Всяко Августовско бебче си е Коледно късметче! - №5

  • 22 774
  • 753
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 319
Мими Вичева, тук изписват Витамин D. Продава се и без рецепта, но с рецепта ми струва доста по-евтино, защото застраховката ми покрива 75% от стойността. За дъщеря ми бяха изписали такъв, който се даваше с пипетка. Сега има някакъв нов вариант, който педиатъра ми препоръча. Капва се една капка на зърното или на биберон и бебето трябва да смуче поне 30 секунди, за да поеме цялото количество. Но тъй като тук зимата е дълга и за възрастните препоръчват да взимат Витамин D през зимните месеци.

Сега малко отчет, че не съм писала от 100 години. Алекс на 4 месеца беше 7кг, доста по-едричък от сестра си на тая възраст. Много спокойно бебе е, хапва, играе, спинка, бебе-мечта Heart Eyes Още не съм започнала захранването, мисля да е като на стане на 5,5-6 месеца. Ще изчакам да може да си сяда на дупето. Дъщеря ми я захраних първо с каша по съвет на педиатъра, тъй като много по малко наддаваше. Сега ще започна може би със зеленчуково пюре, но още не съм решила, двоумя се между зел. пюре и каша. Ама има време, не си давам зор Peace

# 616
  • Мнения: 221
bisera75 ,на листовката пише по 3 капки на ден.Все пак се консултирай с педиатърката по количеството да ти определи по колко да даваш.

Благодаря ти за бързия отговор.Аз сега давам по 2капки сутрин и 2 вечер вигантол.Явно и от този трябва да давам повече.

# 617
  • Мнения: 10
Момичета,моята кукла май направи алергия към материала на лъжичката,а не към оризовата каша  Shocked Направо бях супер озадачена!Втори път ползвам лъжичката.Вчера реших да и дам мляко,но не с биберон ,а с тази лъжичка и пак се зачерви личицето.Направо не ми се мисли какво ще я правим с тази склонност към алергии.Лъжичката е термосензорна на Нуби,явно материала нещо я дразни.Поне разбрах причината.Ще подарим още нещо на куклите на племенничките,да хапват и те Simple Smile))))

# 618
  • Мнения: 60
Здравейте Simple Smile

Аз не съм писала скоро. Ние сме добре, онзи ден бяхме на консултация - малката е 6 600 гр., 64 см. Аз да ви кажа вигантол давам от този, който го изтеглиха. Не мисля, че ще й стане нещо на малката, а го предпочитам пред деавит и други подобни. Нашата предиатърка ни каза да започнем с по малко сок от ябълка този месец и от следващия вече с други неща. Аз мислех да започвам директно с пюре, но като се замисля, май ще й дам сокче да видя какво ще стане. Аз го закъсах нещо с кръста и доста боли вече от няколко дни, но се надявам да ми мине вече. На празниците беше много хубаво, ние през декември сме затрупани с празници, защото мъжа ми има и имен ден и рожден ден през декември. А за малката специален подарък, който да й слагаме под елхата не сме взимали, защото ми се струва доста малка за такива неща все още, нищо няма да разбере от тая работа.

Ами, в общи линии е това. Пожелавам на всички весело посрещане на 2011, дано тя бъде много по-успешна и по-добра за всички нас! Бъдете здрави и щастливи и малките съкровища да ви носят много радост и усмивки!

 Hug Hug Hug

# 619
  • София
  • Мнения: 1 482
Къде продават шишетата на Томи Типи в София? Вчера обиколих квартала, но все Авент ми предлагат.

И аз досега не давах Вигантол, сега ми донесоха от Германия и ще давам по 1 -2 капки на седмица, че ни е малка фонтанелата.

# 620
  • София
  • Мнения: 111
Честита Коледа на всички.

Слави
я кажи по подробно по каква схема за захранване карате.
Стаси, започнах със зеленчуци: картоф, морков, тиквичка, тиква, зелена чушка, пащърнак. Давам ги по 4-5 дни, първите няколко по 5 дни и  един ден почивка. След това мисля да дам малко плодчета: синя слива, ябълка  и круша.  Следват безмлечната оризова каша, банан и пак малко зеленчук - грах, домат, карфиол. Докато въведа тези храни Мишо ще е почти на 7месеца и мисля да му включвам пилешко, пуешко, червена чушка, елда, зелен фасул. След това (към осмия) мисля да давам глутен. За сега съм планувала до тук. Ще видим как ще му се отразят различните храни и дали този план няма да стане на пух и прах в някой момент. Смятам всяка нова храна да я давам по 4 дни. Педиатърката ми препоръча от самото начало по 2, но опита до тук показа, че два са малко. От чушката ни излезнаха пъпки чак на третия ден. Винаги мога да направя почивка и да не въвеждам нова храна.
Първите зеленчуци давах по много малко и увеличавах по малко. Сега давам по повечко - започвам с 4-5 кафени лъжички и стигам до 2/3 на кафената чаша.
Затоплям пюрето на водна баня, ако не е току що направено Simple Smile Давам с лъжица, не съм фенка на даването на пюре с биберон.

des_1984 , много се радвам, че сте намерили решение на проблема и вече Петър си хапва Simple Smile

Лунен сън, добре е че имаме племеннчки, които още си играят с кукли Simple Smile Дано да нямате повече проблеми с алергиите  Hug

Много положителни мисли за малката София, бързо да оздравява!  Hug

# 621
  • София
  • Мнения: 111
Къде продават шишетата на Томи Типи в София? Вчера обиколих квартала, но все Авент ми предлагат.

