Моля ви да ми дадете мнение за Шуменския университет?

  • 12 377
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Сега съм 12 клас и се чудя на накъде после? Една ми възможност и в Шуменския университет с геодезия ? Искам да знам как се учи там ,дисциплина ,анархия ли е?

# 1
  • Мнения: 1 277
В Шумен има Геодезия?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 481
Познавам студенти, учещи там  Confused. Съветвам Ви да се насочите към други университети. Ако просто търсите някъде да запишете- няма проблеми.

# 3
  • Мнения: 1
Студентка съм в Шуменския университет - бягай на далеко!   Peace

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 21:20 от Anity_bg

# 4
  • Мнения: 2
лесно се влиза, лесно се излиза, успех Simple Smile)

# 5
  • Мнения: 1 310
Студетка съм в Шуменския университет - бягай на далеко!   Peace
Само от този пост трябва да ти е ясно.  ooooh!

# 6
  • Мнения: 23
лесно се влиза, лесно се излиза, успех Simple Smile)
Зависи от специалността - за педагогиките може и да е вярно че лесно се излиза, но не и за Математика, Информатика и Физика профилите!!!
За съжаление нямам информация за профила Геодезия.

# 7
  • Мнения: 27
Аз уча там,вече магистратура WinkНаистина зависи коя специалност.Аз съм много доволна,преподавателите ми бяха страхотни хора държащи на предмета си.Истина е,че лесно се влиза.Но започнахме около 40 човека,а завършихме около 15,искаше се учене.Но моята специалност НЕ е Геодезия PeaceНай-миродавно мнение ще получиш от някой с тази специалност HugА можеш да попиташ и във форума на ШУ http://forum.shu-bg.net/

# 8
  • Мнения: 2 199
Ако си изтървеш дипломата нейде из коридорите на ШУ ще бъдеш студент  Tired

Има 3-4-5 класирания и можеш да влезнеш Математика и информатика дори и да си държал само тест по БЕЛ (примерно)/нищо свързано с математика/

Имам познати които завършиха там и са ми казвали, че можеш да си 4-ти курс и да нямаш нито един взет изпит от минали години, т.е минаваш си без взети изпити...  newsm78 #Crazy

Но.... има доста кадърни професори, доценти , др изобщо някои от колектива им са доста кадърни, но за специалност Геодезия нищо не знам

# 9
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Зависи от много неща. Специалността, преподавателите и мотивацията на самия студент...
Ако е само за да си студент "някъде", или да учиш "нещо си", където и да отидеш няма да прокопсаш особено.

Аз съм завършила магистратура в ШУ. Мога да кажа, че нито влизането бе от най-лесните, нито обучителния курс (още вторият семестър бяхме останали 1/2 след солидно "пресяване' на един от изпитите), за държавните изпити няма да коментирам - прецени сам: на първото явяване ги взехме само двама души (от целия поток).

Пак ти казвам - субективно е. И аз съм чувала за случаи на отчайваща посредственост, но не може да се слага всичко под общ знаменател.

# 10
  • Мнения: 0
Чувала съм че има много анархия и че не е много на ниво университета ?

# 11
  • Мнения: 6 993
To в Бг кой ли е на ниво...
Впечетление имам от филологиите им и от информатиката.
Приятелят ми е завършил информатика в ШУ, твърди, че е на много високо ниво, втори след СУ. Изпитвам съмнения, като го сравнявам с познати от ФМИ в СУ...(права съм, според рейтинга, който давам по-долу, информатика им е най-зле от всички университети).
От филологиите - и двете момичета от там са много добри с езиците, които са завършили, знаят много. Може и да си е до човек, знам ли.


Ето тук има сравнение на университетите и специалностите:
 http://rsvu.mon.bg/RSVU/?locale=bg
Отиди на класации и от там избирай направления.
ШУ е втори в геодезията след УАСГ.

# 12
  • Мнения: 575
Ох- като гледам какво е нивото /външен вид,поведение,изказ/на завършилите там #Crazy...А и като знам,колко трудно и с клизма завърши средно образование моето съседче /диплома му е 3,.../,но стана студент в този Университет...Имай предвид,че завършила този Университет се явяваш за някоя позиция и имаш конкуренти от други ВУЗове-базирайки се само на диплома- винаги работодателя ще предпочете неШуменския университет....Не се хаби за там...
иначе специалността е актуална,за в момента,търсят се такива кадри,сякаш... Успех ти желая и да направиш най-добрия избор   bouquet
п.с.  живеем в Шумен,сина ми тази година е абитуриент,също като теб и въобще е забравил ШУ

# 13
  • Мнения: 241
Аз съм учила там известно време и нога да кажа. Първо, Там с диплома 3 не можеш да влезеш. Второ,много кандидати там, влизат с пари и с връзки.Трето, масово преписване на изпитите/семестриалните/. Изпитите си ги вземаш като си ги купуваш, т.е . плащаш в деканата за да ти пишат оценка,повече от 2, сумата зависи от това,каква оценка искаш,и не се явяваш на изпит по съответния предмет, но това се практикува само по някои дисциплини и не при всеки,прикрито. На всеки семестър обучението трябва да си го платиш,явяването на поправка и ликвидация-също.Висиш с часове пред деканати, ректорати,счетоводства,подаваш документи,искаш подписи и др. Още там никой не си знае задълженията, работят всеки сам за себе си-администрациите,всички си знаят правата,губят ти времето. Иначе се изкарва с много учене. Има добри преподаватели,има и лоши и некадърни,които не си зразбират от работата. Много студенти се отказват. Това е от мене като препатил.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 194
Ето тук има сравнение на университетите и специалностите:
 http://rsvu.mon.bg/RSVU/?locale=bg
Отиди на класации и от там избирай направления.
ШУ е втори в геодезията след УАСГ.

То по принцип геодезия не се учи на 100 места в България.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт