Леко покачено TSH

  • 1 427
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 119
Наскоро ходих на ендокринолог и ми пусна изследвания на TSH.
Резултатът ми е 2,36 при референтни стойности от -0,35 - 5,00 .
Тя ми изписа да пия Еутирокс 025 и каза ,че стойността на TSH-то трябвало да ми бъде до 2,00.
Въпросът ми е необходимо ли е наистина да пия Еутирокс?
Притеснявам се да не свикна с него и съвсем да се увеличи TSH-то.
В интерес на истината аз днес изпих половинка Еутирокс 025 и като че ли
чувставам някаква нервност.
Има ли и други като мен?

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
колко са Т3 и Т4? ехография на щитовидна жлеза? антитела?
според мен е много смело да се започва хормонално лечение (независимо от ниската доза) без да се уточни диагнозата. и без да съм ендокринолог не ми се струва високо ТСХ.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 119
Не само от това заключи ,че трябва да започна малка доза от Еутирокса .
Имам също така засилен косопад,който ме притеснява.
Другия месец ме вика да ми гледа щитовидната жлеза с ехограф.
Каза ми ,че при млад организъм TSH-то трябва да е най-много до 2,00 като референтна стойност.

# 3
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
Струва ми се много прибързано да ти предписват такива лекарства без изследвания на другите щитовидни хормони. Аз бих отишла при друг специалист. Ако единственият ти симптом е косопад, пробвай да пиеш мултивитамини + минерали + йод на първо време!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 119
А кои други хормони трябва да се изследват?ТАТ и МАТ ли?
Пиши ми моля те някакво име на тези мултивитамини ,защото наистина имам нужда да пия
някакви витамини на първо време.Или такава е комбинацията ?
Аз всъщност трябва да си набавям в момента повече йод ,нали така?че нещо много се обърках
с тези хормони.


# 5
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
ТАТ и МАТ са антитела. другите хормони са Т3 и Т4.
не си играй с йода , че не е никак безобидно. потърси друго мнение. в някои студии пишат, че има доста хора с ТСХ над 2, но под 4.5, които имат класически белези на хипотироидизъм. така че не е толкова ТСх, колкото липсата на други изследвания.

# 6
  • Мнения: 21
Честно казано само на основа на изследване на ТСХ, НЕ МИ СЕ СТРУВА НОРМАЛНО да приемаш Еутирокс, макар и в толкова малки дози- Тсх ти е в норма, изледвай и останалите хормони и антитела, ако те не са в норми тогава смени лекаря и коментирайта.
Не ти е трябвало да започваш прием на това лекарство - то те връзва доживо!!!

Аз имам завишени стойности на ТСХ/ доста над твоите норми/, ОСТАНАЛИ хомони са в нормите, антителата също и съм отказала отдавна да приемам лекарства.. От лекарствата няма подобрения...влошаване - ДА!, ЗАВИШАВАНЕ НА ДОЗИТЕ - ДАААА  и така докрая на.......безкрая

# 7
  • Мнения: 34
При кой лекар ходиш? преди да пиеш каквото и да е, се посъветвай с минимум двама, веднага ти казвам за д-р Любенова, намира се дп Руски паметник, това е 3 или 4-та градска,  с направление, ехограф сама си плаюаш за 2олв, пусни си още хормони, на гинеколог всичко ок ли ти е и недей да пиеш йод!

Общи условия

Активация на акаунт