захранване с картофено пюре

  • 26 660
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, бебето ми е на 4 месеца и половина и реших да започна скоро захранването с картофено пюре на Хип. Искам да поизчакам още малко да стане на 5 месеца, но вече си мисля, че млякото не й е достатъчно и отговаря на всички признаци за кърмачета готови за захранване. Подходящо ли е картофеното пюре, тъй като искам да започна със зеленчук и като цяло съм привърженик на новата схема на захранване - да е по-късно и да започва със зеленчук.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 220
Аз започнах с млечно-картофено, но домашно. Няма нищо сложно в сваряването на картоф и пасиране в кърма или АМ.
За картофеното пюре на ХИПП май не се сещам да съм чела ласкави отзиви- поне не толкова, колкото негативни.
Още нещо бих добавила-моята педиатърка препоръча в началото пюрето да е с консистенция на гъста боза и постепенно да я сгъстявам до обичайната за пюре. Така бебето възприема по-лесно прехода от течна храна.

# 2
  • Мнения: 176
Аз напоследък събирам доста инфо по темата, тъй като и на мен ми предстои захранване. Мисля, че картофено пюре е ок, но лично аз предпочитам домашно приготвените пюрета, не изискват много време за готвене, по-вкусни са, и най-вече нямат консерванти и неясни субстанции.  Simple Smile Тук препоръчват първите храни да са оризова каша, пюре от пъщърнак, картофи, сладки картофи, моркови, банан, авокадо, ябълка, круша.

# 3
  • Мнения: 550
Картофеното пюре на Хип не бих препоръчала да се даде като първа храна - много е гъсто и безвкусно. По-добре да се приготви домашно. Аз пък бих те посъветвала евентуално да започнеш с тиква - по-сладка е и сякаш по се харесва на бебетата. После може към тиквата да прибавяш картоф и така постепенно да го въведеш и него като увеличаваш плавно количествата  Peace

# 4
  • Мнения: 190
Да, аз също бих те посъветвала да започнеш захранването с тиква. А лично мое мнение е, че в началото на захранването и даже първите няколко месеца на въвеждане на нови храни е по-добре да започнеш с готови пюрета, защото при тях качеството е гарантирано, включително суровини, обработка и т.н. При приготвяне на храната вкъщи все пак винаги съществува риск за замърсяване на храната и оттам проблеми.

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 10:29 от edi_vet

# 5
  • Мнения: 16
Да, аз също бих те посъветвала да започнеш захранването с тиква. А лично мое мнение е, че в началото на захранването и даже първите няколко месеца на въвеждане на нови храни е по-добре да започнеш с готови пюрета, защото при тях качеството е гавантирано, включително суровини, обработка и т.н. При приготвяне на храната вкъщи все пак винаги съществува риск за замърсяване на храната и оттам проблеми.
И аз така разбрах, че първите пюренца е хубаво да са купени и се ориентирах по цената - на Хип бяха най-скъпите и реших първия месец от захранването да й давам само Хип.

# 6
  • Мнения: 16
Картофеното пюре на Хип не бих препоръчала да се даде като първа храна - много е гъсто и безвкусно. По-добре да се приготви домашно. Аз пък бих те посъветвала евентуално да започнеш с тиква - по-сладка е и сякаш по се харесва на бебетата. После може към тиквата да прибавяш картоф и така постепенно да го въведеш и него като увеличаваш плавно количествата  Peace
Това с тиквата също е добро, тъй като тя не е толкова сладка като полодовете, но честно да ти кажа първите пъти мисля да си купувам пюренцата.

# 7
  • Мнения: 16
Аз започнах с млечно-картофено, но домашно. Няма нищо сложно в сваряването на картоф и пасиране в кърма или АМ.
За картофеното пюре на ХИПП май не се сещам да съм чела ласкави отзиви- поне не толкова, колкото негативни.
Още нещо бих добавила-моята педиатърка препоръча в началото пюрето да е с консистенция на гъста боза и постепенно да я сгъстявам до обичайната за пюре. Така бебето възприема по-лесно прехода от течна храна.
Значи трябва да сложа пюренцето в млякото?

# 8
  • Мнения: 550
За купените пюренца в началото съм съгласна, само относно картофеното съм малко скептична - вкусът му е меко казано отвратителен  на което и да е купешко пюре Peace
Аз започнах с млечно-картофено, но домашно. Няма нищо сложно в сваряването на картоф и пасиране в кърма или АМ.
За картофеното пюре на ХИПП май не се сещам да съм чела ласкави отзиви- поне не толкова, колкото негативни.
Още нещо бих добавила-моята педиатърка препоръча в началото пюрето да е с консистенция на гъста боза и постепенно да я сгъстявам до обичайната за пюре. Така бебето възприема по-лесно прехода от течна храна.
Значи трябва да сложа пюренцето в млякото?

не слагаш пюрето в млякото, а към самото пюренце прибавяш малко мляко докато докараш консистенция подобна на боза и даваш с лъжичка Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 15 220
Както го е описала tedddy.  Peace
Аз, всъщност, пасирах зеленчуците в мляко.
Особеното при картофеното пюре, ако решиш да го правиш сама е, че картофите първо се намачкват добре, разбъркват се в повече течност, и след това, само за изглаждане на консистенцията, се пасират. Иначе пюрето става лепкаво.

# 10
  • Мнения: 27 524
Аз не можах да се справя с направата на домашно пюре от картоф, винаги ми ставаше лигав и лепкав, като туткал, бебето се тресеше от отвращение. Някъде нещо не съм направила както трябва явно. Картофеното на Хип е гадничко, да  Confused Моят харесваше чисти ранни моркови на Хип.  Simple Smile
Добавяш и мляко към пюрето, да. Аз слагах само сухо вещество, ако пюрето е било рядко. А з апо-гъстите (като Данон и Нестле) разтворено във водичка  Peace

# 11
  • Мнения: 31 186
Аз дадох купешко пюре от картоф първо, добре се прие.

# 12
  • Мнения: 27 524
Ама на Хип ли?  Thinking

# 13
  • Мнения: 550
Аз така и не успях да накарам синът ми да яде чисто картофено пюре (купешко). Домашното го хапваше само с малко мляко в него и пак доста ограничени количества...Та започнах в крайна сметка да предлагам картоф в комбинация с други зеленчуци - морков, тиква, пащърнак, тиквичка, броколи...

# 14
  • Мнения: 309
ние започнахме с био картоф на ХИП, действително е много гъсто и трудно се прие! Мисля че на Семпер имаше картофено пюре и доста й хареса. Можеш и с него да почнеш. Постепенно разширих асортимента и сега давам - Бебивита, Семпер, Гербер, Про Био, Холе, т.е. само вносни! Любимо и до днес ни е тиквата. Ако искаш пък опитай първо с тиква, консистенцията е добра и се приема добре от повечето бебенца. В случай че вземеш пюре което ти се вижда гъстичко, можеш да го разреждаш с малко преварена водичка.  Лично те съветвам да си купуваш пюрета като за начало, на по късен етап почни да си ги правиш.

Общи условия

Активация на акаунт