Детски рожден ден във Варна -6

  • 96 589
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 590
  старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=470352.0

Детски рожден ден – как да го направим незабравим?
Детският рожден ден, за разлика от други национални празници, като Коледа, Нова година е личен празник. А за децата е толкова дългоочакван, че наше задължение е да го направим хубав и интересен, незабравим за дълго време.

  Какво не бива да забравяме?
Преди всичко – рождения ден на вашия дребчо е детски празник, а не празник на роднините, приятелите ви или други възрастни гости. Затова помислете как да организирате рождения ден, в зависимост от възрастта и особеностите на вашето дете, интересите и режима му. Съгласете се, че следобедните часове (13 - 16 часа) не са подходящи за малки рожденици.


За деца на 1 годинка (първият роден ден)
На рожден ден на толкова мъничко дете не е задължително да се канят негови връсничета, да се организират шумни забави с приятели и роднини. Освен това децата на тази възраст не се интересуват от празничното меню. Те харесват всичко ярко и красиво, т.е. украсата и оформлението на храната може да им направи впечатление. Например – хубава фигурална торта, интересни хапки или сандвичи, оформени красиво, като животни. Даже малкият ви дребчо може да прояви желание да опита от красотите на масата.


Но как да направим рождения ден незабравим за такова малко дете?
Освен празничната маса, помислете и за украсата. Надуйте различни по цвят ярки балони и украсете помещението. Снабдете се с най-големия размер картон, който успеете да намерите и с боички, за предпочитане специални бои за рисуване с ръце. Помолете всеки гост да сложи отпечатък от ръката си върху картона и да напише пожелание към вашето дете. Ако желае – да нарисува нещо с пръсти, нека вашите гости сами преценят как да изразят пожеланията си.

Най-хубавият подарък за детето ви в този ден е вашето внимание и готовността да се веселите с него. Всъщност това е рецепта за всички семейства с малки деца.

За деца на 3 и повече години се появяват нови възможности: те вече разбират и даже имат собствени предпочитания. Подходящи са всякакви сценарии според възрастта и интереса на детето. За едно малко дете "най-хубавия рожден ден" не се измерва в разточителство - колко пари са изхарчени, а колко по-различно, нестандартно и интересно е протекъл празника.

Преди всичко преценете – дали вие ще организирате партито или ще се възползвате от услугите на парти агенция? Днес се предлага голям избор от аниматори, клоуни, парти агенции, парти клубове, които организират детски партита. Цените им варират от 80 до 1500 лв. в зависимост от програмата, времетраенето, екстрите, които поръчвате. Различни варианти има и за мястото на провеждане на рождения ден – у дома, в парти център, в кафе или ресторант, в Макдоналдс, в детската градина.

За деца на възраст 3-4 години е подходящо да организирате не много голям спокоен празник. Те са все още малки, ще им е по-трудно да участват в шумни колективни игри, конкурси, дискотеки. Затова за тях се препоръчват партита, които не изискват от децата активно участие. Подходящи детски шоу програми, в които децата са по-скоро зрители, а не участници са: куклен театър - за 3 годишните, клоун – за 4 годишни.

Децата на възраст 5-7 години могат да възприемат повече, те знаят повече и вече имат любими герои. Много подходящи за тях са тематичните партита – пиратско, страшно, вълшебно, кулинарно, водно, музикално, хавайско, латино, каубойско, по сюжет на приказка и т.н.

Ако решите вие сами да организирате празника на вашия дребчо, то гарантирано ще сте признат в сияещите очички на детенцето ви. С малко фантазия, любов, желание и щипка творчески подход, вашият дребчо ще получи най-хубавия празник за който си е мечтал.дребчо.бг

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 21:35 от yasmina

# 1
  • Мнения: 54
Пу първа!  Ще попитам и тук, че ми остана въпроса в другата тема, търся си клоун от балони, имаше в Метро преди време, но сега няма, ако знаете къде продават, ще съм много благодарна.
Иначе все пак и нещо по темата  Mr. Green, вчера минах да попитам в Рая за детски рожден ден, оказа се че са доста пълни от към резервации, 50 лв се плаща за наемане на залата ако държим да няма други деца, плюс свободна консумация от там нататък, другия вариант е по 4 лв на час на дете.

