дисплазия,пукащо коляно.....

  • 4 627
  • 15
  •   1
Отговори
  • В къщи
  • Мнения: 130
Дъщеря ми е на 6 месеца.Когато беше на два при преглед с ехограф ни изписаха профилактични гащи.Причината малко разминаване в цифрите,аз съм била в каиши  като бебе и комбинацията от тези фактори наложи носенето на тези гащи.Признавам не бях от най редовните,предимно спеше с тях,но все пак сме ги носили.
Преди месец ни правиха ренгенова снимка.Диагноза Дисплазия.По думите на док,цитирам го буквално "НЕ МОГА ДА КАЖА,ЧЕ ИМА ПРОБЛЕМ,НО НЕ МОГА ДА КАЖА И ЧЕ ПРОБЛЕМА Е ОТСТРАНЕН И ЩЕ ТРЯБВА ПАК ДА НОСИТЕ ГАЩИТЕ,НО ПО-ГОЛЯМ НОМЕР,КОИТО ДА КУПИТЕ ОТ ....."
Както и да е купихме ги и мога да кажа,че съм редовна в носенето,разбира се и в упражненията.Направих консултация със снимката при друг лекар,който също препоръча да се носят.
Преди няколко дни обаче както си я държах и усетих,че докато рита с крачетата се чува пукане на коленцата,но това не е най-страшното.Не знам как да го обясня,но коленцата й премръдват,като си се наместват.Това се случва и дори когато не е със гащите.Направих консултация с ортопеда,който ми беше дал второ мнение по снимката,каза,че няма за какво да се притеснявам,но аз откачам от притеснение.Не му вярвам.
Моля ви,споделете ако някой има същия проблем.На преглед и снимка сме чак януари и нямам намерение да треперя до тогава.Каква може да е причината за това изместване на коленцата,нормално ли е?Предполагам причината е,че се напъва да изпъва крачетата,а се ограничава заради гащите.
Много бях подробна,но съм много притеснена!

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 20:38 от taft

# 1
  • В къщи
  • Мнения: 130
Никой ли не е срещал случай като нашия?Моля ви ако знаете нещо кажете ми  Cry

# 2
  • Мнения: 9 093
От кой град си?
Винаги можеш да направиш с допълнителна консултация с ортопед, частен прием струва около 30лв. Няма нужда да чакаш до януари и да се притесняваш.
Относно коленцата не мога нищо да кажа, тук надали някой може да каже, без да е специалист и да е видял наживо...Снимките са важни, ехографски преглед обезателно.
За гащите - доколкото знам, профилактичните гащички са за началните месеци, след 6-ти месец се слагат гащички с твърдо дъно (имаха специално име, но не помня).

За Пловдив мога да ти препоръчам ортопеди, за София съм чувала че в Горна Баня са най-добрите специалисти.

# 3
  • В къщи
  • Мнения: 130
Благодаря ти,че се отзова   Hug
От Смолянския край съм,би ли ми препоръчала ортопед в Пловдив.
Гащите,които носим още от началото са ни с твърдо дъно и презрамки.Прави ми впечетление,че когато не е с тях по-рядко й пукат и й се изместват коленцата.Страхувам се да ни би да й навредят,вместо да й помогнат.

# 4
  • Мнения: 9 093
Лелеее, съгражданки сме значи Grinning И аз съм от Смолян. Ако си ходила там на преглед, дори подозирам при кого си била...
Ще ти пиша на лични координатите на ортопедите, които съм посещавала в Пловдив. Още не са празници, така че спокойно можеш да се обадиш и да запазиш час.

# 5
  • В къщи
  • Мнения: 130
Стефи,Благодаря за информацията.Следващата седмица смятам да направя преглед,като днес прочетох неведнъж хубави отзиви за Янакиев.
А в Смолян ходихме при Фиданов.Имаш ли някакви впечетления за него?

# 6
  • Мнения: 4 615
Не вярваш на лекаря, а ще повярваш на форума? Че тук никой не  е на ясно за какво точно иде реч. Всеки, дори майките на деца с подобен проблем само предполагат какво точно искаш да кажеш. Това с най-добри чувства ти го казвам. Моето коляно пука понякога, док ми е казвал, че няма пробле, а  аз, вярвай ми ходя редовно на ортопед, защото си имам причини. На мен ще повярваш ли? По-скоро консултирай се с друг.

# 7
  • В къщи
  • Мнения: 130
Не мисля,че има нещо лошо в това да не се довериш на лекар,нито съм първа,нито последна,а още повече ства въпрос за дъщеря ми.
Ами в същност много вярвам на форума,защото тук споделят майки с преживяни проблеми и с опита който са имали могат да дадат съвет,а вече дали ще го приема сама решавам,нали?
И последно,мен не ме притеснява пукането на коляното,а самото изместване-наместване.Със сигурност ще направя консултация с друг лекар и благодарение на темата която пуснах вече дои знам къде да отида.
Е как тогава да не вярваш на форума?!

# 8
  • Мнения: 4 615
Ама ти сериозно ли? Аз къде писах, че е лошо да не се доверяваш на лекаря си? За да намериш добър лекар форума е мястото и в това спор няма, да намериш полезна информация също. Но да не повярваш на лекар (забележи, че не става дума конкретно за този който си посетила), а да се довериш на "майка, която има дете с такъв проблем" е  несериозно. Прочети си първия пост и виж за какво говоря.

# 9
  • В къщи
  • Мнения: 130
Не ми се занимава със спорове,явно не си разбрала думите ми от първия пост.Просто исках да разбера има ли и други майки с такъв проблем и съответно как са процедирали и не мисля,че това е несериозно от моя страна.Търсих информация в Гугъла,но не открих такава.
Мнение от специалист със сигурност ще потърся.

# 10
  • Мнения: 4 615
taft, не споря. Hug Честно! Аз си мисля, че това се дължи на неизлекуваната все още дисплазия. Вероятно точно по тази причина и док ти е казал да не се тревожиш. Да, разбирам те, че си много притеснена и много ме е яд за това, че голяма част от лекарите пропускат да дадат едно простичко обяснение, обяснение което би спестило тревога на майката. Именно по тази причина се научи да ИЗИСКВАШ полагащата ти се информация и то в достъпен вид. Успех ви желая и скоро да забравите неволите.

# 11
  • Мнения: 233
Въпреки, че все още нямам дете, позволявам си да отговоря.
На 24 години съм и откакто се помня колената ми пукат. Като при пукането се усеща едно разместване. Не съм ходила на доктори, мисля да го направя в най-скоро време.
Лошото е, че ако примерно не клекна да ми изпукат колената - започват да ме болят и то много. Ако седя дълго време на една място - също започват да ме болят.
Никога не съм се замисляла дали това не е нещо останало от ранна детска възраст (бебешка)  Thinking

# 12
  • В къщи
  • Мнения: 130
Дидка,благодаря ти,че сподели.
При нас пукането се усеща все по-рядко.Направих консултация по телефона с д-р Хазбун от Пловдив и той ме успокои,че няма нищо притеснително,а след празниците ще я заведем при него.Коогато имам отговор ще пиша!

Весели празници!

# 13
  • Мнения: 9 093
Тафт - отказа ли се от Янакиев?
радвам се, че си говорила с Хазбун - гласът му е много успокояващ, на живо пък още повече Laughing
Весели празници ви желая, сега ще сте по-спокойни със сигурност, пък след това си направете консултацията Hug

# 14
  • В къщи
  • Мнения: 130
Стефи,трябваше да избера един от двамата,а за Хазбун чух още препоръки,а за Янакиев ми казаха,че се занимава предимно с по-тежки случаи.Но в крайна сметка се спрях на Хазбун,определено гласът и разговорът с него са успокояващи и живот и здраве след празниците пътуваме.Отново ти благодаря за отзивчивостта.
Весела Коледа и Щастлива нова година ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт