такова семейство. Предимно тези неща стават от майка ми. Баща ми се поти ужасно много и като спи. Заспива на моето легло, върху моите завивки и възглавници. Ами мирише ми, бе хора. Не издържам. Като му го кажа това и започва да ми казва да млъкна. При това се изпускам и казвам по някоя глупост и веднага получавам синина. Направили "две лъжици" салата и аз като хапнах малко ми се скараха, че съм я изяла и за тях нямало. Ужас! И мен като авторката ме е страх да кажа на някой, въпреки че съм споделяла части на братовчедка ми. Единственото което казва тя е, че ме съжалява. Но ако каже нещо на мама свързано с темата, майка ми веднага отрича, казва че съм лъгала и пак, че съм "лека жена". Не ми личи, че не ме хранят, тъй като съм едра. Един път им казах, че ще се обадя на Закрила на детето. Реакцията на майка ми беше: "Да не мислиш, че там няма да те бият и обиждат. Няма да ти дават и пари за нищо" - т.е. в някой дом. Не отричам, че когато искам пари за нещо няма да ми дадат, но факта че като се прибера няма нищо за ядене ме убива. Ако си взема нещо готвено от магазина, ми казват че пак съм давала пари на вятъра. А вкъщи има само кетчуп, оцет, олио, сол и една бучка сирене. Добре, един път ще ям само сирене, ама не мога всеки ден само това да ям. Посъветвайте ме нещо, моля Ви!

# 1
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Аз ... ОНЕМЯХ!!! И мислих дълго какъв коментар да дам.Страшно е да прочете човек подобно нещо за дете. Поне аз така разбирам нещата. За мен, а и предполагам за много от майките тук детето е най-важното в живота.Не може да има такива обръщения,не може да не му се готви на това дете и то да стои гладно. Да не спи по цели нощи, да плаче... За мен това е престъпление...

# 2
  • Мнения: 20
Карма135, и аз реагирах по същия начин. В момента се чудя какво да посъветвам връстниците ми(защото и аз съм на 13-14 години). И при мен е имало подобни драми(подобни силно казано), но само да ме обиждат отново за стаята, но си е приличала на кочина. И гладна са ме оставяли, но без да искат (т.е. не са се усетили, че вкъщи няма нищо за ядене). Но факта, че това се случва системно, направо ме ШОКИРА.

# 3
  • Мнения: 8 999
Толкова абсурдно звучи, че ми се струва пълна измислица. Но, дори и точно тези две истории да са лъжа, сигурна съм, че има деца в такова положение. Не мога да го разбера, но наистина има родители, които за всичките си неуспехи в живота обвиняват децата си и изсипват върху тях цялото си озлобление от собствения си провал. Поне в голяма част от случаите това са причините. За други причини просто не мога да се сетя, или поне не мога да си представя, че биха могли да са истина.
Редно е такива деца да потърсят помощ отвън, но не знам откъде. Точно социалните служби не ми се струват много надеждни.

# 4
  • Мнения: 4 569
Малко хора ще повярват на написаното ако не са го изживели.Просто не разбират че ако "аз съм добър родител,моето дете е нахранено,облечено,обуто и ОБИЧАНО" има и "майки" като гореописаните.

Авторките по-горе-нямате ли учител на когото можете да се доверите?Или близък роднина?


# 5
  • Мнения: 1
Това вече е лудост . Как може един родител да прави така с дете то си.Как може до го обижда така.Моят проблем е толкова малък . Той е че мразя когато ми се карат.Един път си забравих телефона и отидох навън да играя . Стъмнило се но ние сме на 5-тия етаж аз и моя 4-ти братовчед . Слизаме да се прибираме и мама ме посреща от вън . Разбира се веднага не ми се кара а чак като влязохме вкъщи.Не , че ми се кара така да ме удря и крещи. Но все пак не могат да раберът нас децата.И големите трябва да си спомнят като са били деца.А , има пък едни баби който все ни гонят и все ни се карат с думите"Защо играете все тука ! Я се прибирайте вкъщи . Нямате ли си телевизори гледайте нещо ,какво сте завикали тука !"Трябва възрастните да ни разбират . Съвета ми е свързан с досадните баби . Викайте им и вие.А , за родителите два варианта.1.-Дръжте се много добре с тях.Носете им добри оценки и подобни.2.-Не им обръщайте внимание . Когато ви крещят се правете на сърдити. Аз съм щастлива с моите родители , но мисля и за тези който са нещастни.Разберете ние сме следващото поколение . За да има живот трябва да ни има нас . ДЕЦАТА !!! smile3501 newsm10  ylinfant newsm30 smile3504 1crib feeding

# 6
  • Мнения: 25 713
Кой е сайтът? Правописът оригинален ли е?
 Може ли линк?

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Сега се сещам, че в годините още когато бяхме деца, а то не беше вчера имах приятелка - сираче - само с майка. Майката се омъжи повторно уж за по-добро. но не би. Тя гладуваше като... не ми се пише като какво. Живеехме на село. През две къщи. Мама непрекъснато готвеше - така е и до днес и приятелката ми идваше понякога у нас за да се нахрани. Казвала ми е, че вторият и баща не е разрешавал дори яйца да си опържи. В крайна сметка за да се спаси от глада се омъжи за първият срещнат още в девети клас... Такива ми ти работи. Нахлуха едни гадни спомени - не ти е работа. А аз не знаех как да и помогна...

# 8
  • Мнения: 85
Вярвам на 100%, че има такива майки. В такива семейства бащите са безгласни букви. В повечето случай деца се изнасят рано от дома. То всъщност, за тях това, е спасение. Но от там нататък, на кого попадат, е друг въпрос.

# 9
# 10
  • Мнения: 116
Tъжно е,че има такива родители...

# 11
  • София
  • Мнения: 39 817
Кой е сайтът? Правописът оригинален ли е?
 Може ли линк?
http://spodeli.info/semeini_problemi_semeini_voini/pisna_mi_ot_vsichko_693422/

Това намерих.

# 12
  • Мнения: 2 658
!!!!
Други думи не намирам....

# 13
  • Мнения: 275
Тинейджърите са склонни доста да преувеличават.
Не казвам, че няма лоши родители, но специално тези двете истории ми звучат като молба за внимание и популярност в някой форум.

# 14
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Тинейджърите са склонни доста да преувеличават.
Не казвам, че няма лоши родители, но специално тези двете истории ми звучат като молба за внимание и популярност в някой форум.

Не съм съгласна. За мен те наистина търсят помощ, нямайки на кого да кажат това, което изживяват...

Общи условия

Активация на акаунт