Пращате ли коледни картички?

  • 3 954
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 175
В ерата на интернет, електронни картички, имейли, фейсбук и СМС-и, пращате ли все още старомодни хартиени картички? А получавате ли? Когато пораснахме със сестра ми, и вече нямаше нужда от дядо Мраз и цялата еуфория покрай Коледа/Нова година, си отиде и тази традиция. Хората били заети, стресирани, отчуждени, децата пораснали, и майка ми постепенно се отказа. Сега като пораснала и омъжена, създаваща свой дом, реших да възродя традицията и пращам картички, но около мен не забелязвам ентусиазъм. Най-много от майка и някой и друг близък роднина да получа, за връстниците направо забрави - може би имейл или нещо във фейса. Липсват ми картичките, и упорито ще продължавам да пращам, пък дано потръгне...

При вас как е? Влияе ли се пращането на картички от имането или нямането на деца? Или може би от възрастта? Или поколението? Любопитно ми е.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Забравила съм вече за тръпката от пращането и получаването на картички.Може да е старомодно за някои, но пък носи радост и на двете страни.
В нашата работа социалната изработва картички, надписват се с хубави пожелания и се разнасят лично до различните институции.Доставят радост.
Аз мисля, че Интернет замести доста дейности, които иначе човек извършваше без негова помощ- плащане, изпращане на нещо, проверка на сметки, резултати и т.н.

# 2
  • Мнения: 64
 Нямаше ли скоро такава тема?

 Не изпращам и не получавам хартиени картички.

 Когато искам да поздравя някой се обаждам по телефона или лично го посещавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Имаше подобна тема, но в Клюкарника, ако не се лъжа.
По темата: не, не изпращам картички. Изпращам електронни картички на служебните контакти, а на близките ми се обаждам.

# 4
  • Мнения: 1 296
Не изпращам отдавна, но другата седмица съм решилада изпратя на няколко човека коледни картички. Така ми хрумна, а и съм сигурна, че те ще се зарадват.

# 5
  • Мнения: 3 330
В близките години не съм изпращала, но тази мисля да изпратя. Мисля, че ще изненадам хората приятно. По лично е , отколкото един смс, изпратен до 30 човека с еднакъв текст. Пък и видях много красиви картички, продаващи се с благотворителна цел от мами от форума.  Grinning

# 6
  • Мнения: 8 999
Намразих коледните картички от работата ми. Понеже бях човекът-офис, и това задължение влизаше в служебната ми характеристика - да изпратя коледни картички на всички партньори. Тонове картички, тонове марки, стотици пъти изписване на еднакви и безмислени пожелания /задължително на ръка и с красив почерк, за да покажем уважение!/. А освен картичките точно около Коледа ми беше най-натовареното откъм работа време. Стояла съм до среднощ в офиса, за да мога да подготвя проклетите честитки. Мразех картичките, мразех Коледа, мразех партньорите, мразех целия свят. Вгорчаваха ми се и празниците /и делниците/.
Сега не бих докоснала дори коледна картичка, да не говорим да я купувам, надписвам и изпращам. По един шеговит есемес до най-близките приятели е напълно достатъчно. С родителите си честитим по телефона или лично след празника.

# 7
  • Мнения: 1 296
baibibi, напълно те разбирам Peace На мен поне надписването на ръка ми беше спестено, въпреки красивият ми почерк. За сметка на това изрязвах като луда безмислени клишета с ножицата, все едно съм в час по трудово #2gunfire.

# 8
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
От пред-дигиталната ера ми липсват само хартиените книги, затова не се отказвам от тях. За всичко останало има www, слава Богу! Весела Коледа  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 23 095
Не изпращам, но бих се радвала да получа  Grinning

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да пращам/е  Peace

От средата на тази година не живеем в БГ и ми се видя тъпо да пращам електронни картички по e-mail  Crazy

# 11
  • Мнения: 364
Да! Обичам да пращам и да получавам  Simple Smile

Тази година ми е рекордна- около 80 вече са на път (60 за момичетата от размяна на коледни картички и сираците и двайсетина за семейство и приятели в Чужбина).
Само надписването ми дойде малко  повече, иначе ми доставиха голямо удоволствие. Всякакви такива поздрави събираме в огомна червена кутия и на старини ще си ги чета и ще си въздишам.  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 407
Нито пращаме, нито получаваме ...

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не изпращам, но бих се радвала да получа  Grinning


ето така е и при мен.

# 14
  • Мнения: 2 786
Пращам, ама на мен не ми пращат  Mr. Green Вместо това ми се обаждат по телефона да ми кажат каква е хубава картичката и какво е хубаво пожеланието и колко са трогнати, че съм се сетила, както и да ме поздравят за празниците  Laughing Понякога получавам и картичка към подаръка, но повечето пъти - не.

Общи условия

Активация на акаунт