Живот и ежедневие в арабските страни/продьлжение/

  • 59 982
  • 424
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 423
Някога у нас имаше много малко разводи и децата на разведени родители все се сочеха с пръст. Сега обаче май разводите са станали масова практика и жените по-независими.

А каква е съдбата на разведените в арабските страни? Низвергнати ли са от роднини, близки, приятели? С какво око се гледа на развода? Какви са шансовете за следващ брак?

# 376
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
зависи от при4ините за развода.  и от семейството. майката на една от снахите в нашето сем. е развеждана 3 пъти и сега е омъжена за 4-ти.  Shocked
няма проблем да се омъжат повторно стига да ги иска някой Wink.

# 377
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да зависи за какво се развеждат, но страшно много разводи, а за смесените просто не оцеляват- процента е минимален.тука има нова мода не се сменят жените, а любовниците - млади и знаещи какво да искат студентки и у4ени4ки- нещо като в бг.мъжете са с много слаби ангели и местните ги манипулират като марионетки -вси4ко за парите и тормоз4ето, но има и семейни битки и даже по -лошо,криминални изцепки.на разведените не се гледа с добро око, ако се оженят пак, децата най-4есто остават аут- при баба.има и хубави изклю4ения, даже и осиновявания- които аз приветствам открито и мисля, 4е тези хора си заслужават по-доброто отношение.но за мъжете е лесно , все те горките заслужават да се сдобият с ново семейство, за жената е по-сложно и се гледа малко консервативно.

# 378
  • Мнения: 1 269
Ми то4но сега 4ета в едно списание историата на такива жени забременели извън брака.Декември 2004 година едната е наказана на 150 пръ4ки и депортиране я другата на 100 пръ4ки и 1 година затвор последван от депортация.Не казвам 4е ги би4уват,но затворът им е в кърпа вързан.Когато работи преди в Ал аин брат застреля сестра си защото след първата бра4на нощ се оказало 4е не е девствена. Shocked

# 379
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
а тука могат да те убият само ако някой  каже на мъжа ти, 4е си ходила  при някой - има ги всякакви и навсякъде- при вас просто е по о4евидно или го огласяват.но след като толкова ограни4ения са сложени редно е да има и порицание

# 380
  • Мнения: 3 423
... брат застреля сестра си защото след първата бра4на нощ се оказало 4е не е девствена. Shocked

Малоумник!
То бива, бива, ама това си е направо престъпление, откъдето и да го погледнеш. Не говоря за убийството, там няма спор, а за това, че някой си позволява да разполага с живота ти и то само заради това, че си се осмелил да си изживяваш живота, както и искаш.
Тук подобни извращения се случват в турските семейства, където братята уж така защитават честта на фамилията. Скоро четох дори за убийство на една туркиня, задето си позволила да се залюби с немец.
Жалко. Не 21-и век, ами и какъвто напредък да ни споходи, ограничеността на хората ще си остане неограничена.
Питам се аз, защо обезателно жената трябва да се жени девствена. Ами ако въпросният съпруг е импотентен? Нали все някога би било хубаво въпросната жена да изживее оргазъм. Дали въпросният брат от историята би посегнал на съпруга на сестра си, задето не може да я задоволи...

И, я, да ви питам аз, вие девствени ли се оженихте?



# 381
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ми то4но сега 4ета в едно списание историата на такива жени забременели извън брака.Декември 2004 година едната е наказана на 150 пръ4ки и депортиране я другата на 100 пръ4ки и 1 година затвор последван от депортация.Не казвам 4е ги би4уват,но затворът им е в кърпа вързан.Когато работи преди в Ал аин брат застреля сестра си защото след първата бра4на нощ се оказало 4е не е девствена. Shocked
и аз го 4етох в Emirates woman. наказват , който хванат. ина4е и ние трябваше досега да сме в затвора. 1 година живяхме без брак Shocked Laughing
една филипинка, с която работехме заедно забременя. искаше да се скрие докато замине ваканция и после да не се върне. разбраха я. после шефа мен навика защото не съм му казала. казах му , 4е съм му асистент, но само в работата #Cussing outгадняр. но я пусна не я издаде.
всеки, който работи тук знае тези закони. дори да го правят поне да се крият.
ина4е само аз познавам доста двойки, които си живеят без брак.....

преди година бях свидетел как един египтянин насред мола наби сестра си, 4е запо4нала да говори с 4ужди мъже......

това си е до 4овека. изроди навсякъде.

Лиске, какви са тия въпроси Laughing
за незадоволяването- само за това една жена може да поиска развод.
ина4е аз се омъжих на 31.....сама си прави изводите. Grinning

# 382
  • Мнения: 229
Не искам да задавам глупави въпроси, но четох в един американски сайт, че напоследък много от жените в мюсюлманските страни имат сексуални отношения с жени първо, защото не го възприемат като чак такава  изневяра спрямо мъжете си, второ, защото мъжете им няма как да разберат и трето, защото имат много повече контакти с жени отколкото с мъже. Истина ли е това?

# 383
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
4естно да си кажа не знам. не съм 4ула, но няма да ме изненада.
само не мога да разбера защо го приемат за странно или любопитно то4но те, като се има предвид какво става там....

# 384
Децата си ги нося навсякъде смен,но и мъкна гледа4ката 4е да бута едната коли4ка(още не съм се решила да купя за близнаци,4е да излизам сама).По моловете има места където децата играя.Това е единственото място къде си оставам голямото дете с гледа4ката за 1 4ас да поиграе и то отскоро.Верно не съм спокоина но поне е закрито място и обезопасено за децата.А и тя дивее в топките и се заиграва с други деца.
И аз съм с две ръце за детската градинка,но и тя е до 12.30 така 4е не е от голяма в помощ на маиките като мен,Необходимото зло са тези   гледа4ки.Те нищо не знаят за възпитаване на децата.Тя дори не казва не на моито дете,та камо ли да и обяснява кое е добро и кое зло.Аз нали съм за това.Да са живи и здрави ще се справя някакси пък току виж съм се навила и за трето  #Crazy
Мани да не 4уе дявола
MALKO TI SE IADOSAH NA TEB ...KAZVASH CHE GLEDACHKATA TI E NEKOMPETENTNA ?.....govorish za neia s prenebrejenie i mnogo loch ton.......sorry..ama kato iska6 dobra gleda4ka moje6 da si vzeme6 takava no 6te triabva da i pla6ta6 i normalna zaplata za tia uslugi a ne 100$ :(taka de ka4estvoto zavi si i ot zaplashtaneto....izvini me ako sum bila po riazka

# 385
  • Мнения: 1 269
Цитат
MALKO TI SE IADOSAH NA TEB ...KAZVASH CHE GLEDACHKATA TI E NEKOMPETENTNA ?.....govorish za neia s prenebrejenie i mnogo loch ton.......sorry..ama kato iska6 dobra gleda4ka moje6 da si vzeme6 takava no 6te triabva da i pla6ta6 i normalna zaplata za tia uslugi a ne 100$ :(taka de ka4estvoto zavi si i ot zaplashtaneto....izvini me ako sum bila po riazka

Що ти да не би да работиш като такава,4е се 4увстваш толкова засегната от постинга ми.Как пък от цялата тема това наи те подразни.И къде е то4но го видя този мои лош тон и пренебрежение?И Къде то4но про4ети 4е и плащам 100 долара заплата?Аз пък много ти се ядосах 4е се обаждаш неподготвена.И не винаги скъпото е ка4ествено
п.с Ако имаш да казваш нещо конгретно към мен пиши на ли4ни,не разваляи темата с тези твои така ценни съвети

# 386
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
rymu ti ot regiona na arabskite mami li si ?hajde po smelo se predstavi ili registriraj.a zatova kolko da plashta mislia,4e ne e nasha rabota i  4e te niama da stanat po kompetentni, ako im plashta 500$. da se raboti s deca ne se uchi za edin den.osven ako ne iskash da se kandidatirash, no i tova si e trudno- da turpish i se podchiniavash bezprikoslovno, ne e za bg.

# 387
  • Мнения: 1 655
I az se podraznix na izkazvaneto na Rumi,tia izglejda e ot regiona za da znae kolko varviat idoneziiskite detegleda4ki.Vseki ima pravo na izbor vse pak,a dori i skpoplatenite detegledachki sa nekompetentni v niakoi neshta.A i kakto e opisano a i az imam pogled nad vida detegledachki v arabskia sviat,te vsi4kite sa takiva,i dosta ot tiax sa podli,neka ne gledame samo ot ednata strana,imam priatelka arabka koiato si izgoni detegledachkata zashtot ia svari da i barka iz bijutata.A druga pak koiato e indiika i e detegledachka na ruskinia v kuveit,taka laje, i na nishto ne uci decata,nishto che i se plashta pove4e,dori ne gotvi,samo vzima decata ot gradina.Te prosto sa malko po marzelivi.

# 388
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
имам ли4ни впе4атления от  нанито на МЛН. не може да се каже, 4е е лош 4овек, но милата за гледа4ка на деца е доста отнесена и неопитна. виж 4истенето и е 6+. дори не готви у тях. от нея се иска само да следи малката като са навън и понякога да си играе с нея в къщи. никой не я кара да я у4и на нищо. заплащането и е много над споменатите 100$, но това си е работа на семейството на МЛН. а и от ноември до сега (и МЛН ще се съгласи с мен) нещата се промениха поне малко към по-добро.

колкото до Руми. поне си направи труда да се регистрираш като плюеш без да знаеш.
 Peace

# 389
и няма ли да го осъдят за това?
а тука могат да те убият само ако някой каже на мъжа ти, 4е си ходила при някой - има ги всякакви и навсякъде- при вас просто е по о4евидно или го огласяват.но след като толкова ограни4ения са сложени редно е да има и порицание
[/quote

Общи условия

Активация на акаунт