Бебчето и неприятните ви хора

  • 2 757
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 172
Не се драязня от никой роднина.
Всичките са чудесни и ги обичам.Особено приятно ми е ,когато се грижат и прегръщат децата ми и виждам искреността,с която го правят.Как винаги мога да разчитам на която и да било страна и как мога да си оставя децата при някоя страна от родата без да се притеснявам,че няма да ги гледат добре.
По-неприятно би ми било,ако стоят настрани и не ги докосват  Confused

Надявам се един ден и аз да съм достойна свекърва и да не ме плюе никой,въпреки,че сигурно няма да стане,но все пак се надявам   Mr. Green

# 31
  • Мнения: 8
Ако ти един ден станеш свекърва и снаха ти каже същото за теб и не ти дава бебето, как ще се почувстваш?  Wink
Не ми се е случвало. Радвам се на всеки, който се радва на бебето ми.

Аз за свекървата нищо не съм казала. Не отказвам контакти с родителите на съпруга ми или пък с други роднини. А за даване на бебето даже би ми било добре дошло ако се съгласят да го гледат понякога като ни се наложи, ама отказват категорично Sad

# 32
  • Мнения: 2 658
Или нямам такива хора около мен, или не раzбирам нещо..
Съгласана съм иzцяло с мнението на Елфичка тук.

# 33
  • Мнения: 9 448
Не ми се е случвало до сега!
Колкото са мои децата,толкова са и на мъжът ми.Колкото моята майка е баба,толкова е баба и свекърва ми.
Друг обаче е въпроса-коя баба се грижи и радва повече на внучетата си? Sunglasses

# 34
  • Мнения: 27 524
Аз за свекървата нищо не съм казала.

 Simple Smile

Но когато имам нетърпимост към някой обаче (например свекърва) много се дразня.

Не се дразни, всички сме хора, всичко е преходно. Не губи време и енергия в подобни негативни емоции и мисли  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 818
Мила авторке,
сложи си маската умело, няма да се караш с хората сега, но детето мигновено може да огладнее (така прави като е гладен, чакай малко да го нахраня), да е жадно и прочее. На мен ми е смешно когато някоя може леля или далечна баба (примерно, сестра на моята баба, лека й пръст) почне да ми обяснява да бая и някакви странни заклинания да изричам  Mr. Green , но пищи ли дете - няма сила на света, която да ме спре да си го взема!
Пък като чета хранене с торта и качамак - хич свалям всякакви маски! Сега да се порадвам на бебче нямам нищо против, но не и да го уморяват. Пътят към ада е постлан с добри намерения, нали знаеш  Rolling Eyes
Та като обобщение - пробвай со кротце, со благо. Ако не става - еми сори, ама детето си обичаш повече от свекъра и си защитаваш интереса му. Пък който иска да се сърди, нал тъй?  Hug

# 36
  • Мнения: 571
При мен това с неприятната свекърва се слу4и още на 2-я ден след раждането.
Детето спеше до мен в леглото/в болницата/тя нахлу,дори не си изми ръцете,грабна го и запо4на да го ръ4ка да се събуди ooooh! Нищо не можех да направя,но ми направи кошмарно впе4атление.
За останалите неприятни хора-ако зная,4е ще се наложи среща с някого,когото не хжресвам,просто не я взимам с мен.Не можем да забраним на роднините,колкото и да са непоносими,да виждат бебето.Но можем да намалим срещите до минимум

# 37
  • Мнения: 925
Аз пък докато беше малък се дразнех на всички, които се навираха да го целуват и гушкат. И сега не обичам, а и той също и двамата протестираме много шумно. Изобщо не се стеснявам да им секвам мераците на цялата рода. Виж, ако той реши, че иска да се гушне в някой - нямам нищо против, ама за щяло и нещяло да ми го млящят, при това, когато той се противи - не, благодаря  Peace И грам не ме интересува, че някой ще се почуства засегнат  Peace

# 38
  • Мнения: 2 746
И аз се дразнех на свекървата, но няма как, неизбежен е контакта. Все пак е баба им, предполагам, че за децата е много объркващо, когато  толкова близки роднини се конфронтират. Единствено съм гледала колкото се може по-рядко да ги оставям сами, че номерата на свеки край нямат. Whistling

А от останалите роднини, само на баща ми трябва да напомням да не целува прекалено много малката. Много я обича, ама неговата радост е една такава необуздана и трябва постоянно да напомням да не я глези  Laughing

# 39
  • Мнения: 64
Толкова ли са лоши и неприятни тези свекърви. Нима те не са баби на децата ви.

# 40
  • Мнения: 2 746
Толкова ли са лоши и неприятни тези свекърви. Нима те не са баби на децата ви.


Моли се да не попадаш на моето "злато" Mr. Green

Но към внучетата си е друга - много държи на тях.Така че, искам не искам, търпя.

Разбира се, има и много свестни жени, просто зависи всичко от човека. Другото са компромиси.

# 41
  • Мнения: 2 172
Тя темата се обърна малко на "свекървенска" ,но моето мнение е,че и най-невероятната свекърва да е,снахата пак ще изпитва някаква малка доза неприязън към нея.Най-малкото нещо ще и се набива на очи и ще изглежда стократно,просто,защото е свекърва и е чужда.Незнам,винаги е така.А недай си боже да от онези серт-ските и прави по-силидни странни и неприятни  неща  Laughing

Но виж ако собствената ни майка направи нещо "по-така" ,то на нея веднага и се прощава, или се замазва, или просто подсъзнателно не се отчита,защото си ни е майка  Heart Eyes

Много пъти съм се замисляла и анализирала и си е така  Laughing

# 42
  • Мнения: 64


Но виж ако собствената ни майка направи нещо "по-така" ,то на нея веднага и се прощава, или се замазва, или просто подсъзнателно не се отчита,защото си ни е майка  Heart Eyes

Много пъти съм се замисляла и анализирала и си е така  Laughing

Сигурно е така, а не би трябвало!

# 43
  • Мнения: 2 172
Вики, разбира се,че не би трябвало,не е справедливо,но просто се случва без да го искаме  Rolling Eyes

Стотици пъти съм слагала една ситуация и при майка ми и при свекърва ми,да направя анализ и просто ако го направи майка ми нищо няма да отчета или разгневя,но ако е свекърва ми  #Cussing out, при все,че е толкова мила , добра и интелигентна и прави всичко възможно да ни помогне и угоди,ноо  ....чужда си е ,не е майка ми  Confused

Ето просто елементарен пример: Ако детето ми е при майка ми и се удари и му стане малка синина на челото,въобще няма да се ядосам и ще си кажа...случва се,не може винаги някой да върви след него,малък е ,спъва се и т.н.
Но ако това се случи в дома на свекърва ми,вътрешно ще се подразня много и ще си кажа...Е толкова ли не може да го огледа,че и за един ден от седмицата,в който е при нея,ще допусне да се удари  Laughing

Друг пример:
Някое от децата ми е у майка.За 4 часа примерно.Оставено е инцидентно.Единственото,с което може да го нахрани в момента е попара,защото е нямало време да готви.Ок.Намирам го за напълно в реда на нещата.
Ако това се случи обаче при свекърва ми ще си кажа....Е за 4 часа толкова ли не можа да му направи една манджа,ами с попара ще го храни  Laughing

И ей такива дреболии  Laughing
 Разбира се,въобще не ги намирам за нещо кой знае какво,но вътрешно по ралзичен начин реагирам  Whistling

# 44
  • Мнения: 2 746
elfi4ka , прощавай, ама и ти си една снаха.... как може за такива глупости да се сърдиш на свекървата. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт