Писна ми от родителите ми

  • 6 839
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 634

Благодаря, AnMary!  Grinning
Това новото Розали ли е?  Laughing

# 16
  • Мнения: 275
Защо все си мисля, че на днешните деца им остава много свободно време?!

# 17
  • София
  • Мнения: 39 771
Сийке, хич не знам какъв е сайта Simple Smile

Моята щерка е предпубертетна. Преди известно време се била ядосала нещо на брат си. И избълва какво ли не. Включително и това, че не я храня по цял ден, нищо не й се купувало, обиждали сме я и т.н.
Най-вероятно децата имат нужда от помощ, за да преодолеят и разберат промените в тялото и настроението си.
Може би интернет е добро средство за "отпускане".

Без да се чуят двете страни, не може да се застане на едната или другата страна.
Ако съдя по щерка ми в повечето случаи родителите са си съвсем нормални, само в някои единични случаи откачат. Добре, че тези моменти са много редки.

# 18
  • Мнения: 40 943
Това вече е лудост . Как може един родител да прави така с дете то си.Как може до го обижда така.Моят проблем е толкова малък . Той е че мразя когато ми се карат.Един път си забравих телефона и отидох навън да играя . Стъмнило се но ние сме на 5-тия етаж аз и моя 4-ти братовчед . Слизаме да се прибираме и мама ме посреща от вън . Разбира се веднага не ми се кара а чак като влязохме вкъщи.Не , че ми се кара така да ме удря и крещи. Но все пак не могат да раберът нас децата.И големите трябва да си спомнят като са били деца.А , има пък едни баби който все ни гонят и все ни се карат с думите"Защо играете все тука ! Я се прибирайте вкъщи . Нямате ли си телевизори гледайте нещо ,какво сте завикали тука !"Трябва възрастните да ни разбират . Съвета ми е свързан с досадните баби . Викайте им и вие.А , за родителите два варианта.1.-Дръжте се много добре с тях.Носете им добри оценки и подобни.2.-Не им обръщайте внимание . Когато ви крещят се правете на сърдити. Аз съм щастлива с моите родители , но мисля и за тези който са нещастни.Разберете ние сме следващото поколение . За да има живот трябва да ни има нас . ДЕЦАТА !!! smile3501 newsm10  ylinfant newsm30 smile3504 1crib feeding

Te, възрастните, много добре ви разбират и когато ви се карат го правят за добро. Впрочем, ако си вземахте бележка от нормално изказани съвети и забележки, никой нямаше да ви крещи. Но за нещастие съм забелязала, че често ако си говоря нормално ме игнорират на 100% и се налага да повикна малко за да ми се обърне внимание. Съгласна съм, че да ти се карата ти рзваля комфорта, но ти сама си довела нещата до там да ти се карат. Повярвай ми, и на родителите им е адски неприятно да се карата и го правят с голямо неудоволствие.

# 19
  • Мнения: 3 323
Вярно е, че тийновете имат склонност да преувеличават, но според мен няма как да измислят всичко това. Ужасно е и срамно... за нас родителите!
Мен пък ме разтревожи това:
"К: on 06.05.2010. 15:59

Честит празник,бъди щастлива и горда.Здравей девойче,аз съм голям и ще се радвам да споделяш с мен за да ти олеква.Живея в Бургас скайпа ми е vinarsko
обади се мога да ти помагам духом и да ти давам сили ,но всичко е много индизидуално затова повече на скайпа когато пожелаеш.Вдигни високо главата.Тодор"

Това е отговор на публикуваните по горе постове...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 508
Моята щерка е предпубертетна. Преди известно време се била ядосала нещо на брат си. И избълва какво ли не. Включително и това, че не я храня по цял ден, нищо не й се купувало,

И моята беше така. Веднъж при профилактичен преглед при личния лекар му каза "Мама не ми дава да ям и ме държи гладна". Друг път я прибирам от училище, и тя на висок глас мрънка "Ти нищо не ми даваш, държиш ме гладна, само ме караш да върша мръсната работа". Под мръсна работа разбирайте неуспешните ми напъни от време на време да я накарам да си подрежда стаята. По същия начин се е оплаквала и на класната, и на медицинската сестра в училище, да не говорим за десетките хора, които са я чули по улицата. И че съм грозна и се обличам грозно също ми е повтаряла по много пъти, и цветовете на дрехите ми не й били харесвали, че на всичкото отгоре и нея я карам да се облича грозно.

