7клас, ІІри срок, готвим се за лъвски скок,

  • 35 463
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 734
Отивате в абв поща.
Като име пишете sortirana_statistika@abv.b.
И вътре са тестовете и останалите материали, които пишещите във форума пращат.

Благодаря за олимпиадата по история от Монтана!

Последна редакция: пн, 21 фев 2011, 17:24 от mamma_jenny

# 676
  • Мнения: 3
Отивате в абв поща.
Като име пишете sortirana_statistika@abv.bg, а като парола sedmoklasnici.
И вътре са тестовете и останалите материали, които пишещите във форума пращат.

Благодаря за олимпиадата по история от Монтана!

Много много Ти БлАгОдАрЯ!!! :** {} {}

# 677
  • Мнения: 1 655
Отивате в абв поща.
Като име пишете sortirana_statistika@abv.bg, а като парола sedmoklasnici.
И вътре са тестовете и останалите материали, които пишещите във форума пращат.

Благодаря за олимпиадата по история от Монтана!

Много много Ти БлАгОдАрЯ!!! :** {} {}
на лично съобщение ти отговорих, но явно късно

# 678
  • Мнения: 7 263
jakem   Peace благодаря за информацията принципно и за нас историята си остана страст, макар и вече не така силна.
Мили, хубави предложения си дала за заглавия  Peace
nqkoi ot nqkade добре дошъл(а) на първа страница има доста информация надявам се да ти е полезна  Peace, виждам че вече са те опътили  Peace
Другата седмица ще се постарая да спретна темичката и без друго съм болничен ............

# 679
  • Мнения: 58
"Още нещо супер полезно на този мейл sortirana_statistika@abv.bg с парола sedmoklasnici можете да прочетете натрупаната статистика за 2 години по балове и приеми за София."

Заради тоци цитат ми отне 1 едмица да намеря общия имейл Simple Smile, защото съм от Пловдив, съответно статиската в София  не ме касае много.
Понеже името на пощата с нищо не подсказва за съдържанието, предлагам в упътването да се добави "тук можете да намерите прикачени файлове с тестове" - за по-слепички като мен Laughing

# 680
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси за подкрепата, момичета  Hug

Моята щерка не е по-зле от останалите... Дори завърши само с 2 петици срока... Но й липсва мотивация и мързела й е на квадрат... Това ме вбесява.
Но както казва Лени, може на по-късен епат да и дойде музата. На това се надявам.

Резултатите от вчерашното съзтезание по БЕЛ кога излизат?


П.П: Мерси и за датата на химията   bouquet

# 681
  • София
  • Мнения: 11 790
Шани при нас едва днес излизат резултатите от олимпиадата по БЕЛ от 13.02.
В сайта на РИО пише,че от училищата трябва да предадат протоколите най-късно до 2.03.Според мен зависи от бързината на проверяващия.
На мен ми е по-интересна математиката...какво ли е сътворил  ooooh!.

Не се вбесявай толкова на щерката,всички деца малко или много са така.Колкото и да се ядосваме,те все пак са деца!

# 682
  • Мнения: 2 567
Мерси за подкрепата, момичета  Hug

Моята щерка не е по-зле от останалите... Дори завърши само с 2 петици срока... Но й липсва мотивация и мързела й е на квадрат... Това ме вбесява.
Но както казва Лени, може на по-късен епат да и дойде музата. На това се надявам.

Резултатите от вчерашното съзтезание по БЕЛ кога излизат?


П.П: Мерси и за датата на химията   bouquet

Шани, аз покрай болестта на Бети забравих да поздравя твоята мома  smile3501 Браво на нея. Химията не е никак лесна. А и с оценките се вижда, че е много добре. Моята е по-зле Wink , но по много от предметите аз лично смятам, че оценяването не беше обективно, затова не и се карам. Важното е, че като я изпитвам (нещо, което умишлено правя всеки ден) си знае всичко.

Лени, справяш се отлично   bouquet

# 683
  • София
  • Мнения: 1 634
"Още нещо супер полезно на този мейл sortirana_statistika@abv.bg с парола sedmoklasnici можете да прочетете натрупаната статистика за 2 години по балове и приеми за София."

Заради тоци цитат ми отне 1 едмица да намеря общия имейл Simple Smile, защото съм от Пловдив, съответно статиската в София  не ме касае много.
Понеже името на пощата с нищо не подсказва за съдържанието, предлагам в упътването да се добави "тук можете да намерите прикачени файлове с тестове" - за по-слепички като мен Laughing


 Thinking защо си мисля, че и майките от други градове бяха пуснали статистика с натрупаните честоти,..?
Белинда, информацията е от сайтовете на съответното РИО - не зная обаче дали ще се съхранява все още ,..

# 684
  • Мнения: 633
Здравейте! Да се включа и аз като майка на седмокласник с един въпрос. Според моя син на всеки, класирал се за национален кръг на олимпиада по БЕЛ или математика /т.е. прескочил втория кръг/, му се признава шестица за теста след 7 кл. На мен това не ми се струва вероятно. По-скоро може би ще се признават отличните оценки от самия национален кръг? Тъй като сме се класирали за втори кръг, макар и малко изненадващо за мен, а на националния едва ли ще достигнем някакви висоти, въпросът много ни вълнува. Някой има ли повече информация?