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ясмина, благодаря за новата тема и за оформлението й!   bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 777
Тази година ще празнуваме в тесен семеен кръг вкъщи (поради неприятно стечение на обстоятелствата), но допълнителна информация никога не е излишна!
  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Въпроса ми май не е много за тук ще питам и в др.тема но се сетих първо в детсата.
От къде да си намеря дядо Колдеа под наем?И някой дали знае какви са им тарифите за час сега?
Благодаря предварително. Hug


slavena   bouquet

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 07:15 от desuri

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И аз тук Simple Smile. Малкия вече говори за 6тия си РД и обмисля гостите. За мястото към момента иска да е "Капела Плей", но до тогава има време да си промени мнението Wink.

# 6
# 7
  • Мнения: 2 071
Миналата година в нашата ДГ наеха Живко Драгостинов за Дядо Коледа, голям купон направи на децата, може би актьори от театъра  също могат да се наемат newsm78.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 391
Desuri, предполагам, че повечето клуони имат и "Дядо Коледовска" програма.

# 9
  • Мнения: 2 124
Пу първа!  Ще попитам и тук, че ми остана въпроса в другата тема, търся си клоун от балони, имаше в Метро преди време, но сега няма, ако знаете къде продават, ще съм много благодарна.
Иначе все пак и нещо по темата  Mr. Green, вчера минах да попитам в Рая за детски рожден ден, оказа се че са доста пълни от към резервации, 50 лв се плаща за наемане на залата ако държим да няма други деца, плюс свободна консумация от там нататък, другия вариант е по 4 лв на час на дете.

Обърни се към коя да е фирма, която се занимава с украса на партита - ще ти направят такъв клоун, напр. Пертито

# 10
  • Мнения: 547
Въпроса ми май не е много за тук ще питам и в др.тема но се сетих първо в детсата.
От къде да си намеря дядо Колдеа под наем?И някой дали знае какви са им тарифите за час сега?
Благодаря предварително. Hug
Скоро разглеждах сайта на Живко Драгостинов и ми направи впечатление предложението му да си поканим дядо Коледа вкъщи Peace.

# 11
  • Мнения: 431
Записвам се в новата тема
и добавям ,че уговорихме нашия РД в Невеляшка +торта Матю-ще я изработят някои от "партньорите" им (явно има няколко) и няма да се занимавам аз с това  sohappy

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз се записвам....

# 13
  • Мнения: 2 096
За дядо Коледа може да поканите всеки клоун.. аз харесвам Живко Драгостинов и Мимо..
А сега моята дилема - синът ми става на 4 през февруари.. подготовка за празника започваме след НГ.. но още не мога да си избистря какво да търся.. проблемът е следния - искам празника да е празник, а не катерене на лабиринта в Капела.. той лично много си харесва Капела Плей но не ми допада това че всички търчат на някъде и ги събират с микрофон за тортата.. нищо лично, но някак не ми се връзва с представите за РД това.. иначе е чудесно да идеш там с приятели и да се гонят с часове вътре..
Но.. Ники го е страх от костюмирани хора.. клоуни,животни, дядо Мразовци и тем подобни всяват страх у него.. нямакак да ги поканим на неговото парти.. и така се пита в загадката - как да организираме забавлението.. малък е още за колективни игри.. за сега Парти център вега най ми се доближава до идеята за неговото парти, но забавленията ми куцат, а те са най важни.. приемам всякакви съвети..

# 14
  • Мнения: 101
Въпроса ми май не е много за тук ще питам и в др.тема но се сетих първо в детсата.
От къде да си намеря дядо Колдеа под наем?И някой дали знае какви са им тарифите за час сега?
Благодаря предварително. Hug
slavena   bouquet

Аз ще каня за Дядо Коледа, Пламен Георгиев от тетъра. Миналата година ни беше той и съм много доволна. Въпреки, че моята маймуна беше доста малка,въобще не се изплаши. Исках да ви покажа как изглежда на снимка, но за сега не намирам. Може по-нататък да пусна ако изскочат от архивите   Simple Smile За сега не знам каква е цената, но ще пиша щом разбера.

Общи условия

Активация на акаунт