114, за да не е фатална предколедна среща в Италия

  • 33 262
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 8 561
Аз ни в клин ,ни в ръкав ама да си кажа....Мъжа ми свали Мисия Лондон и сега си се хиля сама.Селянска вече е в Лондон за срещата с кралицата........... Joy Laughing Laughingуникални са с тия патки

# 661
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
добър ве4ер, дами   bouquet

зна4и, тук верно не е за влизане, върти, су4и, все на маси го обръЩаме  Joy

аз харесвам и двете кухни : на бг_та пържолите, и на италианската пастите  Mr. Green
(всъЩност аз освен сурово месо и риба, вси4ко харесвам май  newsm78)

след като спрях цигарите, ка4их 6 кила за толкова месеца и се наложи да взема мерки. те бяха да хвърля едно око на калориите, без да се отказвам от разнообразие и баланс на съставките. 4 кг ги стопих, сега Ще се борим и с останалите (ако вклЮ4а по някакъв на4ин и движение, просто съм безпроблемна). толкова от мен за диетите : ако няма някакви проблеми, за мен единият баланс е достатъ4ен.

за романьолската кухня, мойто мнение е като на Линдита, брей, Щях да се пукна '94 година, добре 4е бях бременна, та имах извинение  Mr. Green

Леля ви търси работа, и (да ви ШаШна) търси не особено квалифицирана такава. искам пове4е време, свободен мозък и да не ми се дудне на главата (има ли такова животно?  Mr. Green).


та я кажете, как се обяснява на интервЮираЩите този даунШифтинг?  newsm78

# 662
  • Мнения: 5 710
д

Леля ви търси работа, и (да ви ШаШна) търси не особено квалифицирана такава. искам пове4е време, свободен мозък и да не ми се дудне на главата (има ли такова животно?  Mr. Green).



сигурно има, но гледай да е на заплата, другото е безумно
само довери, ник'ви диритти. друго си е да имаш заплата, отпуски, болнични, 13та, и тфр.

# 663
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
д

Леля ви търси работа, и (да ви ШаШна) търси не особено квалифицирана такава. искам пове4е време, свободен мозък и да не ми се дудне на главата (има ли такова животно?  Mr. Green).



сигурно има, но гледай да е на заплата, другото е безумно
само довери, ник'ви диритти. друго си е да имаш заплата, отпуски, болнични, 13та, и тфр.

Ленка, знам, имам такъв 6 годиШен опит, та и без пенсионни осигуровки и стаж  Confused
(въпреки това, ако ми дойде някаква идея, пак бих се хванала, не мога да понасям диктовки ве4е  #Crazy)

# 664
  • Мнения: 0
До 10 c's
Да,от 2 седмици съм в БГ ,но багажа ми е в ИТ,защото трябва да се върна и да търся работа.Ако никой не ми се обади до 2 седмици,се връщам в Сиена да си търся квартира и да съм в бойна готовност,ако се чуе нещо за работа,затова ми се иска да съм по-информирана.В интернет 1 час е 2 Е и не ме устройва.Иска ми се хем да е силен нета,хем да е без ограничение във времето на ползване.Например на ТИМ имаше оферта от 17 ч до 9 ч и събота и неделя без ограничение,но каквото и да си говорим не е като ADSL.Там можех да си гледам БГ телевизия,а с тези 5 GB  освен за скайп и да си изтегля някоя книга и да прегледам някой вестник  ще ми свърши лимита. 

# 665
  • Мнения: 653
Леля ви търси работа, и (да ви ШаШна) търси не особено квалифицирана такава. искам пове4е време, свободен мозък и да не ми се дудне на главата (има ли такова животно?  Mr. Green).

та я кажете, как се обяснява на интервЮираЩите този даунШифтинг?  newsm78

а дали нямаШ нужда просто от малко по4ивка?? заЩо ли все по_4есто 4увам такива неЩа около мен.... една мацка от агенцията виаджи, с която работим, просто напусна, без нова работа, заЩото и писна (с 30г трудов стаж). на нейно място назна4иха една без никакъв опит, с която просто отказвам да работя, явно е по_послуШна  Rolling Eyes
аз гледам да балансирам (като ти с диетата) но тази година имах пикови моменти (добре 4е беШе временно положение)

ПС пържолите и пе4еното пиле с пържени картофки не са ли интернеШънъл кухня? аз пък много харесвам сурови месо и риба, само малко ме е Шубе понякога да ги ям....

# 666
  • Мнения: 5 710
До 10 c's
Да,от 2 седмици съм в БГ ,но багажа ми е в ИТ,защото трябва да се върна и да търся работа.Ако никой не ми се обади до 2 седмици,се връщам в Сиена да си търся квартира и да съм в бойна готовност,ако се чуе нещо за работа,затова ми се иска да съм по-информирана.В интернет 1 час е 2 Е и не ме устройва.Иска ми се хем да е силен нета,хем да е без ограничение във времето на ползване.Например на ТИМ имаше оферта от 17 ч до 9 ч и събота и неделя без ограничение,но каквото и да си говорим не е като ADSL.Там можех да си гледам БГ телевизия,а с тези 5 GB  освен за скайп и да си изтегля някоя книга и да прегледам някой вестник  ще ми свърши лимита.  

в такъв случай да ти кажа, че киаветтата в работата ми е на Уинд, 19.90 на месец ( 10 гига байта трафик), първите 6 месеца плащам по 10, но киаветтата Не е в включена, тя според зависи струва 60-70 евро и си е моя

в бг познавам няколко бърн аут пипъл, които оставиха супер позиции, за да започнат по логиката на феиам - нещо по-малко, но по-свободно и не толкова матрично.
имам и една приятелка вп на мн. голяма финансова институция, тя пък реши да се мести в корпоративна социална отговорност ( моята мечта), обаче след няколко месеца точно си почина и се върна отново на това, на което беше.

# 667
  • Мнения: 5 710
За разсънване малко развеселяване ( подарък ми е от Ани)

Той не пропусна да припомни производството на розово масло, кисело мляко, вино и как това ни давало увереност "да атакуваме тези следващи технологии и позиции".
Като прибавим какво правим заедно в зелената енергия, новите технологични паркове, производството на енергия от възобновяеми енергийни източници – това ни дава възможност да ви очакваме с нетърпение и да продължим заедно напред, каза Борисов, който благодари на японския министър-председател за топлия прием.


http://dnes.dir.bg/news/japonia-boyko-borisov-naoto-kan-7849343?nt=4

Селянски в Япония. Общите приказки и нулевата резултатност .... нищо не се променя, нищо

# 668
  • Мнения: 170
Добро утро!
Темата за храната е винаги актуална тук  Laughing Аз ям почти всичко, но определено предпочитам италианската закуска пред това, което ни предлагаха в хотела в Лондон за добър старт: яйца, бекон, боб и наденички, всичко обилно в мазнина  Mr. Green
И едно четиво с голяма доза истина за италианките
http://donna.libero.it/sotto_le_lenzuola/gli-uomini-preferiscono … .phtml?refresh_ce

# 669
# 670
  • Мнения: 765

Нямам време да чета, директно препратих на мъжа ми да се изкаже компетентно.

# 671
  • Мнения: 6 382
Леля ви търси работа, и (да ви ШаШна) търси не особено квалифицирана такава. искам пове4е време, свободен мозък и да не ми се дудне на главата (има ли такова животно?  Mr. Green).
Феиам, и аз големи разсъждения хвърлям, понеже не знам какво искам за себе си, а не искам нещо самоцелно (т.е. само с цел заплата Simple Smile, което всъщност не е малко, но не за това ни е приказката сега). Реших, че искам пощальонка (никой да не се смее!) и даже доста се бях запалила по идеята как ще карам скутер по шосето покрай езерото и ще разнасям писма... Докато не проучих и не разбрах, че самите пощальони не намират работата си за съвсем easy, а даже била стресираща, до толкова, че в американския жаргонен език даже има израз going postal, който е станал символ именно на офисното полудяване, при което един ден тотално превърташ и застрелваш всичките си колеги и шефа. Mr. Green Laughing И сега пак не знам какво да правя. Laughing

# 672
  • Мнения: 5 710
 Grinningдетската мечта на брат ми ( сигурно и на други деца) беше, да бъде боклукчия , за да върти кофите:)) по цял ден въртеше вкъщи едни табуретки, представяйки си как хвърля боклука.
тъй като в бара ни сутрин минават 'боклукчиите'  се сетих за това и искам да споделя, че масово са бели, доста интелигентно изглеждащи чичковци с очила за четене, доста чиста и възпитана групичка. имам и един съсед, който е бил боклукчия, в момента ми е клиент, той е стил малко Емил ДИмитров - едни ризки от пясъчна коприна, с които много се гордее, че не се мачкат, шалчета и много одеколон - чуден е. Този човек все още не може да се оттърве от метенето, някаква невроза му е и всеки ден мете пред бара и химическото, безвъзмездно. Както и да е, оазва се, че и да си боклукчия не е лесно - това са общински позиции, които се плащат с 1000+ , имаш си всички диритти и накрая си харчиш усмихнато пенсията.

# 673
  • Мнения: 765
Както и да е, оазва се, че и да си боклукчия не е лесно - това са общински позиции, които се плащат с 1000+ , имаш си всички диритти и накрая си харчиш усмихнато пенсията.

В смисъл, не е лесно да си привилегирован?  Grinning Много смешен пост, много се хилих. Друг е въпросът, че съм в нахилено настроение, малките не спаха тази нощ и аз съм на кафета и шоколади.

Не знам, момичета (Барбабо и Фейам), мислете добре, но само не ставайте баристки, големи нерви падат, струва ми се. Аз бих станала библиотекарка, ако трябва да търся нещо по-така, спокойно, независимо и без много мислене и отговорности. Нашият библиотекар тук е към 60-годишен усмихнат човек, който цял ден си ровка в интернет, записва по някоя нова книга, поздравява всеки с една спокойна усмивка, с която да ти е кеф да седнеш и да се задълбочиш в книгите... На него това му е работата, нещо като Пазител на книгите, иначе има 2-3ма парттайм студенти, които вършат мръсната работа да тичат да търсят книгите по високите рафотве, или да питат къде са невърнатите книги.
Фейам, кажи им, че пишеш книга и затова си търсиш "дауншифтната" работа Wink

# 674
  • Мнения: 6 382
Аз бих станала библиотекарка, ако трябва да търся нещо по-така, спокойно, независимо и без много мислене и отговорности.
Aз съм си го мислила това за библиотекарка, още повече, че съм супер pignolo човек и мога да подреждам и привеждам под каталожен номер до безкрай (т.е. тази част от работата не ми пречи) Simple Smile. Но не знам как е в Ит, но в Бг библиотекарството си е цяло висше, трябва си диплома специална...

Фейам, кажи им, че пишеш книга и затова си търсиш "дауншифтната" работа Wink
Много добра идея! Grinning

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт