МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТ

  • 718
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
БЕБЧО Е НА БЛИЗО 5 МЕСЕЦА ,И НИ ОТКРИХА НАЧАЛНА ФАЗА НА РАХИТ ИЗПИСАХА НИ КАЛЦИЕВ ГЛЮКОНАТ СИРОП ,И НИ ЗАВИШИХА ДОЗАТА НА ДЕАВИТА НА 5 КАПКИ .ПРИТЕСНЯВАМЕ СЕ ДАЛИ НЯМА ДА СЕ ПРЕДОЗИРАМЕ С ТАКЪВ ГОЛЯМ ПРИЕМ И СЕ ПРИТЕСНЯВАМЕ ДАЛИ ДА ГО ДАВАМЕ .ДАЙТЕ СЪВЕТ И БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 1
  • Мнения: 728
Съвет не мога да ти дам,мога само да споделя,че синът ми е пил Вигантол по 10 капки+калций на ампули.

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ако се съмняваш в предписаното лечение , по-добре потърси мнение от друг педиатър.


# 3
  • Мнения: 513
Не знам дали е правилна диагнозата, само ще споделя, че моят син няколко месеца пи висока доза Вигантол. Не си спомням по колко капки бяха, не сме имали проблем с предозиране. Решиха, че има рахит, защото фонтанелата му се затвярше много бавно. Не знам и какъв ефект е имало, фонтанелата му се затвори чак на 2 годинки.

# 4
  • Мнения: 3 659
ДОНЧЕТО07  
 
аз бих те посъветвала да потърсиш и друго мнение. Това с вигантола/деавита не е шега. Уж и на моята щерка бавно й се затваряше фонтанелата, изписаха ни по 4 капки, но след като отидох при добър  специалист си останахме само на една капка.

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 23:24 от Pepina77

# 5
  • Мнения: 4 615
В случай, че диагнозата е вярна значи и капките са сметнати според скороста на разстеж и етапа на рахитичната фаза. От форума няма да разбереш дали лечението ви е адекватно обаче. Профилактичната доза за моето дете, родено през септември беше по капка до четвъртия месец и по капка през ден  до шестия или седмия. После ги спряхме. Фонтанелата се затвори около 14-15 месец.

# 6
  • Мнения: 6 164
Е щом е с рахит, нормално да е по-висока спрямо профилактичната.

# 7
  • Мнения: 9 451
Задължително потърси второ мнение.С дъщеря ми така ме бяха изплашили,че не знаех къде се намирам.Казаха ми,че има рахит и положението било много сериозно. Shocked
Заведохме я при друг лекар,който не откри нищо нередно.Пи известно време Вигантол по 4 капки дневно и всичко се нормализира.

# 8
  • Мнения: 1 424
Бих те посъветвала, ако имаш имаш съмнения относно диагнозата и лечението, потърси и друго лекарско мнение. Peace

# 9
  • Мнения: 2 447
Или се доверяваш на лекаря поставил диагнозата,или търсиш друго мнение на специалист.Тук във форума,не можем да помогнем в този случай.

# 10
  • Мнения: 27 524
фонтанелата му се затвори чак на 2 годинки.

Това е съвсем нормално. На моят син също. И си пиеше по 6 капки Деавит.

Дончето, давай си капките, няма да има проблем  Peace

Общи условия

Активация на акаунт