Подарък за рожден ден, когато в семейството има още едно дете

  • 2 536
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
В неделя сме канени на рожден ден на приятелско дете, което става на 3 годинки. Детето има и братче, което другата седмица навършва 5. Не знам какво да измисля за по-голямото дете, за да не се почувства зле, че за него няма подарък. Първата ми идея беше да вземе еднакви неща за двете деца. Рождените им дни като дати са близки и досега винаги са ги празнували наведнъж. Майка им, обаче, иска вече всяко да осъзнава, че празникът е само за него и затова се отказах от еднаквите подаръци. Дайте ми идеи как и малкото дете да се чувства специално, защото е рожденик, и голямото да не се чувства пренебрегнато. Другата седмица ще използвам идеите и за обратния вариант.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Няма да ти помогна много, извинявай.
Смятам, че 5-годишното е вече достатъчно голямо, за да разбере, че няма празник. Съответно аз не бих взела подарък.
Още повече, че скоро и то ще има рожден ден.

Иначе - нещо дребно - някоя количка.

# 2
  • Мнения: 3 634
Аз пък бих взела нещо дребно за детето, което няма р.д. Не разбирам защо е необходимо подобно деление, това са просто деца. Доста сме вглъбени в някои обноски и най-елементарни жестове отсъстват от поведението ни.

Изобщо не ми прави добро впечатление тенденцията когато идват гости (независимо от повода) да не носят поне 1 вафла за детето. Всички връстници на родителите ми го правят, всички по-млади семейства - не.

# 3
  • Мнения: 1 473
И аз бих подарила на 5 годишното дете нещо - например шоколад и книжка.
Или някаква друга дребна игра.
Рожденикът ще си празнува и ще получи много внимание, както си му е редът, но другото дете не би трябвало да бъде изолирано.
Не си спомням някои някога да е носил подарък за мен, а за по-малката ми сестра не - винаги е имало нещо.

# 4
  • Мнения: 513
Всъщност смятам задължително да подаря, не знам доколко стана ясно от предишния ми пост. Чудя се само какво да е, за да не се окаже по-интересно от подаръка за рожденика. Давайте идеи! Книжка е добър вариант, може и да е за оцветяване.

# 5
  • Мнения: 3 634
Книжка е добър вариант, може и да е за оцветяване.

Достатъчно е! Аз като купувам книжки за оцветяване взимам и пастели или фулмастери.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 761
Винаги съм купувала по два подаръка когато в семейството има по две деца. За второто дете подаръкът може и да е символичен.
Книжката за оцветяване е добър вариант.

# 7
  • Мнения: 808
Като отиваме на РД на някое дете и ако то има брат или сестра, то носим нещо и за двете деца. Съдейки по моя син, който е почти на възрастта на това момченце, аз бих взела някой пъзел или фигурка на някое от извънземните от Ben 10 примерно. 

# 8
  • Мнения: 989
И аз винаги нося два подаръка. Не мога да си представя другото детенце, застанало встрани, да гледа как братчето/сестричето му получава купища подаръци, а за него няма нищо. Иначе по темата - на рожденика вземи по-голям подарък, за да усети, че това си е неговия празник, а на баткото нещо по-малко и дано няма сърдити.

# 9
  • Мнения: 303
В магазините "всичко по 1лв" има джунджурийки за по 3-4-5лв от типа на фенерче, радио със слушалки, лупа, черен петър, домино, не се сърди човече, бакоган... Може да направиш и пликче с лакомства -шоколадово яйце, лъки бой с играчка.

# 10
  • Мнения: 539
Според мен, за да се съобразиш с волята на майката, не бива да вземаш играчка, макар и малка...
Шоколадът е чудесно решение, особено ако родителите не се дразнят, когато се подаряват сладкиши...
Аз задължително взимам нещо дребно, но в този случай е най-добре да е за ядене (може шок. яйце, близалка с играчка, плодово кисело мляко или друго десертче от хладилната витрина, ако са противници на сладките...) А, да за по-голямото дете съм носила дъвка - захарен памук (на някоя от известните марки, май Чипита, не помня - продават се обикн. на касите в супермаркетите в по-голямо плоско пакетче, червеникаво на цвят) - децата останаха очаровани, наложи се после да купя и на моя син. Представлява влакна, подобни на захарен памук, които при слепянето в устата стават на дъвка...
Ей такова нещо ти препоръчвам да вземеш, защото така хлапето бързо ще "изконсумира" подаръка и това ще контрастира на оставащите подаръци на брат му. После ще се получи обратното... Майката ще е доволна от резултата, надявам се!

Приятно изкарване и пиши как си се справила! (всеки има нужда от идеи)  Hug

# 11
  • Мнения: 798
Аз подарявам на братчето/сестричето. На рождените дни на моите деца винаги другото нещо дребно получава. Дъщеря ми има РД скоро и със сигурност синът ми ще получи голям скицник за рисуване (което напоследък му е любимо),  както и гормит (което също му е любимо). Тя пък на неговия РД ще се сдобие със шнолки, гривнички и други забавни й неща Simple Smile На книжки също винаги се радват, но пък не обичат да оцветяват. Глина, пластилин винаги са добре дошли!
Така както подаръка за рожденика избирам, че да му харесва, така и за другото дете - това, което ще му е интересно. Дали са ти чудесни идеи, включитело с по-нетрадиционни неща от типа на лупа, фенерче и т.н. - избери това, което на самото дете би му харесало.
Аз не подарявам "лакомства", защото не искам и на децата ми да подаряват. Не, че не ядат боклуци, но предпочитам да са сведени до минимум, а на детски РД със сигурност има доста апетитни неща Simple Smile
И да - аз съм на мнение, че на 5 години не е толкова "зряло" детето, че да разбира същността на празника. Добре де - разбира, но не пречи да ревнува и малък жест със сигурност ще го зарадва  Peace

# 12
  • Мнения: 3 092
Голямото дете и да осъзнава че няма празник ...не е чак толкова голямо , та да не очаква нещо дребно ..като количка , пастели , глина за моделиране .книжка за оцветяване или някое лакомство например .
Не бих отишла ей така с празни ръце .

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
И аз винаги нося по два подаръка в подобни случаи, разбира се втория е символичен, най-често книжка!
 А като идея за 5год момче, най-вероятно ще се зарадва на бакуган  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 9 517
А аз бих питала майката, дали да подарявам нещо и на голямото и какво Peace

Общи условия

Активация на акаунт