Имам чувството, че пубертетът удря някои деца преди да са готови психически за това.

# 21
  • Мнения: 20
Има вина и пубертетът, но аз като тийнейджър защитавам децата. Добре, ние може и да сме виновни, но да ни бият и да ни обвиняват за щяло и не щяло ... Абсурдно е! Ето случка от днес:
Имам домашна по Информационни технологии и по История. За тях ми трябва компютър, а баща ми не ми дава захранването за лаптопа ми. Причината е, че вчера ми се спеше и изключих ТВ-то, защото ми пречи. При това той го включи  #Crazy и аз пак си го изключих, защото не се случва за първи път. Мисли си, че само той съществува. И сега майка ми му каза да ми го върне. Само с едно изречение и готово. Иначе трябва да чакам и утре като отида без домашна на училище и ми пишат забележка???? Какво ще ми е оправданието? На всичкото отгоре знаят, че едно от слабите ми места е липсата на компютър. Аз с това се занимавам през свободното ми време. Правя WEB сайтове, печеля състезания, а те искат да ми провалят хобито и мечтаната ми кариера.
И аз мога да кажа, че поне веднъж (а някои неща и по повече) са ми се случвали и на мен. Според мен трябва да се говори с родителите за това, но нас децата ни е страх от това. Сега им казах, че ако не ми изперат дрехите няма да ходя на училище и на уроци. Имам дрехи, които са се събрали много. Ами не мога да ходя с носени дрехи, които може и леко, но миришат. Не ми е комфортно. Отговорът на майка ми беше, че не ми била слугиня. Вчера ме помоли да ги събера без да ми каже нищо, а сега не мога да отида на уроци. Чак при това започна БАЩА МИ да пере (разбира се с пералня). На мен не ми дават да включвам пералнята. Е не знам вече, психолог ли им трябва ??? Започнах да се замислям и вече вярвам много на зодиите. Аз съм Риби, майка ми Стрелец, а баща ми Овен. Който познавам с родител Стрелец (не твърдя, че при всички е така) е много строг в дисциплината. Който познавам с родител Овен е инат отвсякъде, нищо и никой не може да го спре. Иначе да, това е сайта от който взех статиите.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 122
За мен началните постинги са преекспонирани, не вярвам да съществуват чак такива родители, ако наистина има - то това са някакви чудовищни изключения  ...
А последния пост на авторката на темата е  Rolling Eyes ... Бих и дала няколко съвета, но не виждам смисъл ...

Аз имам петокласник и ние също "не му даваме нищо за ядене", "държим го гладен" ... Причината - държа да се обядва или вечеря сготвената от мен храна, а не търча да мажа филии, правя тостери или пица ... Същевременно го и "мъчим" - караме го да яде ябълка, банан, недай си боже салата ... Днес го "измъчих" страшно много - препитах го по история, защото установих пропуски, след което го накарах да си подреди бюрото /само бюрото - нищо друго!/ и сега съм "много лоша".

# 23
  • Мнения: 25 634
Последно, кой пише от този профил - майката или дъщерята, че нещо се обърквам...
Коя е на диета, коя има племенница и зет, коя гледа сериали?
Това някаква пловдивска мода ли е - майки и дъщери (уж) да пишат заедно?

ПП Някакъв проблем ли има да си изпереш дрехите сама?

# 24
  • Мнения: 20
А иначе аз много обичам всякакви манджи, салати, ПЛОДОВЕ, ЗЕЛЕНЧУЦИ (пиша с главни букви, защото това ям много често), но вкъщи като няма? И като ми се приядат сърми или нещо подобно, което не мога да си сготвя, ми се карат, че съм си купила готова храна (в суперите продават не само готови банички и пици). Аз предимно искам да се храня здравословно, а вкъщи има хляб, кьополу, буркани с месо, компоти ... Опитвам се да избягвам тези храни. Не съм вегетарианец, но не обичам тлъсто месо.

Между другото относно ученето, ами не на всеки му се отдава предмета, който на мама или тати е бил любим. Например на мен Химията и Биологията са ми адски скучни. Донякъде и Физиката, опитвам се да се стремя към 5-ци, защото и с много учене не става, просто ми е скучно и не мога нищо да запомня. А вкъщи искат да съм иделана (без грешки на контролни), защото баща ми е бил на олимпиади и щом той е добър, хайде и аз. Защо не ме погледнат в ИТ, в Математика, в Изобразително изкуство, БЕЛ, Английски език. Бих казала, че учителите ме разбират. Изкарала съм 5 по Математика (на частните уроци, предимно има 3-ки, защото г-на не обясняваше за момента добре). Баща ми ми каза, че съм проста. Не помня как, но се завърза тема, как родителите са реагирали на оценките. И като казах, че са ме нарекли проста и г-на каза, че е писал: "Бъди по-прецизна!", а не "Бъди по-умна!". И за него грешките не са от незнание, а от невнимание. Например: изпуснат минус, забравена степен и т.н.

След малко ще пиша под мненията на авторките на "писмата". Нека да накарат родителите да погледнат мненията. Да видят дали майките им и бащите им ще открият себе си в писмото. Или ако не се усетят, то поне да видят, че не трябва да правят горепосочените неща. И една от главните причини да постна това, е именно тази.

Как' Сийка, ами аз съм си на 13 години и половина. Имам по-голяма сестра, която има дете и е омъжена. Съпругът и го наричам зет, поне в нашия край е така. Гледам сериали (рядко, но все пак гледам). Била съм на диети. Ако за това питаш .... Ready! Но какво общо има темата с това коя съм аз. В началото на темата съм писала, че съм връстница на авторките на писмата.
Ами не е проблем, но никой не ми каза, че няма да са изпрани за днес. И да ми казват, че не са длъжни да ми слугинстват ...  #Crazy. ОК! Но поне да ми кажат, че няма да ги перат, не съм малка. И на ръка мога. На мен не ми дават да включвам пералнята.

# 25
  • Мнения: X

Ами не е проблем, но никой не ми каза, че няма да са изпрани за днес. И да ми казват, че не са длъжни да ми слугинстват ...  #Crazy. ОК! Но поне да ми кажат, че няма да ги перат, не съм малка. И на ръка мога. На мен не ми дават да включвам пералнята.

Я се вземи в ръце и спри да мрънкаш. Сърми искала, от буркани месо не ядяла.  Rolling Eyes
Като ти трябват дрехи за конкретен ден, ще си ги изпереш с ръчички, ще ги простреш и после ще си ги изгладиш. Синът ми си знае този урок от 12 годишен. Никой не е длъжен да ви слугува по график.

# 26
  • Мнения: 275
Момиче, знам че искаш да си интересна и животът ти да бъде един неспирен сериал.
Колкото по- бързо се осъзнаеш и започнеш да съществуваш в настоящето, не в измисления си свят, толкова по- добре за теб.
Съжалявам родителите ти. Надявам се, никога да не прочетат какво пишеш по форумите за тях.
Аз преставам да ти бъда публика.

# 27
  • Мнения: 20
Явно, не можете да ме разберете. Нито смисъла от темата. Предлагам някой модератор да заключи темата, защото се объркаха всички мнения.

Общи условия

Активация на акаунт