Професионални серии за коса - 15

  • 49 316
  • 710
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 293
Аз също бих предположила и боядисване евентуално, но пък само си предполагаме  Hug

# 661
  • Мнения: 372
Алена, аз скоро се подстригвах и фризьорката ги отряза... уж.  Т.е. и да е изгоряло някакво, трябва да е изрязано вече  Rolling Eyes   Сешоар почти не ползвам(с много редки изключения). Преса не ползвам (може да се случи да ползвам веднъж на половин година, да кажем). Оставям си косата да съхне сама. Не я търкам, оставям я да се изцеди в хавлиена кърпа. Наистина не знам на какво може да се дължи.

# 662
  • Мнения: 372
Аз също бих предположила и боядисване евентуално, но пък само си предполагаме  Hug

Боядисвам се с Иноа. От нея ми живна косата. По лъскава стана и дава здрав вид. Като цяло косата ми е здрава. Само с тези косми имам проблеми.  Tired

# 663
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
ако се предположи, че е проблем с луковицата - както разбрах предположението на Люлякова - то шом дефектът е по цялото косъмче - излиза, че дефектът не е от скоро - а откакто косъмчето си расте - щом е дълго - предполагам повече от година?

продължавам да мисля - дали не е от търкане във възглавница - за косъмчетата около ушите и за по-груби дрехи с яки - за косъмчетата на тила  newsm78

# 664
  • Мнения: 372
Може да е от по-дълго време, но аз го забелязах от 2-3 месеца. През зимата нося все полота, че съм една кекава... Дали наистина не е от това? Иначе яки - не.
Може и от възглавницата да е. От 10 дни съм с копринена калъфка иначе. Дано от нея нещата се оправят.
  Simple Smile

# 665
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
ако проблемът е в луковицата - косъмът ще си израства такъв, а не да става на моменти; може би третитането ще помага да лъсва кофтия вид  newsm78

дано и проблемът е външен и с мерки се оправи - ще споделиш  Peace

Люлякова - ти имала ли си такива косъмчета - както описа?

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 23:54 от a.l.e.n.a

# 666
  • Мнения: 372
данои проблемът е външен и с мерки се оправи - ще споделиш  Peace

Щом има развитие, непременно ще споделя!   bouquet 

# 667
  • Мнения: 372
Надявам се да не се сметне за реклама. Току-що попаднах на това. Не съм от Пловдив, но някой може да се възползва.

http://bg.kolektiva.net/arlet-plovdiv.html?utm_source=Facebook&a … paign=pld%2Barlet

# 668
  • Мнения: 1 416
То точно аз ли ти го пиша това  Grinning Моята също след шампоана, та дори и най-мекия прилича на огромна топка косми. И затова ми е странно как може да се слага маска само един път в седмицата.

Без маска съм загубена. Скоро бях в един хотел и се наложи да си измия косата с шампоанчето в банята, без балсам, без нищо друго. Ами ревеше ми се, защото приличах на баба Яга. И то това е здрава и нецъфнала коса, просто много кофти структура и форма. Но честно казано в този момент си оцених вманиачаването и продуктите, които ползвам. За нетърпението да се върна в моята баня, няма да споменавам  Grinning
О, аз без маска въобще не мога да се среша! Балсами отдавна не ползвам, няма полза от тях или поне аз не съм попадала все още на хубав балсам, след който да може да се срешеш нормално, без да си смъкнеш скалпа от скубане Crazy Точно на огромна топка косми прилича и моята коса веднага след шампоана, абсурд да прокараш нещо през нея, освен ако не наплескам маска. Затова ми е странно колко ли ще се мъча докато разнеса deep fuel Thinking

Алена, да всъщност би могло да го смесвам с маска при нужда, но не съм убедена, че маската няма да повлияе и да промени качествата...знам ли.

Искам да ви питам за шампоан, голямо чудене ми е. Колебая се между шампоаните Liss Ultime и  Intense repair. Като че ли по-към Интенса клоня, защото другия го дават доста изглаждащ и доколкото разбрах е по-мазен шампоан, а аз нямам нужда от толкова изглаждане, също не харесвам много мазни шампоани. Като казвам мазен тежък шампоан имам предвид Absolut repair. Така и не разбрах всъщност Liss ultime толкова ли е мазен като Абсолюта Rolling Eyes
Много ми харесва маската Интенс, не е никак тежка, в същото време добре хидратира, така че се замислих и за шампоана от серията. Тежък ли е, омазнява ли корените или не?
Само ориентировъчно да кажа - доволна съм от шампоаните Force vector и Vitamino color, не съм доволна от  Absolut repair шампоана.

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Момичета имам нужда от вашето мнение. Както и друг пък съм споменавала моята коса е къносана. Последно преди половин година. Вече не искам да си я къносвам. От доста време се каня да си боядисам косата, но умишлено изчаквам за да мине повече време, заради къната. Дори незнам дали ще ми хване боята  newsm78? Разглеждах боите в Златната рибка. Добра ли е безамонячната боя Richesse? Моята коса е доста дълга /почти до кръста/. Колко бои биха ми били достатъчни? Дали в къщи бих се справила с боядисването или трябва да ходя на фризьор?  Доста се коментира INOA, но ще ми излезе прекалено скъпа. Искам някакъв среден вариант.

Относно маската Intense repair и на мен много ми харесва. Бих казала, че ми е любима.

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 10:15 от *dreamer*

# 670
  • Мнения: 2
позволявам си да се самоцитирам ..   bouquet

Момичета виждам, че в последните страници сте коментирали дооста протеинови продукти .. може ли да ми кажете и някой овлажняващ продукт, който да внесе влага в косата (ако ме разбирате) .. за предпочитане някоя маска?!  Hug

и още нещо да питам ..
какво ще рече овлажнител на водна основа??
stripping shampoo??
и deep conditioner?
(в смисъл ако можете да ми дадете пример за по - лек и по - силен conditioner)

# 671
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
*dreamer*   newsm78 newsm78 newsm78 не съм убедена, че точно безамонячна боя ще се справи в твоята ситауция  newsm78 newsm78 newsm78 Rolling Eyes Embarassed

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
*dreamer*   newsm78 newsm78 newsm78 не съм убедена, че точно безамонячна боя ще се справи в твоята ситауция  newsm78 newsm78 newsm78 Rolling Eyes Embarassed

 #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ей, много ме е яд, че започнах да ползвам къна. Сега дори незнам какво да правя. Не искам да се връщам пак към нея. Неискам някаква промяна в цвета на косата, просто да няма разлика. Моят естествен цвят е светлокестеняв, а в момента съм, тъмнокафяво с червеникъв оттенък. Уффффффф.  #2gunfire

# 673
  • Мнения: 372
Момичета виждам, че в последните страници сте коментирали дооста протеинови продукти .. може ли да ми кажете и някой овлажняващ продукт, който да внесе влага в косата (ако ме разбирате) .. за предпочитане някоя маска?!  Hug

и още нещо да питам ..
какво ще рече овлажнител на водна основа??
stripping shampoo??
и deep conditioner?

(в смисъл ако можете да ми дадете пример за по - лек и по - силен conditioner)


Кои маски си ползвала? Така останалите ще могат да ти препоръчат нещо, което не си ползвала.  Simple Smile


# 674
  • Мнения: 6
Момичета, бихте ли ми препоръчали професионална боя за коса, която мога да използвам вкъщи? Продават ли се свободно по парфюмериите или трябва да търся фризьор, за да я закупя?
Всяка една професионална боя, можеш да я използваш и в къщи.  Simple Smile
Професионалните бои се продават само в магазини за професионални продукти. Такъв има в София на ул. Алабин. Другата възможност е поръчка от Интернет. Някои от фризьорите също продават бои.
Желая ти успех и се надявам, че знаеш какъв оксидант трябва да си купиш.


Магазин за професионални продукти за фризьори и козметици има и в гр. Ботевград. До колкото знам имат и интернет магазин.

Общи условия

Активация на акаунт