Идеи за бизнес - 11

  • 74 692
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 412
Хайде и аз да се запиша Simple Smile

За магазина за големи номера - принципно активните хора с по-голям размер не са чак толкова много. Ако наблюдавате 30 мин. вървящи жени, ще видите, че над 54 номер са по-малко от 7-8%. Има повече жени 50-54, но за тях си има достатъчно магазини в Сф - Бианка, Миролио и още 2-3 български на централни локации. Предлагат и корекции, не само на дължина, 2 пъти в годината правят добри намаления и качеството е доста добро. Шивашките ателиета също обслужват подобни дами. Хората в диапазон 100-150 км също идват тук. Така, че че клиентите ги няма, просто вече са си намерили места за обличане.

Сигурно сте видели в последният брой на Капитал има много добър обзор на електронните магазини.

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 09:10 от TanyaMG

# 46
  • Мнения: X
Ето ме и мен. Пропуснала съм доста от темите, благодаря за краткото резюме на някои правила, които сте извели от собствения си опит. Аз имам един файл за годишен баланс на приходите и разходите, който ми е разделен по продукти и си следя тенденциите за последните 3 години. Много ми е полезен, защото съм си го правила според нуждите. Ако смятате, че може да ви е полезен като бланката за бизнеса, мога да го кача онлайн, да си го изтеглите. На мен ми дава много добра представа как съм по месеци, но бланката е полезна само за дейности, които имат малък на брой продукти.

Исках и друго да ви питам - попадали ли сте на семинари или практически обучения за управление на малък бизнес. Имам предвид на едно място да се дава информация за принципите на управление, мениджмънта, управлението на персонала и т.н., а не счетоводни практики, закони, трудово право и т.н.

А, и нещо полезно за тези, които търсят инфо за отваряне на кафенета и магазинчета за храна:
http://www.forcom-bg.com/view_product.php?pid=424 - цял комплект от книги и нормативни документи за управлението на подобен бизнес.

# 47
  • Мнения: 1 541


Исках и друго да ви питам - попадали ли сте на семинари или практически обучения за управление на малък бизнес. Имам предвид на едно място да се дава информация за принципите на управление, мениджмънта, управлението на персонала и т.н., а не счетоводни практики, закони, трудово право и т.н.
Едба мацка от форума направи такава агенция, много би ми се искало да посетя нещо от семинарите, но... идват ми малко солени. ето ти сайта: http://www.careerspeeder.com/
Насочено е и към работещи, и към работодатели

# 48
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Malko mishlence, аз не съм попадала. Чела съм и съм питала много. Но едно събрано нещо не съм срещала даже като оферта досега. В интересна истината най-полезни са ми били разговорите с опитни хора, а не четенето на прехвалени книги. Но човек не може да намери кого да пита за всичко за съжаление...

ПС Моите продукти са малко и ще ми е интересен файла, ако не те затруднява.

# 49
  • Мнения: 608
  Ще се разпиша тук, защото отново останах без работа. По принцип знам как искам да изкарвам парите си, но не е толкова лесно.

# 50
  • Мнения: 359
Честит първи сняг /на когото му вали! Mr. Green/! На мен снегът ми се отразява пагубно - днес са влезли 3-ма клиенти и 5 бели мечки! Laughing

# 51
  • Мнения: 157
  Ще се разпиша тук, защото отново останах без работа. По принцип знам как искам да изкарвам парите си, но не е толкова лесно.

Добре дошла!
Ако знаеш откога те чакам... Grinning

# 52
  • Мнения: 82
И аз се престрашавам да се включа."защо не ми влизат в магазина?"-това е което ме човърка вече втора бизнес идея.Първата беше козметика и почистващи препарати,тотален провал,година и половина само покривах разходи и нищо не оставаше за мен.Сега се захванах с дрехи втора употреба-боядисах магазина в свежи цветове,щендерите ми са на дървени рафтове(изглеждат почти като в Мол),отделен етикет на всяка дреха,всичко на закачалки,ароматизатор пръска на всеки 7 мин,топло е ,музика,дрехите са изгладени,без петна,има от чисто нови панталони с етикет до леко обезцветени от най-много 2 пранета блузи,хартиени торби за покупките.И най-често задавания въпрос е"кога зареждате".Зареждам всеки ден ,слагам по мин 10 нови закачалки,не искам в края на седмицата да  разпродавам на 50% и всеки понеделник "100% НОВО ЗАРЕЖДАНЕ '".Трябва ли да имитирам останалите магазини в града или да вкарам нов тип магазин за дрехи втора употреба?

# 53
  • Мнения: 157
danchopj разбира се, че има много едри жени, защото не могат да ядат само префинена храна Simple Smile или поради други причини (нямат пари за процедури). Трябва да се зареждат и по-големички работи, но не е нужно магазинът моментално да се преименува на XXL Гигант и т.н. Ако трябва намери кой може да те снабдява и с по-големи дрехи. И още един съвет  Wink : зареди и евтини обикновени неща като ръкавици, чорапи, бикини, слипове, в случай, че нямате. Ако клиентите не са си харесали дреха или не са се побрали в нищо магат да си вземат поне нещо малко (за отсрамване).

