Панадол или нурофен ?

  • 70 966
  • 179
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 713
По-често давам нурофен, има по-бързо действие, но и по-кратко. Затова при нужда редувам с парацетамол.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 217
Панадол е с парацетамол (действа леко по-бавно), а нурофен-а е с ибупрофен; аз лично предпочитам да имам и двете в наличност (могат да се редуват )
Давам панадол, ако произхода на Т е настинка/грип/вирус..но ако тръгва стремително нагоре-вкл. нурофена и мокрите кърпи Crazy


И нашата рецепта е такава.

# 167
  • Мнения: 1
По-често давам нурофен, има по-бързо действие, но и по-кратко. Затова при нужда редувам с парацетамол.

и аз ползвам предимно Нурофен, по мои наблюдения действа доста повече време. Не знам, може и да е индивидуално.

# 168
  • Мнения: 1
По-често давам нурофен, има по-бързо действие, но и по-кратко. Затова при нужда редувам с парацетамол.
Нурофенът е с по-дълго действие  от парацетамола, защото на моите деца понижава температурата в продължение на поне 8 часа след като им дам от него.

# 169
  • Мнения: 57
Нурофен  Peace

# 170
  • Мнения: 2
ето какво съм запомнила от цялата информация, която изчетох по въпроса. Дано да съм ви полезна.
Както ибупрофенът, така и парацетамолът въздействат върху поведението на простагландините в организма. Простагландините са вещества, отговорни за болките, отоците и възпаленията и се произвеждат в отговор на наранявания и болести. Ибупрофенът е нестероидно противовъзпалително средство. Една доза нормализира температурата в рамките на 2 часа. Парацетамолът намалява усещането за болка, но не облекчава възпаленията

# 171
  • Мнения: 1
а как стои въпроса с безопасността на бебетата при използване на двете лекарства?

# 172
  • Мнения: 2
а как стои въпроса с безопасността на бебетата при използване на двете лекарства?

Ако трябва да се сравняват според много специалисти безопасността на ибупрофена при бебета и деца е подобна, а дори и по-голяма от тази на парацетамола.  И въпреки че в момента педиатрите не препоръчват  ибупрофен за астматици, има все повече данни, доказващи отличния му профил на безопасност за тази група.Четох, че че ибупрофена не се различава от парацетамола или плацебото по отношение на стомашно-чревни смущения и странични ефекти като астма и ринит.

# 173
  • Мнения: 2 216
На нас като ни поставяха ваксините втория месец, докторката каза да взема Нурофен, а аз й казах, че имам панадол. Според нея панадола намалявал действието на ваксините  Shocked.
А на мен точно след ваксините ми казват да давам Панадол /но не виждам защо да го давам, ако детето не вдигне температура/

# 174
  • Мнения: 354
Нашата педиатърка също ни препоръчваше след ваксина Панадол.

Вкъщи имам и от двете,но предпочитам Панадола,тъй като веднъж след Нурофена имахме проблеми с коремчето и от тогава го избягвам.Може да е било и съвпадение не знам,но според лекарката е било от него.

# 175
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
За мен няма по добро средство за обекчаване на болка и температура от Нурофен. Пробвала съм и Панадол, но ефекта е по слаб.
Тук например за децата изписват само Панадол сироп или свещички, антибиотик в абсолютно краен случай  Grinning

# 176
  • Мнения: 274
Имам и двата заради времето  в което може да се дават- Панадол само 4 пъти в денонощието и като се изчерпат давам Нурофен-така ме посъветва педиатърката а иначе  смятам че и двата са добри.Колкото до ваксините съм давала след ваксина  до час Панадол и не ми вдига температура.На  едната от ваксините не дадох веднага защото бебчо заспа и резултата беше  температура 38.7!Поддържаше я в рамките на 1 ден!

# 177
  • София
  • Мнения: 44 129
не е от това, че не си дала парацетамол до час Wink

# 178
  • софия
  • Мнения: 100
И аз по често давам нурофен

# 179
  • София
  • Мнения: 1 010
Моят син пък от години не пие нито панадол нито нурофен. Никакви температуропонижаващи.

И вече е здрав. Simple Smile

П.П. Треперех над него всеки път като тръгнеше да вдига температура... затова първият път като се реших, след прочетено тук във форума логично обяснение защо даването на панадоли и нурофени е лудост, да се въздържа и да не му дам лекарство, бях на ръба 5 дни, докато постепенно свали температурата и тялото му само се справи.
Не го охлаждах, напротив - затоплях го допълнително (под 39,5).

Правилото е: организмът е перфектният регулатор.
Всички лекарства се борят с периферни проявления на истинската болест. Тоест - не лекуват.
Затова някои деца въпреки старателното лечение, прилежното даване на антибиотици боледуват по-често от децата, лекувани по най-логичния начин - естествено.

Общи условия

Активация на акаунт