P.S.пропуснах да напиша, че олимпиадата е по БЕЛ. На математиката чакаме не повече от 10 точки, което си е направо резил. ама какво да се прави.

# 685
  • Мнения: 939
Здравейте! Да се включа и аз като майка на седмокласник с един въпрос. Според моя син на всеки, класирал се за национален кръг на олимпиада по БЕЛ или математика /т.е. прескочил втория кръг/, му се признава шестица за теста след 7 кл. На мен това не ми се струва вероятно. По-скоро може би ще се признават отличните оценки от самия национален кръг? Тъй като сме се класирали за втори кръг, макар и малко изненадващо за мен, а на националния едва ли ще достигнем някакви висоти, въпросът много ни вълнува. Някой има ли повече информация?

P.S.пропуснах да напиша, че олимпиадата е по БЕЛ. На математиката чакаме не повече от 10 точки, което си е направо резил. ама какво да се прави.

Копирам ти това, което бях писала и в друга тема по същия въпрос (мисля, че и тук някой беше отговорил по подобен начин):

Съгласно следните текстове от Наредбата за приемане на ученици в държавни и общински училища:

- Учениците, класирани на първо, второ и на трето място на националния кръг на състезанията за решаване на тестове по български език и литература или по математика, организирани от Министерството на образованието, младежта и науката (МОМН), може да използват резултата си вместо резултат от приемен изпит по съответния учебен предмет.

- Учениците, включени в окончателния състав на националните отбори, определени за участие в международни олимпиади, може да участват в класирането с оценка отличен (6) вместо резултат от приемен изпит по съответния учебен предмет.

Класиране на олимпиада - национален кръг би имало търсения от вас ефект, ако стигнете до националния отбор и участие в международно състезание (за БЕЛ такъв отбор и такова състезание май няма).

Последна редакция: пн, 21 фев 2011, 21:22 от Obsolete

# 686
  • Мнения: 2 567
Аз също имам въпрос...
Знае ли някой дали задачите, които сега бяха дадени на Националното по математика, отговарят като трудност на матурата? На Бети и дадох днес да направи теста и изкара 80 точки от общо 100. Не знам дали това е добре и доколко е показателно за успеваемостта и на финалния изпит.
Яд ме е, че както винаги е сбъркала съвсем елементарни неща, а има въпроси, които като е видяла, че условието е много дълго и просто не си е направила труд да го прочете. Дадох и времето, което знам, че се отпуска, но тя разбира се реши, че през него може да пише от време на време с баща си по скайпа и да включва телевизора от време на време и да хвърля по едно око и на Мечтатели  Twisted Evil А за капак имаше една логическа за едни чекмеджета и като прочете тази дума, не можах да я укротя. Смешна дума била и много се повтаряла в задачата. Питам я на тестовете толкова ли е разсеяна, а тя се смее и ми вика  - Ами, че да  ooooh!
Ако е по-съсредоточена сигурно и по-добре би се справила, защото виждам, че има знания, ама като не може да ги покаже на 100%.

# 687
  • София
  • Мнения: 18 186
Не съм разглеждала тази година падналия се тест по математика на Националното, нито втория модул за София. Но специално за миналата година считам, че задачите на първия кръг, противно на всякаква логика, бяха по-трудни от тези на втория.Може би и затова допуснатите до втори кръг от училища с нематематическа насоченост бяха доста малко.Там се получи и някакъв гаф. По наредба обявиха, че на втори кръг минават само учениците с над 80 точки. А после ги свалиха на 75, както е било и през предходните години. Дали го направиха за  да  са в унисон с останалите инспекторати или защото се прецени, че за първи кръг задачите не бяха кой знае колко лесни за масовия ученик, не зная. Може би защото първият кръг се прави от отделните регионални инспекторати, а вторият и третият -  от министерството.  И някъде по пътя се загуби връзката.... ThinkingНо иначе като сложност задачите на изпита бяха  определено  по-лесни от тези на националното, поне  що се отнася  до тези от първия му кръг в София. Peace Някой да не остане с впечатлението, че са били непосилни или много трудни, просто казвам, че според мен бяха с една идея по-завъртяни от тези на реалния изпит.

# 688
  • у дома
  • Мнения: 7 170
Лети,за тези от Ловеч ли питаш(за да ги погледна)-за всяка област са различни...
До края на учебната година ще изучат още неравенства и четириъгълници-те са застъпени в националния изпит.
Иначе ,ако искаш пробвай си я на самия изпит от миналата година,за момента да не може да реши не повече от 4-5 задачи(в смисъл да не са взети като материал,но в някой от школите са доста напред,та там си е взето)...

# 689
  • Мнения: 2 567
Да, за ловешките.
Ще я пробвам и на миналогодишния, ама само да го открия Simple Smile Въпреки че тя като чуе, веднага ще ми даде отпор  Simple Smile Как пък хич да не обича да решава, а не е да не може. Просто го прави като нещо, което знае, че трябва да се свърши и толкова.
На нейния курс са доста назад с материала и това е единственото нещо, което не ми харесва. Чак сега са на задачите за работа, а в училище вече почти привършват последващия ги геометричен раздел.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт