Алергия към белтъка на кравето мляко

  • 5 747
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте,

Пускам нова тема, предполагам вече е имало такава, но искам да питам за нещо определено. Възможно ли е симптоми на такава алергия да се проявяват само през процеса на самото хранене. В смисъл, докато яде бебето ми почва да плаче, да пищи понякога, става червено, изпотява се и му се появяват много газове на момента на храненето. След много мъки, като се наяде, няма проблеми. Педиатърът не ми обърна особено внимание, каза да давам Колийф във всяко мляко -  аз давам, но резултат няма. И каза да си сменя млякото (сега сме на Аптамил от 2 дни, преди това бяхме на Лактана Био и на Хип), та каза ми да си взема НАН, но Сензитив, че да не се запече.Но аз не мисля да сменям млякото за пореден път, още повече от Аптамил на НАН...Моля, помягайте, ако някой има подобен опит, защото просто всяко хранене ни е станало мъка.

# 1
  • Мнения: 15 379
Бебето ти има класическа проява на колики.
Ще отминат Peace.


П.П. Сменяйки постоянно млеката коликите се усложняват много. Нека бебето да пие един вид мляко.

# 2
  • Мнения: 253
Чисти колики са това

# 3
  • Мнения: 33
Ами ние в началото имахме колики, но те бяха предимно надвечер, не бяха по време на ядене, а и преди и след и бяха доста по-продължителни. А сега това става точно и само по време на ядене, моментално стомахчето му започва да къркори и почват газове,ама веднага след като е глътнал малко мляко. И затова реших,че не са колики, а някакво стомашно неразположение от млякото, може би не му понася някоя от съставките,знам ли, пък на 3 месеца и половина не трябва ли да са минали вече коликите.

# 4
  • Мнения: 184
Вероятно е реакция(колики,стомашно неразположение)от смяната на млеката-за няколко дни сте сменили 3 вида мляко Peace

# 5
  • Мнения: 15 379
Къркоренето на червата на бебето, плачът му по време на хранене, дърпането му и пр. прояви са колики. Категорично.
Бебе на 3 месеца е нормално да има такива.
Понякога коликите продължават до 4-тия, 5-тия, дори 9-тия месец.
И пак казвам, че честата смяна може да обостри коликите или те да се завърнат с пълна сила, дори когато ни се струва, че са преминали.
Алергията към белтъка на кравето мляко има съвсем различни клинични прояви.

# 6
  • София
  • Мнения: 382
NKl и според мен са колики. Като мама на бебче с АБКМ, мога да ти кажа, че ако нямате други проблеми да не се притесняваш  Hug

# 7
  • Мнения: 33
Ок, Благодаря ви много за отговорите на всички  Hug

# 8
  • Мнения: 309
Вероятно е реакция(колики,стомашно неразположение)от смяната на млеката-за няколко дни сте сменили 3 вида мляко Peace
и аз така мисля! не съм много наясно с марките млека, защото сме се кърмили, но по думите на мои приятелки, които хранят децата си с АМ - мисля че аптамил е най-доброто мляко. За НАН не чувам хубави неща. А що се касае до коликите - някъде през 4тия месец спряха при нас. Не мисля че това е алергия, защото нямате обриви. Според мен поизчакай поне до седмица някъде с Аптамил-а да видиш дали ще утихнат нещата, и смени капките. Да наистина Колиеф би трябвало да са "перфектните" особено гледайки по цената им Mr. Green но това не означава че са перфектните за твоето бебе. Смени ги, изчакай 4 дена да се натрупа в организма и да прояви действие, и ако няма ефект ги смени пак. Аз имам чувството, че бяхме минали през всичките видове  Laughing Не очаквай че капките като цяло пък ще преустановят коликите напълно. Само малко ще облекчат нещата. Ако искаш опитай Инфакол, при нас те подействаха горе долу. Hug

# 9
  • Мнения: 33
Ами сега е малко по-добре с Колийф-а,но пък цената им е много висока.Всъщност не знам дали подобрението е от капките или от млякото (Аптамил) Инфакол сме пробвали, но няма особен резултат при нас. И на мен ми казаха в апреката,че Аптамил е що годе най-доброто мляко на пазара в момента. Аз им казах,че сме били дълго време на Лактана и човекът в аптеката каза, че Лактаната като цяло не е лошо мляко, но ако ще давам пари за скъпо мляко, било много по-добре да взимам Аптамил, тъй като било много по-качествено.

