Баба каза така ...

  • 540 256
  • 758
  •   3
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
radoicheva82, и аз знам подобна рецепта, на сиропа с орехите и небетшекера, с малко променени съставки, но това е за отхрачване. Иначе наистина действа!  Peace
Вълкът, откъде да намеря магарешко мляко?  newsm78

# 376
  • Мнения: 720
Кажете нещо от народната медицина за облекчаване на суха, лаеща, дразнеща, ларингитна кашлица при дете... newsm78

ЧЕРНА РЯПА- издълбава се пълни се с пудра захар и след няколко часа се образува сок- пие се, пак се зарежда и т.н.

# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Мимито & Светла, благодаря!   bouquet

Бях я зябравила тая рецепта, пък сме я правили друг път - и с мед, и с захар. Сиропчето, което се получава е вкусно и има ефект!
Благодаря, още веднъж!

# 378
  • Мнения: 720
Мимито & Светла, благодаря!   bouquet

Бях я забравила тая рецепта, пък сме я правили друг път - и с мед, и с захар. Сиропчето, което се получава е вкусно и има ефект!
Благодаря, още веднъж!

Hug
По добре ли сте  Simple Smile
Чувала съм и за кисело мляко със счукан чесън , ама не знам точно как беше  newsm78

# 379
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Ние сме на хомеопатия от вчера, много по-добре сме, но аз все пак ще потърся днес черна ряпа...  bouquet

А това за млякото не съм го чувала...Ако се сетиш, пиши.  Peace

# 380
Цитат
bendji2710radvam se 4e i ti si ostanala dovolna ot babe6ki retzepti no ne sam q probvala dali pomaga pri othra4vane az go davam na malkata o6te v parviq den sled kato q 4uq 4e zapo4va da ka6li i za dva dni ka6litzata prosto ot6umqva


bendji2710radvam се че и ти си останала доволна от бабешки рецепти но не съм я пробвала дали помага при отхрачване аз го давам на малката още в първия ден след като я чуя че започва да кашли и за два дни кашлицата просто от6умява

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 18:52 от Доня Туфиня

# 381
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз, когато започне да капля давам да смуче само небет шекер. За 2-3 дена се оправя обикновено.

# 382
  • Русе
  • Мнения: 150
синът ми има лоша кашлица и така попаднах тук!Мисля да изпробвам лучените лекове за хрема и кашлица. Hug
Аз се сещам за страхотен лек против леко изгаряне: мястото се намазва веднага с краве масло.ако се наложи се маже отново.Минава за 1 ден. Peace

# 383
  • Мнения: 346
Ох, открих това, което търсех.  Laughing

Точно такава темичка мислех да пусна, добре, че порових предварително... Хлапетата са ми все болни. Дано чрез вас открия лечебни бабини рецепти, които да ни помогнат, че вече няма лекарство из аптеките, дето да не сме купили да му се невиди..... #Cussing out #2gunfire

# 384
  • Мнения: 555
Аз съм много доволна от Биоцитрин (Цитросепт е вносният вариант, т.е. по-скъпият)  Peace
Hug


Давам го на детето от 1г до сега при настинки, но тази есен започнах да му го давам всеки ден по 2-5капки (с прекъсване)  -преболедувахме 1-2 леки настинки (за по 2-3 дена кихане и лека хрема) и един бронхит (грип), но без АБ!!! Миналата година "в чудо се видях" 2 вида АБ за 2 седмици (2-я беше двойна доза)и още 1 им се искаше за настинка след няма и месец след последния. Опитах се да ги разбера - искат да се презастраховат докторите , но .... последствията са за Детето  ooooh! Crossing Arms

# 385
  • Мнения: 354
Ще споделя и аз нещо за укрепване на имунната система.Преди четвърт век баба ми така ме закрепи след двустранна бронхопневмония и престой в болница :всяка сутрин чаша прясно козе мляко(от сутринта) с едно яйце, пак най-прясното.А в един буркан имаше объркан мед с масло, какао(от горчивото) и бадеми.От това по няколко лъжици на ден.На контролния преглед не личало да съм боледувала.Всичко това в комбинация с чист планински въздух.А млякото с яйце продължих да пия докато си карах ваканциите на село  Wink

# 386
  • Мнения: 346
Тedy, благодаря за споделеното. Изчетох цялата информация за Биоцитрин в сайта на Биопрограма и се обнадеждих сериозно Simple Smile Още утре ще го купя и ще започна да давам на децата.

nnaadeto, това за меда с ядките съм ни го препоръча нашата ушна лекарка (но без маслото и какаото - те за какво са нужни в случая?). Не разбрах само как си пила млякото с яйцето - яйцето сурово ли е било?

# 387
  • Мнения: 354

nnaadeto, това за меда с ядките съм ни го препоръча нашата ушна лекарка (но без маслото и какаото - те за какво са нужни в случая?). Не разбрах само как си пила млякото с яйцето - яйцето сурово ли е било?
Честно да ти кажа, не знам защо е имало масло и какао.Може би за да е по - калорично, аз бях много слабо и болнаво дете.А за яйцето, да сурово, добре разбито със захар и после сварено топло прясно мляко.На вкус е като смес за крем-карамел.

# 388
# 389
  • Мнения: 14
Здравейте на всички . . .изключително много харесвам форума  . . . и открих отговори на много въпроси  . . .
Искам да попитам може ли да ми кажете подробности за скорушата. . . в смиъсл как се използва . . . от каво се правят запарки и т.н. . . . чувала съм,че се използва и при лечение на диабетици (нещото което е от голямо значение за мен и семейството ми . . .) Някой има ли представа какво представлява това лечение . . .Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете!!!

Общи условия

Активация на акаунт