Проблем В Къщи

  • 1 524
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Имам... 'Малък' проблем вкъщи свързано с домашното насилие...
Моля помогнете ми къде мога да го оправя или съвети.
1:За най-малкото нещо вкъщи баща ми се кара.
2:Плюе ме.
3:Псува
4:Удря ме /Посяга и дори понякога го прави, оглежда се за нещо което може да хвърле и го хвърля/
5:Заплашва ме
6:'Луд си','Болен Си' и такива подобни

Защо му е да го прави?Нищо лошо не съм казъл, дори и не съм му се развикал или нещо подобно.
Винаги съм се държал добре с него.

!Не съм сигурен дали тази тема трябва да е в този форум!

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 18:26 от Georgi.98

# 1
  • Мнения: 1 310
На колко години си? Сам с баща си ли живееш?

# 2
  • София
  • Мнения: 38 523
Ако е 98 набор, значи е на 12 години.
Георги, обади се на 116 111 - там може да ти помогнат.

# 3
  • Мнения: 2
Eм... да 12 Години...Не съм сам, С Двамата съм и по-малък брат от мене.

# 4
  • Мнения: 1 310
Какво е отношението на майка ти към случващото се? Тя не може ли да повлияе?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Много ми стана мъчно като те прочетох.
За съжаление на тази възраст / 12 год/ не можеш да направиш много за да промениш отношението на баща ти към теб. Предполагам,че посоченият по- горе телефон от друга съфорумка е на някоя агенция за защита от домашно насилие или нещо подобно. Едва ли могат да ти помогнат с нещо за съжаление. Вариантите са някоя институция да направи забележка на баща ти , от което той сигурно ще се озлоби повече и няма да промени отношението си, дори напротив ще стане по агресивен. Или да те вземат в някоя социална институция, където повярвай ми няма да ти е по- добре.

Както е писала Pipi_Dalgoto_Chorapche, не можеш ли да говориш с майка ти и тя да помогне по някакъв начин да се предотвратят такива ситуации и да говори с баща ти да не се държи така с теб?
Другото , което мога да ти кажа е да се опиташ да си намериш повече занимания извън къщи , например някакъв спорт или да ходиш по-често при баба и дядо , ако имаш такива наблизо. Така ще се виждаш по-малко с баща ти и неприятните ситуации ще се разредят.
Според мен трябва да се научиш да избягваш срещите с баща си и да изтърпиш по някакъв начин да станеш на 18- 19 и или да се изнесеш от в къщи и да работиш, или тогава ще си достатъчно силен да му се опълчиш дори и физически.

Поведението на баща ти може би е продиктувано от това ,че му е трудно да се грижи за семейството си. Някои хора ги избива на физическа саморазправа и агресия ,когато се сблъскат с трудностите на живота и не успяват да се справят с тях. Несъзнателно почват да винят близките си за липсата на пари и т.н и съответно си го изкарват на тях.

За съжаление ще трябва да бъдеш търпелив и " невидим" още 6-7 години.

Сега проверих - телефон 116 111 е на национална линия за деца , ако ти се говори с някого, не е лоша идея да им се обадиш.
Ако искаш да научиш нещо повече за това, ето линк : http://www.btv.bg/news/bulgaria/obshtestvo/story/1277041887-Nad_ … efon_116_111.html


# 6
  • Мнения: 1 310
Сребърна паричка, не мисля, че сме наясно със ситуацията, за да даваме съвети.  Peace
И така Gerogi.98, ако искаш сподели какви са родителите ти, в какви ситуации избухва баща ти, как реагира в такива моменти майка ти, как са нещата с теб в училище, какви са приятелите ти?

# 7
  • Мнения: 1 575
Ще следя темата.
Georgi.98 , пиши дали си говорил с някого от посочения телефон и какво се случва  Peace!

# 8
  • Мнения: 1 568
Съжалявам, пиши детенце Hug

# 9
  • Мнения: 25 633
"Детенцето" отдавна се е гътнало от смях, не се надявайте да дойде пак.

Общи условия

Активация на акаунт