Отношението към активно спортуващите в добрите училища след 7 клас

  • 5 080
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 204
Надявам се да се включат майки на ученици в гимназията с конкретни впечатления.

В т.н. елитни училища /като ЕГ,СМГ, НПМГ..../ какво е отношението към учениците , които спортуват активно ?
По принцип тренировъчния процес е съобразен с учебните часове, тоест са в различно време. Предполага се обаче , че може да се наложи да се отсъства заради състезания. Не съм запозната как седят нещата в момента. Знам  със сигурност, че навремето в Строителният техникум Христо Ботев се поощряваха децата спортисти, не им се правеха спънки за състезания, всячески им съдействаха, за да върви хем учебния процес, хем тренировките.
Също така съм чувала и за случаи , в които всяко отсъствие, въпреки че е извинено с бележка по установения ред е съпътствано с коментари от рода- „ като искаш да спортуваш отивай в спортното....”.
Моля, ако някой има конкретни впечатления да ги сподели.

# 1
  • Мнения: 3 216
Активно спортуващите в гимназията не са много, но отношението е точно такова - не се възпрепятстват, но и не се поощряват.
Освен неизбежните коментари от учителите, успехът на тези деца съвсем логично е по-нисък и оценки категорично не им се подаряват.
Извинения от рода на "Не знам, защото бях на състезание" не се приемат, а и самите деца много бързо се научават да не ги използват.
Щом са решили да носят две дини под една мишница, техен проблем е как ще ги крепят.

П.П. Конкретни са ми впечатленията - в класа на дъщеря ми има такова дете.

# 2
  • Мнения: 4 204
Благодаря за мнението.
Звучи разумно и логично случващото се в класа на дъщеря ти.
Би ли споделила за кое училище става въпрос/ може и на лични/.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 161
Активно спортуващите в гимназията не са много, но отношението е точно такова - не се възпрепятстват, но и не се поощряват.
Освен неизбежните коментари от учителите, успехът на тези деца съвсем логично е по-нисък и оценки категорично не им се подаряват.
Извинения от рода на "Не знам, защото бях на състезание" не се приемат, а и самите деца много бързо се научават да не ги използват.
Щом са решили да носят две дини под една мишница, техен проблем е как ще ги крепят.

П.П. Конкретни са ми впечатленията - в класа на дъщеря ми има такова дете.

Подкрепям казаното, в класа на дъщеря ми има двама активни състезатели по водна топка. Ходят на тренировки  съобразно учебната си програма,участват в състезания,явно отсъствията им се извиняват.Но не мисля, че с това могат да се извинят при евентуална  неподготвеност по даден предмет. Peace В случая със съучениците на дъщеря ми става дума  за  91 НЕГ.

# 4
  • Мнения: 3
Моите деца и двете учат в спортно училище, там програмата им е съобразена с тренировъчния процес и дори да са били на състезание и са пропуснали материал, учителите намират начин да им помогнат да наваксат. Не знам защо мнението за спортните училища е негативно, напротив, там много се набляга на ученето  newsm78 , реда и дисциплината.

# 5
  • Мнения: 3 216
Моите деца и двете учат в спортно училище, там програмата им е съобразена с тренировъчния процес и дори да са били на състезание и са пропуснали материал, учителите намират начин да им помогнат да наваксат. Не знам защо мнението за спортните училища е негативно, напротив, там много се набляга на ученето  newsm78 , реда и дисциплината.
Аворката пита за елитните гимназии, не за + и - на спортните училища.

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 10:59 от cool_witch

# 6
  • Мнения: 3
Спортните училища също са елитни.

# 7
  • Мнения: 8 849
Спортните училища също са елитни.

По отношение на учение ли?  Joy

# 8
  • Мнения: 3
И на учението.

# 9
  • Мнения: 4 204
Всъщност имах предвид гимназии, в които се влиза след сериозен конкурс . В никакъв случай не подценявам спортните училища. Но не за тях ми беше питането, защото се предполага, че там не се правят спънки за отсъствия при състезания. У нас изключително много се държи на спорта и това е причината да пусна темата. Във всяко специализирано училище се предполага, че водещи са специалните предмети и се набляга на тях. В Езиковите гимназии- езика,в СМГ- математиката, в спортното- спорта....В случая се интересувам конкретно от училища, които се славят с много учене, як гърч така да се каже:lol:...В първия си пост писах кои конкретно ме интересуват, което не означава, че само те са елитни. Да не се обиди някой! Laughing

# 10
  • Мнения: 41 645
Моите деца и двете учат в спортно училище, там програмата им е съобразена с тренировъчния процес и дори да са били на състезание и са пропуснали материал, учителите намират начин да им помогнат да наваксат. Не знам защо мнението за спортните училища е негативно, напротив, там много се набляга на ученето  newsm78 , реда и дисциплината.

Отношението към спортните училища не е негативно по принцип - там се коват шампиони и това се уважава. Но когато някой иска учителите да намерят начин да му помогнат извънредно с материала, защото бил на състезание, това върви само в спортно училище. Останалите училища не са длъжни да се съобразяват с някакви състезания. Никой не пречи на децата да тренират, но и заради спорта не им се полагат привилегии.

А това, че много се наблягало на ученето, буди смях в залата. Ми нека се явят на олимпиада по математика, английски, БЕЛ, физика или каквото и да е и да докажат, че много се учи Whistling

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 15:45 от Черна станция

# 11
  • Мнения: 24 467
То за учението ставаше въпрос /то ми е като процес/, не за научаването /като резултат/.  Laughing

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 1 357
Активно спортуващите в гимназията не са много, но отношението е точно такова - не се възпрепятстват, но и не се поощряват.

И при нас е същото положение. Става въпрос за СМГ.

# 14
  • София
  • Мнения: 752
Не би трябвало отношението на учителите към спорта да е определящо в избора на училище. Дали ще извиняват отсъствията зависи от директора и от класния, а отношението на учителите си е индивидуално и според самия учител. А учителите са много и различни, освен това може да се сменят... Ако класният ви е учител по физкултура - с отсъствията ще сте ОК   Grinning В СМГ всички учители по всички предмети имат задължително определени часове за консултации за ученици и родители и детето може да се възползва от това, за да навакса по-лесно. От друга страна в СМГ по математика учели не от учебника, а от госпожата(господина). Съответно отсъствията са проблем. Моят син сега е 7 клас в СМГ, в къщи много не си дава зор да учи, но дори когато е болен иска да си ходи на училище, за да не изпускал.  Shocked В СМГ има и учители, които определено не са във възторг и когато деца отсъстват заради състезания по математика. Confused Имаше случай една госпожа се беше разфучала, защото точно когато решила да правят контролно, няколко деца отсъствали заради национално състезание по математика. Заканвала се, че ще им пише двойка, неизвинени, забележки и т.н. Естествено отсъствията се извиняват, но отношението на учителя остава. Особено ако детето не е "перфектно" по принцип по съответния предмет. Но в крайна сметка по-добре децата да отсъстват от училище, защото спортуват, а не защото боледуват. Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт