С пелени?

  • 1 156
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Категорично не. Може да доведе до луксация (говорила съм с ортопеди по въпроса).

# 16
  • Мнения: 967
Не е вярно. Във всяко родилно отделение в страната веднага след раждане слагат памперс. Ако трябваше пелени не мислиш ли, че в болницата щаха да го правят. това за предизвикването на луксации от пелените и пристягането на крачетата е съвсем вярно. Най-здравоьловно за бебето е памперса, който поддържа крачетата в естествената им форма и държи кожата на дупето суха.

# 17
  • Мнения: 8 505
Абсолютна глупост.С памперси от първия ден!

# 18
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Не! Naughty

# 19
  • Мнения: 2 407
Аз бях само на памперси.

# 20
  • Мнения: 2 672
още в родилното си беше с памперс

# 21
  • Мнения: 5 103
стига сте слушали тия баби бе хора. те са гледали деца преди 30 години нищо не разбират от сегашното гледане.

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Вярно ли е, че през първата седмица бебето трябва да се повива с пелени вместо с памперси?
#Crazy #CrazyТова къде го прочете? НЕ, не е вярно. Всеки ортопед ще ти го каже. Дори е вредно за ставите.

Подкрепям!!! Как ли пък не с пелени и защо точно първата седмица newsm78

# 23
  • Мнения: 7 821
Кажи на бабата да си гледа работата  Wink.

# 24
  • Мнения: 2 381
Мили мами, благодаря Ви от все сърце  smile3525!Нека Ви обясня накратко:свекърва ми повивала така и двамата си синове, за да им бъдели прави краката #Crazy Смятам да не коментирам.

# 25
  • Мнения: 2 381
Да, за съжаление, ще ти дават подобни съвети. Просто се скривай зад мнението на лекаря - "доктора каза..." и така ще избегнеш и конфликтите
Да, точно така ще постъпя!Понякога дори си мисля, че ме вземат за недостатъчно компетентна #Crazy А в края на краищата никой не се е родил научен.Всичко с времето си!
Вие всички сте чудесни!Благодаря Ви  bouquet

Последна редакция: чт, 17 ное 2005, 16:18 от daisy_st

# 26
  • София
  • Мнения: 6 743
Не мисля , че има нещо вярно в това!

# 27
  • Мнения: 212
...свекърва ми повивала така и двамата си синове...
Такааааа, нека си има мнение жената, ама тя кога ги е повивала тези синове? Като гледам профила ти и без да знам годините на мъжа ти - поне преди 25 години. Тъй като сме връснички, ще цитирам майка ми - "по мое време нямаше памперси, за съжаление". Вде пак живеем в 21 век, не мисля, че като са измислили хората памперса са го направили, за да станат крачетата на дечицата ни по-криви  Naughty, нали така? Както беше писала и друга майка - пелените не поемат влагата като пампите, пък колко й трябва на нежната бебешка кожичка? Я да се увие свекърва ти с пелена, да се напикае и да поседи така 2-3- часа...  Wink.
Освен това ВСИЧКИ ортопеди се изказват ТВЪРДО ПРОТИВ повиването с пелени и стягането на крачетата.
Мисля, че ясно изразих мнението си.
Пожелавам ти леко раждане и едно бебече с най-красивите и прави крачета (след нашите, разбира се  Wink Blush).
Поздрави!

# 28
  • Мнения: 2 381
Благодаря, Mirinda!!
Вярно е, че свекърва ми е повивала синовете си доста отдавна-преди 30 години.
Желая ти всичко най-добро!!  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 999
Не е вярно! Още от родилното е с памперси. Нали за това ни ги искат като постъпваме да раждаме! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт