Нещо(капки) за сополи и запушен нос?

  • 89 275
  • 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Видин
  • Мнения: 4 921
За бебе не помня как беше, но за възрастен може през 30мин по 1-2 капки в ноздра.
Потърси инфо във форума на Часът на мама - там е писал д-р Михайлов.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 098
В аптеките продават едни тъмни шишенца с дозатор. Аз в тях си направих тинктурата. А тя може ли да се предозира? Т.е. на някои места чета, че дозата е 5-6 пъти дневно по 4 капки във всяка ноздра, а сега, че се капва по капка само. newsm78
аз съм го чела в два варианта по 2-3 капки в ноздра или промивка директно....така че не мисля, че има начин да се предозира...и в двата случая е 3-4 пъти дневно...може би 1 капка е за някакви съвсем малки бебета....

# 32
  • Мнения: 817
Здравейте!Ами все още не мога да намеря решение на този ?Децата ми са на ясла и има,няма им теква носа!Посъветвайте какво да им капя в нослетата-нещо ,което помага.През ноща пък на дъщеря ми и пречи тази хрема и не може да диша добре.
Мислех си за детски олинт(за големите добре отпушва носа),за сребърна вода също съм чувала,но искам от опит да споделите:)

Мога да ти препоръчам едно спрейче - Тетрисал Е. Безвредно е, ползва се и за бебета  Peace

# 33
  • Мнения: 275
Стеримар ни помага и на нас.  Peace

# 34
  • Мнения: 53
тук всички са фенове на разни химически марки ...

каквато и да е морска вода от аптека става, не се занасяйте със химии, олинити и боклуци, само ще навредите!

# 35
  • Мнения: 4 615
Къде "тук"? От темата останах с впечатление, че повечето майки се справят точно с обикновена морска вода.

# 36
  • Мнения: 334
Ние лекуваме с комбинация от три хомеопатични, но по предписание на хомеопат. Всъщност, то май универсални хомеопатични няма... според психофизичниат профил на конкретното дете.
Освен това Стеримар.

# 37
  • Мнения: 2 447
Стеримара ми върши чудесна работа,капки слагам само след консултация с педката.

# 38
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Клеева тинктура във физиологичен р-р действа много бързо на хремата. Много ме заинтересувахте с тази Коризалия  newsm78

# 39
  • Мнения: 1 796
Преди 2 седмици малката беше с ужасяваща хрема(заради 4 зъба). Опитах Стеримар-нищо не стана,отпушваше нослето и след 2 часа пак се задънваше.Лекарката ни препоръча да й капвам по 1 капка Виброцил преди лягане и за 2 дена всичко свърши.Може да не е хомеопатично,но на нас помогна много.

# 40
  • Мнения: 363
Дадох една опаковка коризалия и на 2те деца,всъщност засега няма проблем!Но пък да ви питам и за друг превантивен метод-клеева тинктура ,разтворена във вода,всекиден на гладно.Казаха ми да капвам по толкова капки клеева ,на колкото години е детето в около 5мл вода и да давам сутрин!Някой прави ли това и как се отразява?

# 41
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Дадох една опаковка коризалия и на 2те деца,всъщност засега няма проблем!Но пък да ви питам и за друг превантивен метод-клеева тинктура ,разтворена във вода,всекиден на гладно.Казаха ми да капвам по толкова капки клеева ,на колкото години е детето в около 5мл вода и да давам сутрин!Някой прави ли това и как се отразява?

Аз давам с цел превенция на малкия син. От септември тръгна на детска градина и не мога да кажа, доколко е ефективно  Thinking

# 42
  • Мнения: 826
Обикновено педиатърката препоръчва само физиологичен разтвор или Стеримар, Диснемар... Имам наблюдения, че избягва да предписва капки за нос, както и антибиотици.

# 43
  • Мнения: 157
Използвам предимно физиологичен разтвор, като вливам по две пипети в ноздра 4-5 пъти на ден. Като беше бебе 2-3 пъти използвах Коларгол.

# 44
  • Мнения: 20
Здравейте, от вчера сме със хрема Sad, която цяла нощ го мъчи. На всичкото отгоре си мислех, че ще се откаже от бибата поне да диша през устата, но уви .....и познайте запушен нос и уста, рев на час- два.
Още вчера почнах със Стеримар и вечерта сложих и по 1 капка Виброцил, но днес е същата работа....секрета е прозрачен и бистър засега. Ще видя до довечера как е положението и ако утре е същата работа, ще се ходи на лекар....

Исках и да ви питам и за нещо, което един доктор УНГ ми го каза, когато бяхме болни с едномесечна кашлица (именно той ни изписа капки, които ни оправиха за 1 седмица)....та той ми каза :"Слушай майче, да ти кажа едно нещо от стар лекар като мен. Спри да правиш промивки на носа със каквото и да е било(Стеримар, физиол.р-ри т.н), понеже малко от вас майките, го правите по правилен начин, и ако вече има някаква  инфекция, вие я усложнявате повече ,като я вкарвате навътре."
Та какво мислите вие? Аз откакто ми го каза малко станах предубедена, дали наистна правилно правя промивка на нослето...Спазвам инструкцията на опаковката....

Общи условия

Активация на акаунт