# 10
  • Мнения: 15 379
Аз им казах,че сме били дълго време на Лактана и човекът в аптеката каза, че Лактаната като цяло не е лошо мляко, но ако ще давам пари за скъпо мляко, било много по-добре да взимам Аптамил, тъй като било много по-качествено.

Много по-качествено по какви критерии?
Лактана е биомляко, най-малкият плюс.
Не се заяждам, нито питам, само отбелязвам.

# 11
  • Мнения: 253
Лактана е много хубаво мляко ние си го пием от началото и не мисля да го сменям
А за коликите-те се променят в началото са такива каквито ти ги описваш, после детето почва да плаче по време на хранене - поне при нас беше точно така
Не сменяй млякото толкова често може това да му придизвика неразположение и ако толкова те притеснява това питай доктор

# 12
  • Мнения: 283
Здравейте,

Пускам нова тема, предполагам вече е имало такава, но искам да питам за нещо определено. Възможно ли е симптоми на такава алергия да се проявяват само през процеса на самото хранене. В смисъл, докато яде бебето ми почва да плаче, да пищи понякога, става червено, изпотява се и му се появяват много газове на момента на храненето. След много мъки, като се наяде, няма проблеми. Педиатърът не ми обърна особено внимание, каза да давам Колийф във всяко мляко -  аз давам, но резултат няма. И каза да си сменя млякото (сега сме на Аптамил от 2 дни, преди това бяхме на Лактана Био и на Хип), та каза ми да си взема НАН, но Сензитив, че да не се запече.Но аз не мисля да сменям млякото за пореден път, още повече от Аптамил на НАН...Моля, помягайте, ако някой има подобен опит, защото просто всяко хранене ни е станало мъка.
В тези млека краве мляко ли има? Не са ли адаптирани?

# 13
  • Мнения: 15 379
Адаптираните млека са на основата на краве мляко най-често. Лактана и Хипп са формули от краве мляко.
Има и соеви формули, но те са за бебета с алергии.

# 14
  • Мнения: 33
Sourcherry,

Всички адаптирани млека подлежат на изключително строг контрол и се подразбира,че са био млека.Едва ли са направени от вредни химични "небио" съставки. Това,че от фирмата,произвеждаща Лактана Био са решили да кръстят така марката на млякото и да внушават,че са по-био от останалите млека и т.н. си е начин за отличаване на продукта. Производителите на всяко мляко гледат да го отличат с нещо повече от другите. Поне от това, което горе-долу знам за продуктие,марките и практиките за всякакви продукти, изобщо не в частност млеката, мисля,че в случая е точно така. Естествено,че една майка като види скъпо мляко с огроното заглавие Лактата БИО, ако може да си го позволи, ще го предпочете през останалите млека, особено ако пък прочете и няколко коментара във форума. Нормално е да е така, те затова и така са го направили производителите Simple Smile. Не казвам,че е лошо.Напротив - има много добри отзиви от него - кои на психологическа основа,кои реални,но млякото си е добро. Просто на моето бебе изобщо не му понесе добре, сега с този Аптамил се родихме направо. А и човекът от аптеката наистина ме посъветва като ще дават топлова пари за мляко, поне да взимам Аптамил. Пак не трърдя,че е по-добре, но за моето дете е много по-добро.

Общи условия

Активация на акаунт