РУСКА КУХНЯ

  • 132 647
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 436
Селма Благодраря!   bouquet
Аз и пелмени не съм яла ...  Embarassed
Как се приготвят тези ВАРЕНИКИ? Имам впредвид готовите, замразени...варят ли се? Някой взимал ли си ги е от Руския Магазин на Хр. Ботев?

# 76
  • Мнения: 179
Аз съм взимала замразени пелмени от руския магазин Берьозка. Пускат се за няколко минути във вряща вода, без да се размразяват предварително. Пробвала съм два вида - със свинско и с картофи, и честно казано, с картофи повече ми харесаха, но все пак е въпрос на вкус, аз по принцип съм по постното.

# 77
  • Мнения: 0
Здравейте, нека и аз се включа с две много вкусни руски рецепти Grinning

Тортик "Дамски пръсти"
За тестото:
•1 ч.ч. вода
•1/2 ч.ч. захар
•100 г масло
•1 ч.ч. брашно
•4 бр. яйца
За крема:
•500 г сладка сметана
•2 бр. ванилии
За гарниране:
•100 г шоколадови пръчици
•100 г орехи

От продуктите се прави парено тесто - водата, маслото и захарта кипват, прибавя се брашното. Сваля се от огъня и с бъркане тестото се охлажда. След това се добавят яйцата едно по едно, като се разбива с миксер до еднородно тесто. Тестото се изсипва в пош (готварски шприц с ръкав). Правят се пръсти (пръчици, лентички - като еклери) широки 1 см и дълги 7-8 см. Пекат се 15-20 минути на 180 С до бледокафяво. Оставят се малко на изключена фурна, за да не спаднат. През това време сметаната се разбива на крем с ванилиите. В голяма чиния се редят пръстите в кръг, намазват се със сметана, поръсват се с шоколадови пръчици и орехи. И така докато свършат всички пръсти, като всеки следващ ред е по-малък. Трябва да се получи като обърната купа. Най-отгоре се намазва обилно със сметана и се поръсва с шоколадови пръчици и орехи. Тортата трябва да престои 10-12 часа в хладилник и тогава се сервира.



"АГЛАЯ"

Продукти:
•3 л прясно мляко
•10 бр. яйца
•1 кг заквасена сметана
•300 г масло
•300 г захар
•2 ванилии
•ядки, стафиди, лимонова есенция - по желание

Белтъците се разбиват, добавя се сметаната, жълтъците един по един. Млякото се кипва, намалява се огъня и се прибавя на бавна струя яйчената смес. Бърка се и се сваля от огъня, когато сместа се е пресекла и хубаво се е отделила. Изсипва се в тензух и гевгир да се отцеди за няколко часа.
Маслото и захарта се разбиват, прибавя се ванилията и се разбива отново, изсипва се в купа, притиска се добре и се оставя в хладилник да се охлади за най-малко 2 часа. След това се обръща върху поднос и се украсява.



Приятного Вам аппетита!  chef  chef  chef

# 78
  • Мнения: 7 418
edelweisss,благодаря за рецептата на "Дамски пръсти".Отдавна се канех да направя нещо такова.Струва ми се,че трябва да е много вкусно!  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 3 219
Правилно, Лабрекс  Hug

Корейска салата



Тази салата ми е една от любимите, но аз я оставям да престои няколко дни в хладилника, става още по-вкусна, правя я по тази рецепта http://www.korsalat.ru/1.php

# 80
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 635
Харесвам руска кухня (особено рибните и тестените ястия)  Grinning. Но досега винаги съм била от страната на държащите вилицата Simple Smile.
Досега съм пробвала две рецепти за самостоятелно изпълнение:
Блини
Кулебяка със сьомга

И един въпрос - преди време в едно предаване споменаваха самаркандские лепëшки. Но в нета не успях да намеря точна рецепта, само историята им - http://www.e-samarkand.narod.ru/non.htm
Но на други места намерих рецепта за узбекские лепëшки (например, тук - http://www.hinkal.ru/uzbekskie-lepyoshki.htm ). Някой да знае дали са подобни?

# 81
  • Мнения: 125

И един въпрос - преди време в едно предаване споменаваха самаркандские лепëшки. Но в нета не успях да намеря точна рецепта, само историята им - http://www.e-samarkand.narod.ru/non.htm
Но на други места намерих рецепта за узбекские лепëшки (например, тук - http://www.hinkal.ru/uzbekskie-lepyoshki.htm ). Някой да знае дали са подобни?

Да, същите са, поне изглеждат така. Аз съм ходила в Узбекистан, много са вкусни тези лепëшки . Виждала съм как ги правят и съм сигурна, че в домашни условия , няма да станат същите. Там ги правят в спецална пещ, като лепьошките залепват по стените на пеща.  За рецепта не знам, не съм търсила. Трябва да се поразровя и да ги пробвам все пак да ги направя  Thinking
МерСедес къде купуваш кореандър? Не съм го мяркала по магазини  newsm78

Между другото, момичета, имам рецепта за Узбекский плов  Flutter  . Темата е за Руска кухня, но руснаците много харчат този плов. Ако искате , ще го напиша. Има много варианти и спорове, как се прави плов. Като се сетя колко съм го яла, като бях в Узбекистан  ooooh! , много е вкусно! Вкъщи не мога да докарам същия вкус, а рецептата е от позната жена Узбечка  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 3 219
В момента съм в Кипър, тук съм си купила голям буркан с натрошен кориандър, но и в Бг има, със сигурност.
И дай рецептата на плова Heart Eyes

# 83
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Alyona, давай рецептата Hug.

edelweisss, тази торта "Дамски пръсти" е нещо като еклерова торта, така ли?

