Баба каза така ...

  • 540 130
  • 758
  •   1
Отговори
# 525
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
благодаря ви за отговорите!e4o_me4o попитай майка си за антибиотика!ще питам и за лака в аптеката!аз в момента ги мажа с йод,ама по-често забравям!

# 526
  • Мнения: 1 493
Батрафен, "Batrafen" Medicated Nail Lacquer ! Eстествено, че го пробвах и него, но :
1. Безуспешно !
2. Струва "майка си и баща си "  има - няма някакви си 50-60 лева, но не ти го изписват само него, а в комбинация с още 2-3 "супер ефикасни ФРЕНСКИ лекарства " и сметката става близо  200 лв.
3. Сравни "Антимико-бета" - 1.30, крем "Здраве" или "Дунавски вълни" - 1.00 общо 2.00 лв.

# 527
  • Мнения: 1 422
Точно Бетрафен. С нищо не съм го комбинирала. Аз и докато все още ползвах лекарства с лекар не съм се допитвала по въпроса, а и вътрешно нищо не съм взимала за никакви състояния. Факт обаче че сега са ми напълно здрави ноктите, а бяха заградени 3 броя.
Застъргвам повърхността с пиличка и мажа. Затрошеният нокът го изрязвам максимално с нокторезачка, за да не остават спори на гъбите.
Още веднъж - нокти от крем няма как да оздравеят, кожата да, но пак се заразява от ноктите. Успех ти пожелавам.

# 528
  • Мнения: 2 176
някой да знае рецепта за гъбички по ноктите/на краката/?
Батрафенът е скъп и неефективен.
Втриване на Цитросепт (концентрат) в надрасканата с пила повърхност на нокътя. В началото възможно по-често, впоследствие - веднъж седмично, до пълното изчезване на гъбичките.
Ефективно е (личен опит), но действието е локално, което не гарантира, че няма да се появи пак.
В комбинация с конституционално лечение ще има гарантирано дълготраен ефект.

# 529
  • Мнения: 2 641
А Цитторсепт от къде се взема?

Как се справяте с разстроено коремче на децата? Нашето детет има чуствително стомахче и сега е доста разстроен след като яде череши. На почти 18 месеца е.

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
От аптеката. Но аз, лично, не съм го ползвала, знам от приятелки дето го дават на децата си.  Wink
За разстроено коремче: препечен хляб и сирене, чай от шипки, компот от дренки,...
Добре е в чая да се прибавя щипка джоджен.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 10:30 от Бенджи 2710

# 531
  • Мнения: 423
здравейте момичета, много хубав атема поздравления   bouquet
От тук взех една рецепта за кашлица - Моят син не спря 1,5месеца да кашля. Давах 2 вида сироп, не, носих го на лекар - няма му нищо  newsm78  Интересното е, че само сутрин и още 3-4 пъти през дена да се изкашля. Отначало си мислех, че е нормално това, все пак човек сутрин се изкаля Wink Но при него взе да се сменя кашлицата, сякаш по-надолу слиза и дори днес в яслата учителките ми казаха , че бая се отприщил слетобед. Има сякаш нещо като задна хрема все смърка сополчета, но навън не се показват, мисля си , че това води до кашлицата. Страх ме е да не се влоши, че зимата 2 бронхита, втория със спазми и повръщания в чудо се бях видяла. Та реших да пробвам:
5-6 ореха с черупките
5-6 лукчета
5 локума
4-3 стръка индрише
Това повря малко, после го оставих да изстине и в хладилника. Добре, дадох на детето 3-4глътки, то взе, че му хареса и сега иска постоянно. #Crazy Дадох му още 3-4 глътки.Пак иска още и се тръшка Sick. Как и по колко да давам. аз си мислех 3 пъти по 3-4 глътки. Това често даване може ли да вреди някак? Дайте ми съвет?
Предварително благодаря!  bouquet

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
ka_tq, колко вода сложи?

На мен ми става готово около литър и го давам /за едно дете/ цялото количество за два -три дни, три -четири пъти на ден по половин чаша, може би около стотина грама...
Правя сиропчето с изброените от теб съставки + семките от една дюля /ако имам/ и + 1 пакетче небет шекер на литър и половина вода.

Ама, доколкото знам, то е за отхрачване, ако детенце има задна хрема и от това кашля, сироп няма да помогне...


# 533
  • Мнения: 679
Аз излекувах гъбички на ноктите на краката, които влачих 10 години, с диетата на Лидия Ковачева. Чай с мед и плодове.    Peace  Да не се хваля, но вече от няколко месеца ги няма. Още не мога да повярвам. Дано не се появят пак.  Praynig

# 534
  • Мнения: 423
ka_tq, колко вода сложи?

На мен ми става готово около литър и го давам /за едно дете/ цялото количество за два -три дни, три -четири пъти на ден по половин чаша, може би около стотина грама...
Правя сиропчето с изброените от теб съставки + семките от една дюля /ако имам/ и + 1 пакетче небет шекер на литър и половина вода.

Ама, доколкото знам, то е за отхрачване, ако детенце има задна хрема и от това кашля, сироп няма да помогне...




Значи най-напред да излекувам задната хрема после храчките които го дразнят. Да и аз сложих 1,3-4л. вода. Нямам дъли около мене, а в магазина нямаше небет шекер  newsm78, затова каквото имах.
 Сега ще търся за хремата какво беше
Благодаря!  bouquet

# 535
# 536
  • Варна
  • Мнения: 1 579
запис.

# 537
  • Madrid
  • Мнения: 514
Момичета,аз съм бременна в 18 седмица и съм с гнойна ангина-имам гной само на дясната сливица.Реших да пробвам резептата с пудразахар и белтък,приложени като компрес.Но ми е адски горещо.Искам да попитам-с него ли трябва да спя и също има ли значение дали белтъка е суров разбит или варен.Аз съм с варен белтък,тази рецепта първа ми попадна.И още един въпрос-колко нощи трябва да го правя,докато отшумят симпомите?
Благодаря ви предварително,просто много ми се иска да не стигам до антибиотика.  bouquet

# 538
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Не мога да ти кажа конкретно за тази рецепта, но съм убедена в действието на компреса с извара, съчетан с обтриване на сливиците с мед и сода /да се махнат налепите/. Ето тук има още идеи: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398054.0
Имаше и други теми за лекуване на ангина без АБ, но в момента не мога да ги търся.

Скорошно оздравяване!  Hug

# 539
  • Madrid
  • Мнения: 514
Благодаря ти ,Доли,но аз минах на антибиотик,понеже се влоших. TiredУвеличиха се налепите  и трябваше да взема мерки.
Ще ги погледна рецептите,за  да ги имам предвид.
Мерси още веднъж!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт