Кървене по време на бременност - тема 3

  • 360 177
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 085
Утре съм в 15 гс.Сега имам леко кафяво като се обърша не знам дали да се притеснявам.

# 31
  • Мнения: 4 737
Утре съм в 15 гс.Сега имам леко кафяво като се обърша не знам дали да се притеснявам.

Според мен, ако ти е възможно, свържи се с доки! Peace Всяко течение по време на бременността, си е опасно и притеснително! Пожелавам ти успех и без проблеми, до края!  Praynig

# 32
  • Мнения: 1 085
Бях в болницата да ме видят, гледаха ме и ми каза доктора че имам възпаление на цервикалния канал, но бебо си е добре.Било нормално и да не се стрескам.Дано всичко е наред.Всичко ми е от настинката и каза като кашлям още повече се увеличава. Shocked

# 33
  • Мнения: 359
Здравеи, Много се радвам че всичко е наред с бебо , но не ми се вижда нормално да си бременна и да имаш възпаление на цервикалния канал и той да ти е казал че това е нормално.... Това ми е странно .. Той не ти ли взе материал за микробиология , наякакво лечение . Само това ли ти каза .........Дай боже всичко да е наред и ВЕСЕЛА НОВА ГОДИНА
МОже би е добре да посетиш и друг лекар.

# 34
  • София
  • Мнения: 721
Здравейте момичета и за много години!

Имам един въпрос - при прокървяване в ранна бременност не е ли по-важен хормонът, отколкото но-шпа-то? В смисъл как ви се струва изписан утрогестан на хапчета, а пък но-шпа на инжекции. Малко нелогично ми се вижда newsm78

# 35
  • Мнения: 359
Прокървяване в ранна бременост ако не се овладее може да доведе до спонтанен аборт. Не искам да те плаша. Но-шпа е важен за да успокои матката да няма контракции .А утрогестана подържа високи нива на прогестерон важни за бременноста той може да се приема и вагинално но ти го взимай така както ти е предписан .Да има и инжекции прогестерон но трябва всеки ден да ти се слагат до 12 седмица,а в някои случеи и по дълго.
Всичко ще бъде наред за всяко притеснение се обаждай на доки

# 36
  • Мнения: 233
Прокървяване в ранна бременост ако не се овладее може да доведе до спонтанен аборт. Не искам да те плаша. Но-шпа е важен за да успокои матката да няма контракции .А утрогестана подържа високи нива на прогестерон важни за бременноста той може да се приема и вагинално но ти го взимай така както ти е предписан .Да има и инжекции прогестерон но трябва всеки ден да ти се слагат до 12 седмица,а в някои случеи и по дълго.
Всичко ще бъде наред за всяко притеснение се обаждай на доки

мдаммммм  Peace

insaid  аз се чистих 2 че и повече седмици! просто лежи повече, не се натоварвай и всичко ще отмине!

Me4koni мила съжалявам за загубата ти, но не се отчайвай! всеки следващ опит си заслужава, тъй като ще получиш невероятен дар след това!  bouquet  bouquet

# 37
  • Мнения: 554
Имам болки и кафяво зацапване. Изписаха ми спазмалгон 3х1, на препарата съответно пише да НЕ се прилага по време на бременност. Но-шпа също приемам. Изумявам се от предписаното. Искам да добавя че тук в оттделението за задържане масово се наливат бременни в начална бременност със системи спазмалгон.(0_0) Какво да правя да пия ли?? оххх...

# 38
  • Мнения: 359
Спазвай това което ти предписал лекаря , . Аз съм пила спазмалгон и нош-па при болки в началните седмици. Дори ми ги слагаха на инжекции.и таблетки . Щом имаш болки .Те може да не са опасни ама може и да се засилят и да станат опасни. Пази леглото . Споко и взимай лекарствата.

# 39
  • Мнения: 34
Здравейте момичета. Преди 2 седмици си направите тест беше (+) но преди 12 дни ми дойде първо кафяво зацапване след това кървене изхвърлих само един съсирек.След като ми свърши си направих нов тест пак (+) , но снощи имах страхотна болка ниско в корема и кръста от дясната страна и дойде доста силно но нищи не съм изхвърлила и днес ми спря.Не знам какво става не съм в  БГ имам час за лекар за другата седмица.

# 40
  • Мнения: 359
Здравейте момичета. Преди 2 седмици си направите тест беше (+) но преди 12 дни ми дойде първо кафяво зацапване след това кървене изхвърлих само един съсирек.След като ми свърши си направих нов тест пак (+) , но снощи имах страхотна болка ниско в корема и кръста от дясната страна и дойде доста силно но нищи не съм изхвърлила и днес ми спря.Не знам какво става не съм в  БГ имам час за лекар за другата седмица.
Писах ти за това в др тема. Доколкото разбирам имаш прокурвявания и спира и после пак . Иди ако е възможно веднага на лекар. Дано не е извънматочна БР. Ако си направила спонтанен аборт вече си го направила. А може и да не си а лекаря ще стабилизира състоянието ти.
Стискам ти палци да се нормализират нещата

# 41
  • Мнения: 142
И според мен трябва да отидеш на лекар възможно най скоро. Иди в спешното или нещо такова.

# 42
  • София/Кюстендил
  • Мнения: 184
Здравейте момичета,

Мога ли и аз да помоля за мнението ви?
От сряда съм с положителен тест за бременност, но и със слабо кафеникаво зацапване, само по тоалетната хартия  Blush Теста направих в деня, в който трябваше да ми дойде. Може ли зацапването да е от това? Много съм притеснена, защото всяка от досегашните ми бременности (коя успешна, коя не) започваше с кървене в 6 г.с., а по мои сметки сега съм едва в 4-5... Ходих вчера на лекар, но плоден сак не се видя, а и как да се види толкова рано... Сега пия Но шпа 3 х 2 и  Утрогестан вагинално 2 х 2... И се моля всичко да е наред...  Praynig

# 43
  • Мнения: 142
Пожелавам ти това да е една успешна бременност. Единствения съвет, който мога да ти дам е да лежиш много и след 1 седмица да отидеш при някой с добра техника, който да те види  Hug

# 44
  • Мнения: 57
Момичета -здравейте !!! Бих искала и аз да споделя с вас моя опит-трансфер на 19.12 ....положителен тест 10 дена след това. Вчера прокървях-алена кръв, около една чаена лъжичка и малък съсирек....после спря и сега е само кафеникаво зацапване.Без болки или спазми...в паника си направих още един тест-положителен. Много съм притеснена-обадих се на клиниката ми-казаха ми да се пазя, да си вземам прогестерона и ще ме видят  на 18.01. По мои изчисленя сам в 4 г.с. 

Общи условия

Активация на акаунт