Орхидея - тема 5

  • 102 693
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 281
Запис, за да ви следя, и радвам на красивите ви орхидеи! Hug

# 46
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
То и аз съм хвърлила око на това-онова в сайта, обаче - сега трябва да си платя една поръчка с хипеаструми, та няма да поръчвам този месец със сигурност.  Цветик, сподели за растението като го получиш  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 12
Месечинке, ku4o, поръчах днес следобед и получих отговор още тази вечер, че Мини Марк-а ще ми бъде изпратен след няколко дни и ще бъда уведомена с мейл в деня на изпращането Grinning

Много е сладък, наистина, плакнех очи на снимките на Мини Марк, Кенет Шуберт и Белина в темите тук, но не знаех откъде да поръчам и сега хоп - не само, че има откъде ами е и на страхотна цена, дори и с доставката Party Ще пиша задължително и ще го снимам даже, само дано е здраво растението Flutter

А относно моите глезльовци 7-те фалчовци - нямаше ме една седмица и като се върнах още повече ми се наби на очи растежа им - всички без най-новата вадят нови листа и много корени (дори тази, която реанимирам има листенце около 2 сантиметра вече + 2-3 тлъсти корена от основата и около 4-5 свежи разклонения от малкото останали стари корени и след нова година мисля да я връщам в кори, само да се поиздължат корените. Интересното при нея е, че дори листата, които бяха като намачкана висяща дрипа, сега са свежи, плътни и щръкнали пък бях чела, че не се възстановяват дехидратираните).

Първия цветонос на първото ми мини е вече 4 см дълъг, обаче расте хоризонтално, а ме беше страх да го пипам, но днес го извих леко нагоре като го привързах с найлонова лентичка за листата, през средата - съвсем хлабаво, но насочващо нагоре. Забих и пръчката, слава богу точно под цветоноса не е гора от корени като в останалата част на саксийката и пръчката влезе без мъки и наранявания. Още 3 сантиметра и ще го защипя със шнолка и вече да цъфти, че пусто чакане...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ще чакаме снимка значи Simple Smile
За цветоносите - някои наистина са твърди и не се поддават на огъване, и аз имам такива - растат си хоризонтално и толкова, чак като цъфнат ги привързвам към пръчка, но много хлабаво с някоя дълга връв и пристягам бавно, в продължение на дни, докато се поизправят. На полуминитата ми цветоносите са много меки и гъвкави, тях ги изправям без проблем.
Милтонията ми отвори два нови цвята, след като старите прецъфтяха, но тези са с много бяло, а предишните бяха целите цикламени. Много е интересна разликата Laughing

Това са новите цветове:


А старите изглеждаха така:

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 08:18 от Месечинка виторога

# 49
  • Мнения: 12
Ауууу, Месечинке, страхотна е!!!! Така е още по-красива!

А аз си мислех, че светлината не й пада откъдето трябва щом цветоноса расте хоризонтално, но сега съм спокойна, че има такова чудо Simple SmileSimple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 13 209
Няма промоции и никой не пише  Wink.

Месечинке, и на мен новата окраска ми харесва повече  Laughing. При мен имаше нещо подобно и даже търсих снимки, за да покажа, но не намерих подходящи. Оказа се, че съм купила милтонията през март и е с много тъмни почти едноцветни цветове. На снимките от юни вече е с цъфнал нов цветонос и цветовете са по-светли и с доста бяло  Grinning.

А сега да ви покажа израстъците на дендробиум-нобилето. Според вас дали ще са цветове? Цветовете бяха на гроздове и си мисля, че ще са  Party. И на старата булба на върха излиза нещо  newsm78.

 

# 51
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Таня,
според мен са цветоноси Laughing Много интересен твоят дендробиум, навсякъде чета, че цъфтят след презимуване, а твоят се сетил рано рано Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 13 209
Таня,
според мен са цветоноси Laughing Много интересен твоят дендробиум, навсякъде чета, че цъфтят след презимуване, а твоят се сетил рано рано Simple Smile


Освен това стои на пек и без температурни разлики  Laughing.

# 53
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Имам си ново денди - бяло със зелена среда и крайчетата на цвета са супер кокетно завъртяни. Обаче забелязах нещо странно - старите ми дендита са с корени, подобни на корените на обикновенните цветя, а на новото изглеждат подобни на фалчетата  Rolling Eyes
А сега - кое е правилното?




А ето и непоказаното денди - вече прецъфтя, та ще почакате за по-добри снимки  Wink

Последна редакция: нд, 05 дек 2010, 18:18 от ku4o

# 54
  • София
  • Мнения: 13 209
ku4o, моите всичките са с тънки бели коренчета, но със зелени връхчета(там където растат). Подобни са и на камбриите, а те определено се гледат в субстрат за земни орхидеи, т.е. субстратът е като на купените наскоро от Кауфланд дендробиуми. Затова се чудя дали е правилно да се местят в кори като на фалчетата? Твоят нов в какво е?

Много е интересен новия дендробиум! С какви завити цветчета е! Дълго да те радва!

Моите 4 придобивки са в прекрасно състояние. 3-4 цветчета паднаха и още толкова пъпки, но останалите са се разтворили и са по-красиви отколкото като ги купих. Simple Smile

# 55
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Новият е кауфландски - от Кауфланд Пк за 5лв. Имаше толкова много .....
Аз затуЙ и обичам да пазарувам там - оттам съм си купувала 4-5 преоценени орхидеи в страхотно състояние и почти винаги като отида има орхидеи, явно в града не са им големи фенове  Laughing
Аз вчера пресадих един от старите дендробиуми /този който прецъфтя/ - използвах субстрата от саксийката + доста едри кори /поръчка от flowersnet - страхотни са просто, не са само обелките като по нашите магазини, а направо дебели парчета кора/. Имаше и 2 нови малки булби под субстрата, но някак не можах да закрепя дендито добре и сега леко се люшка в саксията. Предполагам полека лека ще се закрепи с новите коренчета.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ку4о,
честита нова придобивка Simple Smile
Доколкото знам дендробиумите се гледат в кори както фалчетата. Моето новото също е добре, цъфнаха още три цвята и има още три неотворени пъпки. Нямам нито един прецъфтял цвят досега, а го пресадих още същата вечер. Но то си беше в кори и преди това, само дето бяха пълни с някакви миниатюрни яйца на кой знае какви гадинки.

# 57
  • Плевен
  • Мнения: 97
Здравейте,
ако има именници да се чувстват поздравени.
А аз да питам моят дендробиум има вече две листа,които почват да жълтеят.Притеснявам се да не бъркам нещо?

# 58
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
кучоHeart Eyes завижд, завижд  Heart Eyes много хубава жълтинка  Hug

# 59
  • Мнения: 12
Здравейте, девойки  Mr. Green

Понеже обещах да сложа снимки на Мини Марк (от tropiki) като пристигне, ето го и него:

(всъшност те са двечки - мама и бебе, като бебето илиза над най-долното листо на майката и е по-голямо от нея, но не смятам да ги разделям - така си ми харесват)

http://img255.imageshack.us/img255/1326/imag00640.jpg

Свежо е, поливано е скоро, със здрави коренчета, имаше на места няколко загнили, но вече завехнали крайчета и лекичко ги отрязах. Бебето има и два огромни въздушни корена. Накратко - много съм доволна и от самото изпълнение на поръчката и от цветенце. Доиде в саксийка с дребни кори, а аз ги смесих с малко едри за по-добър дренаж, след като му разгледах корените.

И така  Joy обаче вече ще спра, поне за тази година стига толкова  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт