Баба каза така ...

  • 540 268
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
За подсечена и суха кожа.
Настъргват се килограм моркови.Заливат се с половин литър зехтин и се слагат на котлон,но на много слаба степен-колкото да се изпарява.Целта е да остане само маслото.Продължава поне 5-6 часа.После се прецежда и се ползва мазнината.Детето ми бе много подсечено,като бебе и само това и помогна.
При разстройство.
Няколко листа от къпина се пускат в кипнала вода за 5 минути(на половин литър вода поне шепа листа).Запарва се 10 минути.

# 406
  • Мнения: 423
Здравейте!Може ли да ми кажете някакъв компрес за суха кашлица.?Питам за компрес,защото голямото ми синче не мога да го накарам да пие отвари,а кашля като магаре.По принцип ги лекувам с хомеопатия,но този път кашлицата му продължи доста време.

Кашлица лекувам по един единствена начин - намазвам гърдите и гърба, навсякъде, с мед, отгоре слагам кърпички, вместо вестник и така спят през нощта. След няколко вечери, ако не е минала кашлицата, което се случва много рядко впрочем, добавям и сода и сол към меда.

# 407
  • Мнения: 87
Изпробвах много добра рецепта за кашлица и бронхит- действа отхрачващо и много бързо!  Peace Възпрепятства възпалението да стигне до долу до дихат.пътища.
1  бурканче от детска храна се пълни с мед и в него се добавя 1 пакетче стрит джинджифил (продават го в аптеките). При малкия (той е на 3,6 г.) имаше страхотен ефект и отново му се размина антибиотика(да чукна на дърво).

# 408
  • Мнения: 431
Изпробвах много добра рецепта за кашлица и бронхит- действа отхрачващо и много бързо!  Peace Възпрепятства възпалението да стигне до долу до дихат.пътища.
1  бурканче от детска храна се пълни с мед и в него се добавя 1 пакетче стрит джинджифил (продават го в аптеките). При малкия (той е на 3,6 г.) имаше страхотен ефект и отново му се размина антибиотика(да чукна на дърво).
Това яде ли се ?Маже ли се?По колко на ден? newsm78
А,освен това-бурканче от 120 или от 190г ?

# 409
  • Мнения: 162
Записвам се да следя темата,че с тази кашлица,която ме мъчи от 1 седмица вече нямам лечение... Заболя ме корема и кръста от кашляне,няма спиране... Cry

# 410
  • Мнения: 87
Медът с джинджифил се дава около 3-4 пъти на ден по 1 ч.л. Вкусът е малко особен, но на малкият му давах след това вода. А бурканчето е от най-старите пюренца, не знам от колко гр.са... newsm78

# 411
  • Пловдив
  • Мнения: 552
някой може ли да ми каже рецептата с черната ряпа става ли за отхрачване,за каква кашлица се използва

# 412
  • Мнения: 1 942
някой може ли да ми каже рецептата с черната ряпа става ли за отхрачване,за каква кашлица се използва

Да, за отхчаване у успокояване на кашлицата е.

Измиваш голяма черна ряпа. Издълбаваш я, но не чак до кората без да я белиш. Намазваш стените вътре дебело с мед и оставяш поне една нощ да остане така.  В ряпата се събира течност. После се дава по 1 лъжичка непосредствено преди ядене. Първия път дай малко и гледай да няма реакция от страна на детето - алергична де.

# 413
  • Мнения: 13
ето и от мен една две бабини рецепти за кашлица

Билков сироп за кашлица
50г сушени листа от живовляк (от билковата аптека) се заливат с 500г вряла вода. Престоява 4 часа, след което се прецежда. Полученото количество се умножава по 1,6. Напр. 350 г отвара x 1,6= 560. 560 е количеството захар, което се прибавя към отварата. След като го прибавим кипваме на котлона до разтопяване на захарта. От получения сироп се дава 3-4 пъти на ден по 1 ч.л.

Чай от подбел при суха и дразнеща кашлица
1-2 ч.л. листа от подбел се заливат с 1/4 л. вряща вода, оставя се 10 мин да престои покрита и се прецежда. На кърмачета и малки деца се дава по 3-5 пъти на ден по 1 с.л., а на по-големи деца пият половин до 1 чаша 3 пъти на ден. Чаят се използва при бронхити, зяадух при бронхиална астма и при заболявания на стомашно-чревният тракт и пикочните пътища.

# 414
  • Мнения: 87
Мурсалският чай е много добър за кашлица. Има невероятен отхрачващ ефект.

# 415
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
shaki,сиропът с живовляк се получава нещо като на д-р Тайс .А каква трайност има ? Захарта е консервант ,предполагам че би могъл да издържи месец ,два  Thinking

# 416
  • Мнения: 6
Компрес от 1 сварен белтък и 1 с.л. пудра захар. Слага се върху кърпа или марля, марлята се слага върху найлон и се връзва на гърлото; отгоре се връзва по-широк шал, за да попива, защото от компреса тече и се стои 1-2 часа.


Тази рецепта съм я ползвала и при гнойна ангина - много е ефикасна, само че на мен ми казаха след найлона да сложа вестник и всичко това с едно щалче да го увия около гърлото през ушите и да го завържа на главата. Ефекта е поразителен - изсмуква гнойта и успокоява гърлото. Може да се държи 3 часа, след което като се свали компреса още 30 мин. се слага само шалче на гърлото за да не изстива веднага.


Мисля да пробвам този компрес тази вечер, но белтъка наистина ли трябва да е сварен и ако е сварен как тогава "компреса тече"?

# 417
# 418
  • Мнения: 252
Здравейте момичета!
Малко връщам темата назад но искам само да похваля един ваш лек - изкъпване с вода от горско сено за температура. Невероятен ефект, дъщеря ми имаше 38 градуса температура изкъпах я с тази вода и след 15 минути температурата спадна, не  е вдигала повече.Направо съм възхитена. Благодаря на всичко   bouquet Hug

Сега мисля да пробвам това с яйцето и пудрата захар за гърло че от две седмици голяма болка ме мъчи

# 419
  • Мнения: 252
Здравейте момичета!
Малко връщам темата назад но искам само да похваля един ваш лек - изкъпване с вода от горско сено за температура. Невероятен ефект, дъщеря ми имаше 38 градуса температура изкъпах я с тази вода и след 15 минути температурата спадна, не  е вдигала повече.Направо съм възхитена. Благодаря на всичко   bouquet Hug

Сега мисля да пробвам това с яйцето и пудрата захар за гърло че от две седмици голяма болка ме мъчи

Общи условия

Активация на акаунт