И аз досега не давах Вигантол, сега ми донесоха от Германия и ще давам по 1 -2 капки на седмица, че ни е малка фонтанелата.

Виждала съм във Вис Виталис и Комсед. Продават ги и в някои онлайн магазини.

# 622
  • София
  • Мнения: 63
Не съм писала отдавна и реших да се отчета. Вчера претеглиха малкия и милия е наддал доста 7660гр. та му намалихме млякото. Въпроса ми е вашите бебета по колко милилитра папкат от АМ, за да се ориентирам?Намаляването на млякото е по съвет на педиатъра, като ни включиха и Фризо Вом, че връща често и ака трудно.

# 623
  • Мнения: 50
Ние сме на 180 мл вода с 6 лъжици мляко.
На някое бебе изписали ли са желязно сиропче да приема.На нас ни изписаха Легофер до  6-я месец да го пием и едни капки за зъбите.Като минели изследванията  през 6 месец ,можело да  го спрем желязото.

# 624
  • Мнения: 60
И аз изпращам цялата си положителна енергия за малката Софи!  Hug

И всички бебчета, които са болнички - бързо оздравяване!

 Hug Hug Hug

# 625
  • Мнения: 60
Не съм писала отдавна и реших да се отчета. Вчера претеглиха малкия и милия е наддал доста 7660гр. та му намалихме млякото. Въпроса ми е вашите бебета по колко милилитра папкат от АМ, за да се ориентирам?Намаляването на млякото е по съвет на педиатъра, като ни включиха и Фризо Вом, че връща често и ака трудно.

Моето бебе яде по 150 мл с 5 лъжички АМ и то от няколко дни насам, преди това беше на 120 мл с 4 лъжички.

# 626
  • София
  • Мнения: 1 806
И ние прекарахме добре празниците, Мишанка имаше много и все хубави подаръци под елхата. След Нова година живот и здраве и аз ще пробвам сигурно захранване, но бавничко и няма скоро да земествам хранене. Само че имам чувството, че бебка пак е качила към кило. Направо незнам вече, само на кърма е, но си качва усилено. Ще видим другата седмица на консултацията колко е. В тази връзка да питам консултантите:
Мишанка се роди 4300, после спадна до 3950, първия месец качи 600гр., втория 1кг., трети1,3кг., четвърти 1 кг. и сега като я меря на един домашен кантар май пак тива към килограм. Опитвам се вече да давам малко чай, ама не го иска. Да се опитвам ли да й ограничавам храната? Само на кърма е, храненията ни са 7.
Много сили на малката Софи и Либи Praynig

# 627
  • Мнения: 8
Здравейте мами от самото начало ви чета но така и не се престраших да ви пиша Embarassed Моя юнак е роден на 1 Август(термин 15 Август), 3000кг 50 см и носи името Андрей. Сега обаче имам проблем и много зе надявам да ми помогнете. И ние сме с хрема, лекарката го чу и каза че дишането му е чисто обаче с нослето хърка ooooh! слагам витамин Ц и солен разтвор, прочетох за лайка моля да ми кажете как се приготвя и по колко да капя също и за калциевия глюконат по колко да давам и кога и ако нещо друго знаете посъветваите ме много ви моля  Grinning Прекрасен е форума както и всички майчета в него обещавам да пиша вече а не само да се спотайвам много много ви благодаря  Hug и целувки на всички бебенца а болничките да се възтановяват по бързо  Heart Eyes

# 628
  • София
  • Мнения: 533
Къде продават шишетата на Томи Типи в София? Вчера обиколих квартала, но все Авент ми предлагат.

И аз досега не давах Вигантол, сега ми донесоха от Германия и ще давам по 1 -2 капки на седмица, че ни е малка фонтанелата.
Продават ги също и в Babyyplanet и Babytoria в Мола на Цариградско.

# 629
  • София
  • Мнения: 63
Ние сме на 180 мл вода с 6 лъжици мляко.
На някое бебе изписали ли са желязно сиропче да приема.На нас ни изписаха Легофер до  6-я месец да го пием и едни капки за зъбите.Като минели изследванията  през 6 месец ,можело да  го спрем желязото.
Аз също давах по 160 вода с 6 лъжици мляко и ставаше 180, обаче докторката каза че е много и го намали на 160 със всичко-последния месец е качил 880 грама, а пък връща след ядене, явно не му се отразява много. Затова се чудех вие по колко давате. Днес на обяд хапна 160 и ревна за още-не знам как ще сме, дано спре да повръща.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт