Отговори
# 15
  • Мнения: 25
Хоп и аз в новата темичка  Joy

sweet_maniche  - прекрасна темичка, благодарим   bouquet

Вчера и ние бяхме на консултация - 6.200кг, 62см и ни биха едната ваксина - Пентаксим, другия месец другата  Flutter
Дани прие ваксината много геройски, почти не плака, нещо днес е малко разстроен, незнайно защо.... едва го приспах, сега ще го будя за баня  Laughing
На консултацията ни показаха и как да го обръщаме за да свиква и няколко нови упражнения. Добре че той много си пада по масажите и умира от кеф  Heart Eyes
Да ви се похваля че и ние вече за обръщаме, за трети път и гукаме по цял ден - на мама слънцето   Kissing Heart

В това страхотно време и ние всеки ден сме навън, поне по 5-6часа инъче не иска да спи вкъщи - хитрец  Mr. Green

Лека и спокойна вечер  Hug

# 16
  • Мнения: 17
Заглавието на новата теичка е страахотно, а снимките са много сладки.
Всичките ни бебчета са невероятни  Heart Eyes Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 177
Хайде сега да ви се оплача.
Днес бяхме поканени на РД на детето на моя приятелка,което е приятелка и с дъщеря ми.Навършва 7г.РД беше от 4ч.,но не тук в града, а на 50 км.Така,оказа се,че съпругът ми ще е на работа и аз ще ходя сама с двете деца.Отидох си аз на обяд,обиколих бабите,към 4 заведох дъщерята,но РД беше в заведение,при което аз си тръгнах,защото бебето да влиза вътре няма да стане.В 5 си взех детето,за да се прибираме,все пак имаме 1 час път.Като тръгваме рожденничката се насълзи и през сълзи ме пита:Защо тръгвате?В колата моята ми вика:Мамо,аз дори не опитах тортата.Ей,как ме заболя сърцето,не е истина.И аджеба,не можа ли да го направи от 12,при условие,че се стъмва рано,че гостите сме само ние и племенника ѝ,и че бебето е на два месеца.Защо го направи от 4ч.-ами малката дъщеря да се наспи,защото иначе била кисела.Е не можеше ли баба ѝ да я наглежда един час,при условие,че всеки ден я гледа.Ей,бясна съм.Ивайла сутринта беше с Т заради ваксините,цял ден е отпусната,аз въпреки всичко бия 100 км в двете посоки заради децата,и никой да не се съобрази поне час по-рано да беше да поиграят децата.А сега аз съм виновна,че съм тръгнала рано,и аз обяснавам защо,и аз се надявам дъщеря ми да не мисли,че откакто има сестра нещата се променят.

Извинявам се за дългия пост и че го сервирам в събота вечер,но сърцето ме стяга цял ден.

# 18
  • Мнения: 95
bubbast , наистина много кофти. Добре те разбирам. И при нас се случва често заради бебето, например, да си тръгнем по-рано, я от разходка, я от друго място. И Део се сърди, ама няма как. А другите хора винаги мислят само за себе си и своите деца и рядко се съобразяват с гостите, било то и с бебе. Дано сладката ти госпожица не ти се сърди дълго. Peace
Забравих да поздравя за новата тема-супер еее,ами питам за потенето,че ми казаха,че е признак за рахит и паралич,аз вече тотално откачих,за всичко се заглеждам smile3511
nat003 , недей да се шашкаш така. Хора различни. Едни се потят повече, други не. Но ако толкова те притеснява това можеш да питаш доктора си. И нашата девойка често е препотена, особено докато я кърмя.

# 19
  • Мнения: 15
Мъниче, страхотна тема!!!   bouquet

fata_morgana, аз давам Деавит-а с кърма в една малка пластмасова лъжичка (такава с която после се дават пюретата). Първо лекичко я допирам до устичката и леко я слагам под наклон така, че да усети кърмата и Виктория си мисли, че явно това е цица и започва леко да цока и така изпива кърмата с капките. После обръщам лъжичката и тя облизва ако нещо е останало. Иначе с нормална лъжичка и при мен не ставаше.

talk to her, много неприятно това с приятелката ти. Със сигурност не трябва да кърми известно време, но колко това трябва някой специалист да го каже.

# 20
  • Мнения: 3 637
Беаво Ина ,темата е супер   bouquet !Има 3 мами които ми писаха да ги впишем утре ще ги добавя  Peace ,че имаме гости !
Лека нощ!  Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 074
Супер е темата   bouquet! Изпращам снимка  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 193
Темата е страхотна!Мъниче ,моите адмирации   bouquet !

# 23
  • Мнения: 2 677
fata_morgana, аз давам Деавит-а с кърма в една малка пластмасова лъжичка (такава с която после се дават пюретата). Първо лекичко я допирам до устичката и леко я слагам под наклон така, че да усети кърмата и Виктория си мисли, че явно това е цица и започва леко да цока и така изпива кърмата с капките. После обръщам лъжичката и тя облизва ако нещо е останало. Иначе с нормална лъжичка и при мен не ставаше.


С такава лъжичка давам и аз - кърмата я лочи, но водата не я ще, само като й усети и...   Crossing Arms  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 16
Супер темичка, много сладки бебчовци, пу  пу Simple Smile

# 25
  • Мнения: 104
Супер темичка   bouquet
За Деавита аз бях писала, ама пак да кажа, повечето педиатри казват, че трябва да се дава с кърма! Направо в устата не върши никаква работа, защото ТРЯБВА ДА СТИГНЕ ДО ТЪНКИТЕ ЧЕРВА, там се обработва този витамин, а така остава по лигавицата и по не знам си кво, но така или иначе няма как да стигне до където трябва, само с вода също не става, вече не помня по какви причини, но вероятно по същите или подобни. Така че начинът е лъжичка с кърма и капката вътре, както е описала Яничка лъжичката се опира до горната устна, бебето почти винаги реагира и отваря уста, това е рефлекс...ако сте забелязали като му се пипне нослето, бузките или устничката то обикновено отваря устичка....така че не е трудно да го накарате да отвори уста Wink
За потенето - нормално е, особено ако става въпрос докато суче, беше споменато скоро от консултантите това, а през другото време ако му се поти главичката най-вероятно му е топло Wink но разбира се който се притеснява да си пита педи най-добре Simple Smile
Кира и Мая е така както се хили и си гука и зведнъж рев...обикновено е защото и се доспива и аз не разбирам защо така изведнъж го прави, ама това е причината, приспивам я и всичко е ок. Както някои спомена некои бебчовци реват понякога и защото им се спи, е, ние сме от тези дето винаги реват, когато им се спи и се приспиваме по един час за сън после от 15 минути, ама кво да се прави.

# 26
  • Мнения: 15
Добро утро мацки! Още един прекрасен ден!  Hug

vesy_evi, все забравям да ти пиша, че снимките на Мая с кучо са превъзходни!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes Аз нали съм върл кучелюбител и направо ме разтопи с тези фотоси!  Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 1 879
Добро утро и от мен, мами-сладурани Heart Eyes. Като ми поотмине операцията на пръста ,ще пиша. Много хубава тема, благодаря и аз  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 922
Добро утро, момичета!




vesy_evi, все забравям да ти пиша, че снимките на Мая с кучо са превъзходни!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes Аз нали съм върл кучелюбител и направо ме разтопи с тези фотоси!  Mr. Green

И аз щях да пиша същото и забравих! Чудни снимки  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 897
Добро утро и от мен!
sweet_manichе, много е сладурска новата темичка! Hug
Ще повторя въпроса си от миналата тема към консултантките по кърмене, че не го оцветих в различен цвят и явно е останал незабелязан. Моля да ме извините за което.

Въпрос към консултантките по кърмене.
От вечерта да сутринта малката започна да прави две големи нощни паузи от по 5-5,5 часа, а през деня суче на 2,5-3 часа. В резултат на това нощем гърдите ми се препълват и стават твърди и на буци, а и ги чувствам ги болезнени. По принцип редувам гърдите, като на всяко ядене предлагам само едната гърда. Въпросът ми е трябва ли да ги цедя нощем или да предлагам и двете гърди или пък да изчакам нещата да се урегулират от само себе си? Не ми се иска да будя бебето да суче, защото това е времето в което и ние успяваме да поспим малко.
 

Общи условия

Активация на акаунт