Smilie личи си, че нямаш представа от този бизнес. Това да носиш 52-ри номер, примерно, няма нищо общо с това, да го продаваш.
А пък за размерите 60 и нагоре, каузата е пердута, ама толкова пердута, че не ми се говори.
Случай от средата някъде на ноември - дама 64 номер, харесала си панталон, но от точно от този модел няма  номер. Рядко стоя в магазина, но този път се случи, че бях там. Вдигам телефона, поръчвам на производителя и й казвам, че на следващия ден на обяд панталона ще бъде в магазина, щом държи на модела. Не, че няма други модели, подобни и като материя, и като всичко. Единствен магазин в града и общината за толкова големи размери съм. Колко от вас ще познаят дали се върна госпожата. И не е гост на града, местна е.
Големите жени не се харесват. С нито една дреха, каквато и да е тя, с перфектна кройка даже, съобразена с размера. И затова не купуват дрехи. Имам клиенти за които се чудя какви са им гардеробите като големина,  щом на мен ми е направило впечатление, а аз обичам да имам по много. Пазаруват редовно, че и отгоре. Но те са малки номера.
Търговията е психология.
Търговията е много, много, много мислене и оглеждане на детайли.
Търговията е отношение и четене.
Или търговията е проста работа, но не е за прости хора.  Mr. Green

# 54
  • София
  • Мнения: 4 412
Големите жени не се харесват. С нито една дреха, каквато и да е тя, с перфектна кройка даже, съобразена с размера. И затова не купуват дрехи.

Ау, ти като чели не харесваш големите дами. Как им продаваш тогава? Защо се занимаваш с тези неприятни жени,  които вместо да си купуват дрехи, ходят в магазин за хранителни стоки. Simple Smile

# 55
  • Мнения: X
В интересна истината най-полезни са ми били разговорите с опитни хора, а не четенето на прехвалени книги. Но човек не може да намери кого да пита за всичко за съжаление...

ПС Моите продукти са малко и ще ми е интересен файла, ако не те затруднява.

Точно това имах предвид, арт мама. Разговори с опитни хора, които са постигнали успехи в малък бизнес, който се е разраснал, но да са почнали от нулата. Биха послужили за вдъхновение. Файлчето довечера, че ми трябват 10 минути свободни да го изчистя и приведа във вид на бланка.

# 56
  • Мнения: 608
  Ще се разпиша тук, защото отново останах без работа. По принцип знам как искам да изкарвам парите си, но не е толкова лесно.

Добре дошла!
Ако знаеш откога те чакам... Grinning

Чакалиш ме, а?  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 1 541
Аз май бях подхвърляла като идея, но хайде пак - Искате ли да се съберем и да се видим? За София говоря...?

# 58
  • Мнения: 175
 Магазинът от веригата "Плюс", който е в града ни разпродава стоките си с огромни намаления /до -70%/. Като всеки ден има различни неща на супер промоция. Няма да ви казвам калко хора има постоянно в магазина. Освен хранителните, има и пром. стоки. Само като пример - шоколад Милка 0.97 ст. На негово място ще има Лидл. Напълно разбирам момичето с хран. стоки, което каза, че приключва с този бизнес.
[/quote]

70 % Коледни (сезонни) разпродажби ли имаш в предвид?
Защото това не мога и аз да проумея, като чета българската преса ,че цените сега около празниците се вдигали!!!
Тук ( Germany) ,мога да дам мнение и за Америка,точно сега са най- големите разпродажби.Преди 1 час се върнах от центъра,бях за подаръци....съвсем нормално за тук на всяка витрина в какъвто и magazin да надникна си печеше КОЛЕДНИ НАМАЛЕНИЯ 50%  70% и народа купува.
Добре де, все още ли я има логиката в България"ден година храни",че и сега големите вериги са на същото дередже?!

# 59
  • Мнения: 2 037
Големите жени не се харесват. С нито една дреха, каквато и да е тя, с перфектна кройка даже, съобразена с размера. И затова не купуват дрехи.

Ау, ти като чели не харесваш големите дами. Как им продаваш тогава? Защо се занимаваш с тези неприятни жени,  които вместо да си купуват дрехи, ходят в магазин за хранителни стоки. Simple Smile


Въобще не беше това целта на изказването, струва ми се. Peace А за ХС друг го написа.
Абсолютно съм съгласна с Лейди Блу!
Не се харесват и това е факт. Най-трудните продажби там се правят. Като дойде да мери три пъти по 30 минути нещо, което има надценка 7-8 лв. ми е много чудно кой си мисли, че магазинът печели нещо. Ако реши да си го купи.
Отношението към клиента много ясно, че не зависи от размера, който носи.

Общи условия

Активация на акаунт