Баба каза така ...

  • 540 438
  • 758
  •   2
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Кажете нещо за подсилване на организма. За повишаване на имунитета и апетита.
Дъщеря ми оздравява вече след поредното боледуване за тая зима, за три -четири месеца е боледувала няколко пъти, отслабна много и няма апетит. Какво мога да й давам от "бабините рецепти"?  Peace

# 346
  • Мнения: 720
За подсилване на имунната защита и след боледуване - аз в момента давам на Мимито(на 2 год . е )  клеева тинктура 4 капки дневно (в малко мляко) и бирена мая - 3х2 табл. (стривам ги в малко плодово мляко , инъче ги плюе) Така ми препоръчаха да давам , за да се възтанови имунитета , понеже беше болна от гнойна ангина , пи антибиотик...  Трябва да ги давам 3-4 седмици  . Дано има ефект - за пръв път й давам  Praynig

# 347
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
За подсилване на имунната защита и след боледуване - аз в момента давам на Мимито(на 2 год . е )  клеева тинктура 4 капки дневно (в малко мляко) и бирена мая - 3х2 табл. (стривам ги в малко плодово мляко , инъче ги плюе) Така ми препоръчаха да давам , за да се възтанови имунитета , понеже беше болна от гнойна ангина , пи антибиотик...  Трябва да ги давам 3-4 седмици  . Дано има ефект - за пръв път й давам  Praynig

Кой ти препоръча това? Лекар или не?

# 348
  • Мнения: 720
За подсилване на имунната защита и след боледуване - аз в момента давам на Мимито(на 2 год . е )  клеева тинктура 4 капки дневно (в малко мляко) и бирена мая - 3х2 табл. (стривам ги в малко плодово мляко , инъче ги плюе) Така ми препоръчаха да давам , за да се възтанови имунитета , понеже беше болна от гнойна ангина , пи антибиотик...  Трябва да ги давам 3-4 седмици  . Дано има ефект - за пръв път й давам  Praynig

Кой ти препоръча това? Лекар или не?


   Във форума на Часът на мама - Д-р Михайлов ми каза
Цитат на: Д-р Михайлов
Закрепете малката, че ще мине в рубриката често боледуващи. Клеева тинктура е много добър избор. Може и бирена мая 3 х 2 табл.
Д- Михайлов
След като боледувахме от гнойната ангина , аз бях започнала клеева тинктура , и той препоръча да давам и бирена мая 3-4 седмици
Цитат на: Д-р Михайлов
Клеева тинктура препоръчвам веднъж дневно от октомври до март вкл. за профилактика. Тук и юни и юли. Тепърва ще лепне упорити инфекции от другарчета.
Бирената мая си е добър имуномодулатор. Да върви 3- 4 седмици.Да я подсилим по- ефективно.
А за клеевата тинктура- тука дето ми казва , да давам и през юни и юли - това е защото писах че юни месец ще я давам на детска ясла  Confused

# 349
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Ок, мерси  Hug

# 350
  • в баира
  • Мнения: 861
...бирена мая - 3х2 табл.  Така ми препоръчаха да давам , за да се възтанови имунитета...Трябва да ги давам 3-4 седмици. 
Това го чувам за първи път, но щом ти го е препоръчал доктор, вероятно е възможно. От колко време я пие? Забелязваш ли да има ефект? Апетитът й увеличи ли се?

# 351
  • Мнения: 720
...бирена мая - 3х2 табл.  Така ми препоръчаха да давам , за да се възтанови имунитета...Трябва да ги давам 3-4 седмици. 
Това го чувам за първи път, но щом ти го е препоръчал доктор, вероятно е възможно. От колко време я пие? Забелязваш ли да има ефект? Апетитът й увеличи ли се?
Бирената мая я пие от 27 февруари ... По принцип тя преди боледуването си имаше апетит , но от ангината й намали апетита... Бирената мая уж всички казват че увеличавала апетита  newsm78 ама аз досега неправилно я давах - давах я преди храна (понеже мислех че на гладно по-добре се усвоява ) Но тук прочетох , че преди храна се пие , ако искаш да отслабваш... (защото "При разтварянето се образува своеобразен гел, който запълва стомаха и усещането за глад намалява") http://www.tialoto.bg/article.php?cat=20&id=2616
Сега откакто давам бирената мая след като се е нахранила , виждам че апетита й се възвръща  thumbsup Тя по принцип инъче винаги си е хапвала добре , а защо е слабичка - незная - структурата й е такава сигурно на нас прилича...
Дано има ефект и за укрепването на имунната система и съпротивителните сили - аз  за това й ги давам бирената мая и клеевата тинктура    dontknow topka
http://www.bgsever.info/br-02_2008/stranici/str-12.htm - щит срещу простуда

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 21:17 от Мимито & Светла

# 352
  • Мнения: 720
От колко време я пие? Забелязваш ли да има ефект? Апетитът й увеличи ли се?
Ами май е рано да търся ефект , защото от половин месец я пие ... А тук пише: " Лечението с бирена мая е продължително. Подобрение настъпва едва след първия месец. А максималният срок е 3 месеца."  http://www.standartnews.com/archive/2005/04/20/health/s4414_5.htm

# 353
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Доста се рових за тази бирена мая, защото ме заинтригува. Обаче се препоръчва за деца на 5 години  Thinking Много ми се иска и аз да давам на моята дъщеря, че от началото на годината вече има прием на 2 АБ, единият от които венозно  Confused

А да питам за клеевата тинктура- гадна ли е на вкус, усеща ли я детето в млякото?

# 354
  • в баира
  • Мнения: 861
Мимито & Светла : Има ли определена марка бирена мая, която купуваш - българска или чужда? Колко струва?

# 355
  • Мнения: 720
от началото на годината вече има прием на 2 АБ, единият от които венозно  Confused
Леле .. та сега сме едва март месец  Sick

Доста се рових за тази бирена мая, защото ме заинтригува. Обаче се препоръчва за деца на 5 години   
Над 5 години ли имаш предвид ? Къде го прочете това ? Защото и аз доста рових да чета , преди да започна да й давам - за да прочета някъде дали става за 2 год дете , но не срещнах никъде да пише за възраст (затова питам) Даже днес казах на нашето джипи , че давам , и тя каза "ами давай , то е безвредно" (сякаш искаше да каже "съмнявам се че ще има някакъв ефект , но като си решила - давай ") Ама инъче беше запозната , че се дава от 1 до 3 месеца , и че ефект може да се очаква най-рано след месец прием . Аз ще давам 1 мес - така каза Др Михайлов...
Клеевата тинктура е една такава стипчива на вкус - не ми се нрави ... Но в мляко явно по-малко се усеща. Защото като я дам на детето в  1-2 глътки млако - все пак го изпива , малко с уговаряне и залъгване ...( а когато е с вода -трябва да й го пробутвам с пипетката от Нурофена...) Профилактично се дава само сутрин по 1-2 капки от тинктурата за всяка годинка от възрастта на детето.
Фифундрела - не съм гледала каква марка е - каквато имаха в аптеката , такава взех .Малката разфасофка струваше около 2,30 лв , ама много бързо свърши... Голямото шише е -125 табл. - струваше 4 и нещо.
А клеевата тинктура май струваше около 2 - 3 лв...

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 18:43 от Мимито & Светла

# 356
  • Мнения: 720
Фифундрела Погледнах на опаковката - пише "Бирена мая + А,С,Е" На фирма "Somа" - Кьолн, Германия
Тарталета - Щом толкова често боледувате , защо не обясниш и да попиташ Др Михайлов (или някой друг лекар в някой форум) за твоето дете какво ще препоръча ...и ще си прецениш кое е подходящо...  Confused
За възтановяване след антибиотици имаше писана там една схема хомеопатични , ама аз не съм давала от тях Rolling Eyes.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 19:01 от Мимито & Светла

# 357
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
За възтановяване след антибиотици имаше писана там една схема хомеопатични , ама аз не съм давала от тях Rolling Eyes.

Аз давам Женоверин, Есберитокс и Осцилококцинум по схема.

# 358
  • Мнения: 274
За възстановяване на микрофлората след прием на антибиотици е най-добре да се дават пробиотици.

# 359
  • Мнения: 88
А да питам за клеевата тинктура- гадна ли е на вкус, усеща ли я детето в млякото?
Аз я давам в сок, а понякога като нямаме и във вода. Дъщеря ми, по принцип, усеща като има нещо в питието, обаче за клеевата тинктура въобще не протестира. Съвсем леко се усеща, още повече, че се слагат само няколко капчици /според годините на детето/.

Общи условия

Активация на акаунт