Баба каза така ...

  • 540 142
  • 758
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 163
и аз да се включа
голямото ми дете  получаваше РАЗТРОЙСТВО от сок или плод от сливи, кайсий ,круши предполагам че при бебета сойто пият сок може да помогне при запек.
ПРИ ХРЕМА правя промивки с чай от лайка /30мл/ щипка сол и сода бикарбонат.
за смрадликата при не правилна дозировка може да има обратен ефект.

# 136
  • Мнения: 1 517
За хрема имам две рецепти. Действат, ако се хване в началото.1) 2-3 скилидки чесън, ги смачквам и изцеждам през марля; разреждам със същото количество преварена вода и капвам 2-3 пъти на ден по 2-3 капки в ноздра. Неприятно е за децата, но кой ги пита Laughing
2).писах го в темата за хомеопатията; прясно изцеден сок от моркови и ябълки. Не се смесват помежду си, нито с вода. Капе се по няколко пъти на ден, 5-6, по 2-3 капки в ноздра. Не може да се предозира. Хубаво е да се редуват: напр. сутрин моркови, после ябълки и т.н.  Peace

# 137
  • Мнения: 3 166
За кашлица - мед от глухарчета! Пробвах - помага! Рецептата за меда я има  в готварския форум!

# 138
  • Мнения: 1 671
За висока темтература - разбит белтък /без жълтъка/ се намазва на табанчетата, действа веднага

# 139
  • Мнения: 1 113
За висока темтература - разбит белтък /без жълтъка/ се намазва на табанчетата, действа веднага
На кое казваш табанчета?

# 140
  • Мнения: 574

На кое казваш табанчета?
[/quote]
На стъпалата се казва табанчета.

# 141
  • Мнения: 1 113

На стъпалата се казва табанчета.

Мерси, не бях го чувала. Дъщеря ми от снощи е с температура, така че може да пробвам това с белтъка.

# 142
  • Мнения: 2 270
Казаха ми един сироп за кашлица и се чудя дали да го пробвам,за 2 дни отхрачвал всичко.:
1 пакетче небет-шекер
6 лукчета/бонбони/
4 обикновени локума
1 ябълка
1 средно голяма глава кромид лук с люспите
2 листа от индрише
1 литър вода
Всички съставки се варят ,докато изври половината от водата.Сместа се прецежда и от нея се пиепо 1 винена чаша 3 пъти на ден,преди ядене.

Какво ще кажете newsm78някой пробвал ли го е?
много ефикасно
аз слагам само индрише,лукче и локум и пак действа безотказно,но е само за спастична кашлица

# 143
  • Мнения: 108
При хрема помага инхалация със сол
 Hug

# 144
  • София
  • Мнения: 5 289
При температура се пие сварена кола,но на малки бебета мисля,че не се препоръчва,иначе аз многократно свалям температурата си по тоя начин.
За кашлица отново 200гр кола+едно пакетче лукчета/става въпрос за бонбоните/ ,сварява се,целта е лукчетата да се стопят във колата,сместа се получава точно като сироп за кашлица и се дава по една лъжичка три пъти дневно, а може и на 3 часа.Рецептата я знам от майката на приятелка с бебе на 1 год,на което многократно вече са я прилагали успешно,забравих да добавя че тази жена доста години е работила в детски ясли и градини,вероятно от там има опит.

# 145
  • София
  • Мнения: 2 493
дудка, за кока-кола ли говориш?

# 146
  • Мнения: 555
Диарията се пресича с камшик(чичек или Agrimonia eupatoria), по рецепта - 3с.л. от билката(стъбло, листа, плодчета,цвят) се заливат с 500мл. вряща вода.Пие се за 1-2 дни.

На Лече ( на 1г.) му го направих с 1,5 с.л. в 400мл.вода. това количество след като изстина му го разпределих за около 16 часа.Ефекта беше светкавичен (много ме е яд че му давах Smekta, Enterol i Sumetrolin  Sick 2 дена, а не помогнаха).Беше някакъв Вирусен ентероколит или нещо подбно. Температурата (39.1 я сваляхме с панадол и най- вече оцета помагаше). Разтройството си остана и в чудо се видяхме. Не искаше да яде и дори  някаква специална хумана за такива случаи ...след 1-2 часа след като изпи първата доза отвара вече имаше видима промяна, апетит и т.н. 

# 147
  • Мнения: 1 258
И ние скоро купихме от района на Триград домашен мед от глухарчета и дива мента.Поразителен ефект имаше върху кашлицата.

# 148
  • София
  • Мнения: 2 493
la4ezar, а кой ти каза за тази рецепта че може да се използва в/у толкова малко дете? (това не е обвинение или заяждане, а ми е интересно, защото мен много ме е страх от билките... Sad )

# 149
  • Мнения: 555
Yanche, извинявай, че се забавих с отговора.
Завършила съм Лечебни растения и знам че Камшикът не е от отровните растения, но разбира се не трябва да се прекалява с каквото и да е. Допитах се и до личния си лекар и тя ми каза, че една мама давала на детето си 1 месец от отварата   Sick ooooh! и нямали никакви проблеми #Crazy. Е разбира се далеч съм от мисълта за цял месец, но 2- 3 дена или 5 няма да му навредят. Като добавя и че аз пък не съм привърженик на лекарствата и мен ме е страх от тях и .... така му дадох по- безобидното според мен (след "предантибиотично" лекарство което не му помогна).
Баща ми преди време вече мислел да ходи в болницата със същото, но в по- тежка форма и му хрумнало да пробва с отвара от камшик - веднага го пресякло....
От тогава задължително в къщи имаме   bouquet от тази билка.

Общи условия

Активация на акаунт