Всяко Августовско бебче си е Коледно късметче! - №5

  • 22 807
  • 753
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 221
Моята беба яде по 120 мил/ 120 вода и 4 лъжички мляко/, не винаги го изяжда.Понякога правя по 150 мил, но много рядко.Когато е много гладна надава рев и не виждам как мога да и намаля млякото например.Тя качва по много.За милилитрите е важно кой какво мляко дава на бебето.Моя позната на бебе на 1 месец дава по 120 мил.фризолак

# 631
  • София
  • Мнения: 63
Да не е сменена паролата за снимките?
Не мога да ги разгледам, какво остава да кача-ако да изпратете ми новата на ЛС

# 632
  • София
  • Мнения: 1 836
Сега ние участваме  в конкурс, който желае може да ни подкрепи  -Михаела от София http://www.moetobebe.net/babies/

# 633
  • София
  • Мнения: 111
Не съм писала отдавна и реших да се отчета. Вчера претеглиха малкия и милия е наддал доста 7660гр. та му намалихме млякото. Въпроса ми е вашите бебета по колко милилитра папкат от АМ, за да се ориентирам?Намаляването на млякото е по съвет на педиатъра, като ни включиха и Фризо Вом, че връща често и ака трудно.
Аз правя 150 или 180 мл вода с 5 съответно 6 лъжички в зависимост от това преди колко време е ял. Яде 5 пъти на ден. На обяд давам малко пюре и след това млекце, колкото си поиска. Всъщност винаги яде колкото иска. На нас фризовом-а ни помогна за повръщането. Не знам обаче как се ограничава ядене, защото Мишан като е гладен реве все едно никога не е ял smile3514

# 634
  • София
  • Мнения: 63
Слави Laughingи  на обяд имаше рев като от гладен лъв, обаче е много тежък 7660гр и 65 и малко отгоре см
аз 5 пъти давах по 180 и 1 ядене само с пюре, оказа се че било много. Гледах таблицата с ръста на момчетата по месеци, която е качена на 1 страница и си мисля дали има изработена таблица и за теглото съобразено с ръста, та да се ориентира човек накъде вървят нещата.

Последна редакция: чт, 30 дек 2010, 13:49 от shanika

# 635
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас!
 Момичета вие започнахте ли зеленчуковите пюрета? Аз мисля след Нова година да започвам. Исках и да веи попитам като стигнете до едно пюре за 125 гр. ли става въпрос или за 180  - от големите пюрета???????/

# 636
  • Мнения: 50
shanika,имам една книжка с таблица за момчета и момичета.За момче на 4 месеца-64.7см и 7100гр.,на 5 месеца-67см и 7700гр. е дадено.Но това е  осреднено разбира се.

# 637
  • София
  • Мнения: 63
Мерси, явно ние сме над средното, та затова ни намалиха яденето-дали има и друг такъв дебеланко Grinning

# 638
  • Мнения: 0
И Калоян яде 160 мл. вода,съответно с полагащите се лъжички мляко...аз от почти месец му давам сок,засега само от ябълка и не съм забелязала да има колики и нещо друго...от два дни започнах да му давам зеленчуковите пюрета - започнах с тиква,утре мисля да мина на тиква с картоф и т.н докъдето докараме...днес на обед изяде около 40 мл. пюре и после му дадох 120 мляко...всичко изгълта,дори като свърши пюрето се разплака за още милия.Аз сега купувам от малките на ХИП,защото на Коко му излезна т.нар. атопичен дерматит и докторката каза да му давам пюрета само с обозначенията А...за сега добре,защото не изяжда цяло пюре...ами после като заместим напълно обедното с пюре - тези 125 ми се виждат малко,а не знам има ли по-големи,които да са така наречените хипоалергенни...  newsm78  Мисълта ми беше (че малко се отплеснах) трябва ли обедното меню с пюре (когато вече го заменим) да е равно на количеството мляко,което сега изпива 160 мляко =160 пюре и да го качваме с 10мл. всеки месец като млякото досега  newsm78
Аз малко като малоумните питам,ама то ми е професионален навик - учителка съм все пак  Laughing

# 639
  • София
  • Мнения: 5 775
Здравейте мами от самото начало ви чета но така и не се престраших да ви пиша Embarassed Моя юнак е роден на 1 Август(термин 15 Август), 3000кг 50 см и носи името Андрей. Сега обаче имам проблем и много зе надявам да ми помогнете. И ние сме с хрема, лекарката го чу и каза че дишането му е чисто обаче с нослето хърка ooooh! слагам витамин Ц и солен разтвор, прочетох за лайка моля да ми кажете как се приготвя и по колко да капя също и за калциевия глюконат по колко да давам и кога и ако нещо друго знаете посъветваите ме много ви моля  Grinning Прекрасен е форума както и всички майчета в него обещавам да пиша вече а не само да се спотайвам много много ви благодаря  Hug и целувки на всички бебенца а болничките да се възтановяват по бързо  Heart Eyes

Здрасти.Когато бяхме болни на нас ни изписаха 2 х 1ч.л  калциев глщконат,но аз рядко успявах да дам една даже,плуеше по-голяма аст,сега й давам половинка ч.л. за целия ден,че още не сме си оправили напълно нослето. За лайката нямам идея как се дава за нослето,но ако бебето търпи е добре да му направиш инхалация(да диша изпаренията).

# 640
  • Мнения: 8
misleto благодаря а вие в нослето какво слагахте?

# 641
  • Мнения: 8
 и още едно въпросче на ампули е калциевия нали да не объркам

# 642
  • София
  • Мнения: 1 487
Калциевият глюконат е на ампули по 10 мл, на нас преди ваксини ни изписаха 2 х 2 мл , но той плюеше по-голямата част и не знам дали изобщо нещо глътна. Витамин Ц - по веднъж на ден по 1 мл.

# 643
  • Мнения: 776
  Аз вече заместих едно хранене със зеленчуково пюре и му давам 160гр.
  Петър яде кърма, но аз се цедя и сега му давам по 160мл., яде 5 пъти на ден, но нпонякога и по 6 пъти. Някой знае ли в този случай какво количество на ден трябва да изяжда?
 

# 644
  • София
  • Мнения: 5 775
Калциевият глюконат е на ампули по 10 мл, на нас преди ваксини ни изписаха 2 х 2 мл , но той плюеше по-голямата част и не знам дали изобщо нещо глътна. Витамин Ц - по веднъж на ден по 1 мл.



Има на ампули и тип сировче,на нас ни дадоха в аптеката сиров с вкус на мандарина. Аз я излъгвам,като и давам по няколко капки ,иначе по-голямо  количество го плуе.

В нослето ние слагаме физ.р-р ,изсмукваме с помпа,пак капване (или пръскане с физ.р-р) и така.Понякога капвам и 2-3 капки максимум вит.Ц.

Общи условия

Активация на акаунт