Майчинството счетоводно - 36

  • 30 641
  • 603
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 143
Много ти благодаря  bouquet

# 31
  • Мнения: 115
Не зная дали е имало подобно питане, ако е имало, моля да ме извините, но не зная кого да попитам или къде. Не съм работила нужните  месеци назад, термина ми е на 28 януари 2011г, къде и какви документи трябва да подам и имам ли право на майчинство? Благодаря ви предварително  bouquet

# 32
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 768
Благодаря! Язък....

# 33
  • Мнения: 2 200
Не зная дали е имало подобно питане, ако е имало, моля да ме извините, но не зная кого да попитам или къде. Не съм работила нужните  месеци назад, термина ми е на 28 януари 2011г, къде и какви документи трябва да подам и имам ли право на майчинство? Благодаря ви предварително  bouquet
Ако дохода на член от семейството е под 350лв. може да получавате социално майчинство по 100лв. на месец за срок от една година. Към началната дата на болничния за 45 дни сте осигурена може да получавате майчинство до две години и от НОИ след придобиване на 12 мес. стаж. Това в случай, че не Ви дстигат няколко месеца.

# 34
  • Мнения: 140
здравеите и от мен-имам едно въпросче-бременна съм и от 1 декември ме назначиха,защото от август 2009г. бях безработна.От 4-5 януари мисля да излизам в болнични до края-удачно ли е  newsm78 или да продължавам да си плащам цялата осигуровка -сега ме водят на 360лв,имам стаж около 5г. и знам че за месеците,в които съм била безработна се взима 240лв база-по този начин колко болнични ще получавам и дали първия и втория ще се забавят доста като преводи?Благодаря ви предварително  bouquet

# 35
  • Мнения: 248
Здравейте момичета със сигурност е коментирано някъде из темите, но ми е спешно и затова ще питам.
Кога най-рано може да се запише бъдещата мама на женска консултация и съответно да излезе болничен. Случаят е следният: другия петък на моя близка и изтича едномесечното предизвестие и я освобождават от работа, междувременно обаче момичето разбра че очаква бебче /но още е много в началото/ и се получава много кофти хем бременна, хем безработна. А и още нещо, на въпросното момиче му се полага обезщетение от бюрото по труда, в последствие това обезщетение ли ще се вземе като основа при формиране на майчинството?
Ох незнам дали обясних добре.
Надявам се да помогнете

# 36
  • Мнения: 2 200
Здравейте момичета със сигурност е коментирано някъде из темите, но ми е спешно и затова ще питам.
Кога най-рано може да се запише бъдещата мама на женска консултация и съответно да излезе болничен. Случаят е следният: другия петък на моя близка и изтича едномесечното предизвестие и я освобождават от работа, междувременно обаче момичето разбра че очаква бебче /но още е много в началото/ и се получава много кофти хем бременна, хем безработна. А и още нещо, на въпросното момиче му се полага обезщетение от бюрото по труда, в последствие това обезщетение ли ще се вземе като основа при формиране на майчинството?
Ох незнам дали обясних добре.
Надявам се да помогнете
Болничен може да си вземе по всяко време. Това обаче не я предпазва от освобождаване от работа ако има предизвестие. Ще получава обезщетение в определен срок  в зависимост от вида на договора. При изчисляване размера на майчинството времето, когато е регистрирана на Бюрото по труда се изчислява на 240 лв.

# 37
  • Мнения: 3 835
здравеите и от мен-имам едно въпросче-бременна съм и от 1 декември ме назначиха,защото от август 2009г. бях безработна.От 4-5 януари мисля да излизам в болнични до края-удачно ли е  newsm78 или да продължавам да си плащам цялата осигуровка -сега ме водят на 360лв,имам стаж около 5г. и знам че за месеците,в които съм била безработна се взима 240лв база-по този начин колко болнични ще получавам и дали първия и втория ще се забавят доста като преводи?Благодаря ви предварително  bouquet

"удачно" е, щом се налага
разликата няма да е голяма дали ще си в болничен или на работа
затова и ще променят закона - за обикновен болничен 12 месеца назад, за бременност и раждане - 18 месеца

# 38
  • Мнения: 248
Болничен може да си вземе по всяко време. Това обаче не я предпазва от освобождаване от работа ако има предизвестие. Ще получава обезщетение в определен срок  в зависимост от вида на договора. При изчисляване размера на майчинството времето, когато е регистрирана на Бюрото по труда се изчислява на 240 лв.

Благодаря Viva_123
Е може ли по време на болничен да те съкратят  newsm78
Въпроса ми за женскта консултация беше понеже повечето гинеколози май записват чак след 7-8 г.с.

# 39
  • Мнения: 2 200
Болничен може да си вземе по всяко време. Това обаче не я предпазва от освобождаване от работа ако има предизвестие. Ще получава обезщетение в определен срок  в зависимост от вида на договора. При изчисляване размера на майчинството времето, когато е регистрирана на Бюрото по труда се изчислява на 240 лв.

Благодаря Viva_123
Е може ли по време на болничен да те съкратят  newsm78може
Въпроса ми за женскта консултация беше понеже повечето гинеколози май записват чак след 7-8 г.с.


# 40
  • Мнения: 6
Здравейте мами!!!Изчетох доста мнения относно новия закон за увеличаването на майчинските от 12 на 18 мес работен стаж и съм много разочарована  Sad.Бременна съм в 7 мес и ми предстои раждане около  14 феруари,доколкото се запознах с новите закони разбрах че ако изяза в майчински т.е 45 дена преди раждане тая година си оставам по стария закон.Тук е мястото да ви помоля за помощ,според вас правилно ли е моето мислене  newsm78

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
.Тук е мястото да ви помоля за помощ,според вас правилно ли е моето мислене  newsm78

да,правилно  е

твоя 45 дневен започва на 31 декември и ще ти смятат база 12 м,а не 18

# 42
  • Мнения: 1
Момичета имам въпрос. Редовна студентка съм. От Март 2010 работя на трудов договор, като ме осигуряват на 4 часов работен ден на 180 лв. Термина ми е 28 Април. През Март месец, когато трябва да започне да тече 45 дневния болничен за раждане аз ще имам 12 месечния осигурителен стаж, НО НА 4 ЧАСОВ РАБОТЕН ДЕН. Това означава ли, че се водя с 6 месечен трудов стаж на 8 часов работен ден. Т.Е. ще мога ли да взимам майчинство??? Благодаря предварително.

# 43
  • Мнения: 3 835
при 4 ч.р.д. осигурителният стаж е наполовина - т.е. до края на 2010г. имаш само 5 месеца а не 10

но ти си студентка, така че ще имаш еднократно обезщетение

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте, малко сложен казус имам, дано не се случва на никой Rolling Eyes
Налага ми се да вляза в болница, а все още съм в майчинство (детенцето е на 1 г. и 8 мес.). Полага ми се 14 дневен болничен лист, да го взимам ли изобщо? Има ли сметка? Иначе заплатата на която ме осигуряваха последните 6 мес. от бремеността беше 1000 лв.

Общи условия

Активация на акаунт