# 84
  • Мнения: 125
Така, ще се опитам  Mr. Green не ми се отдават много обяснения  newsm78
Преди всичко искам да подчертая, че едно от важните неща в приготвене на плова е  "казанок" , чугунена тендера или как да кажа на БГ  newsm78 Мисля , че ме разбрахте  Mr. Green  Може и във други тендьери , но това е няма да е правилно  Naughty
Второ, моркови във никакъв случай не трябва да ги .... еее , как да кажа  Rolling Eyes... амиии, да не ги рендосвате  ooooh! Трябва да се нарязани на ивички. Ще ви покажа снимка.
Мясо - задължително трябва да е агнешко! Не че не съм правила с пилишко  Mr. Green Embarassed, но това вече не е Узбекский плов  Whistling
Рецепта:
1 кг - ориз
олио - 200мл
3-4 глави лук
500гр. - моркови
3-4 глави чесън
Горох нут  newsm78 на бг мисля че нахут . - аз слягам една шепа  Embarassed 100-150гр там някъде
нахут трябва да се накисне за една вечер, но може и консервиран. (Последния път правих без него  Embarassed)
стафиди - пак на око, около 1 шепа  ooooh!
мясо - чесно да ви кажа не знам тоно, аз слагам на око  Thinking
Подправки: шафран (аз нямам го и не слагам)
,
зра,
барбарис (аз имам барбарис само в готова подправка за плов) Моята подправка купувана в Москва на пазара , но виждала съм и в магазина Берьозка готова подправка за плов.

По оригжинал рецепта трябва да присътства и курдюк (овча сланина  newsm78) , но тъй като няма начин да го намеря и без него става.

Преди да започнем измиваме хубаво ориз в няколко води, да се измие еее , как му викат  newsm78 ... нишесте  . Заливаме с топличка!!! не гореща вода и оставяме на страни.
Приготвяме останали продукти.



Наливаме олио в чигунена тенджера , като почне леееекичко да пуши олио слагаме мясо.  Като се зачерви добавяме лук и постояно бъркаме да не загори, после слагаме моркови , но не разбъркваме  Naughty , отгоре поръсваме с нахут и стафиди, повин ч.л. зра и 1 ч.л. подправка за плов с барбарис, ако имате отделно барбарис сложите 2 ч.л. Заливаме с гореща! вода, да се покрие мясо и моркови ,оставяме да поври около 10-15 минутки.
После слагаме отгоре внимателно ориз.Пак сложите половин ч.л. зра. После с лъжичка внимателно трабва да разбърквате само ориза! Отгоре, отгоре  ooooh! не знам дали разбрахте ме  baby_neutral  После правите пирамидка от ориз набучвате чесън в ориза и захлупвате с дълбока чиния. Отгоре затваряте капака. Така на тих огън трябва да къкри около 20 мин.

Това е. Не знам дали разбрахте нещо  Joy Joy Joy

Но все пак да ви кажа, че ако искате да направите настоящ  плов, трябва да сте родени узбеки и да живеете в Узбекистан  Hug

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 17:06 от Alyona

# 85
# 86
  • Мнения: 148
Хоп,и аз при вас във хубавата темичка. newsm78Чудя се къде съм бляла та по-рано не съм я видяла.Също се чудех и Лабрексчето къде ми се скатава а то ,тя била заета да прави страхотна тема.
Лабрекс,страхотна темичка грам не съм наясно със руската кухня но откакто се интересувам от тортите доста руски сайтове разгледах и много интересни неща видях но както знаеш не съм много на ти със руския и някои неща неразбирам.Затова ще ви следя и ще се възползвам от рецептите.
На всички момичета които ще ни помагат и публикуват рецепти БЛАГОДАРЯ от сърце  bouquet

# 87
  • Мнения: 22 867

ditsan, добре си дошла мила, за всичко, което те интересува, винаги ще има кой да обясни и помогне с превод. Peace  bouquet

Alyona, чудесно обясняваш и показваш, много вкусно звучи тоя плов! Heart Eyes Peace Нахут може да се намери, с подправките ще ми е по-трудно, но ще се постарая да си намеря.  bouquet

edelweisss, благодаря за вкусните рецепти!  bouquet

# 88
  • Мнения: 1 983
Здравейте,

като малка си спомням, че баба ми правеше шчи.
Все ми повтаряше, че дядо ми е "донесъл" рецептата от Русия. Laughing
Под "донесъл" да се разбира, че е предавал по спомени на баба какво е имало вътре. Mr. Green Blush
Но после баба открива истинската рецепта. Grinning
И понеже аз явно съм се метнала на дядо  Blush ooooh!, утре ще й звънна да ми я продиктува пак и ще я напиша и тук. Sunglasses
Обожавам я тая супа, чак слюноотделяне ми се образува. Blush

# 89
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета! Отдавна следя темичката. Искам да ви попитам за една рецепта от руската кухня.Леля ми работеше в Москва преди двадесетина тодини в един стол. Та тя ми разказа за торта Наполеон. Но там я правели много по-различна от тук и много вкусна.Та ако някой знае руската рецепта за тази торта много моля да я сподели! Предварително благодаря!

 

Общи условия

Активация на акаунт