Дадох му солети

  • 1 314
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 323
А Wink да ти ползвам темата Grinning дайте разни варианти за хапване с ръчичка - твърдо, защото банана го маже на всякъде и не се сеща, че е за ядене, пък и май се обрива леко от него, твърд плод - задавя се с парченцата, Плазмонките не се ли разтапят newsm78... какви са тези оризови бисквити? В бг има ли ги?

# 16
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не можем да се спасим от хрускавините, обича ги и това е! Ако ние не купуваме, за да не ги гледа из къщи и да иска, като отидем в магазина сам ги иска и си ги взима. Чипс, солети, лют доритос, всякакви солени и сладки неща за гризане е опитал. Не прекалява, след 2-3 му минава интереса, а и аз гледам да му пъхна в ръката оризова бисквита или гризина вместо тях. Ако не му даваш, по-лошо ще стане. Аз отначало не ми давах изобщо, но като отидохме в Бг на гости на едно семейство, те му сложиха една чиния пълна със зрънчо, и той като започна не спря докато не я довърши, умрях направо, ако му кажеш стига, пищи, а те - остави детето да си хапне. После толкова вода изпи и не хапна нищо на вечеря  Close.
Така че, от всичко, но умерено  Wink.
Оризовите бисквити приличат на плазмона, но са опаковани по две в пакетче и са едни такива, като едновремешния оризон - само въздух, стават за чесане на зъби. Освен това давам Cheerios - детски сириъл и златни рибки със сирене, най-малко цапат  Grinning.

Но от цапането няма спасение, просто преобличаш след яденето, няма друг начин  Laughing.

# 17
  • Мнения: 1 680
По повод зрънчовците- Жори казва: Мамо моля те купи ми уънчо, знам че са бокук, но много ги юбичам, само днеска чу ли. (как да не му купиш, гледа ме толкова филосовски и ме убеждава да му купя Mr. Green).

Против зрънчовците съм, но му купувам от време на време - празни калории, фрашкани с консервани.

# 18
  • Мнения: 35 968
По повод зрънчовците- Жори казва: Мамо моля те купи ми уънчо, знам че са бокук, но много ги юбичам, само днеска чу ли. (как да не му купиш, гледа ме толкова филосовски и ме убеждава да му купя Mr. Green).

тооолкова познато! понеже възпирам каката от подобни неща, често ми казва: "Купи ми Зрънчо, ще взема играчката и само няколко зрънчовци, останалото ще хвърлиш в кофата, когато се прибираме!"

# 19
  • Мнения: 8 463
Май няма спасение от тия Зрънчовци,ама поне да е в ограничено количество.

# 20
  • Мнения: 2 609
И аз давам  Mr. Green,как иначе да я залъжа понякога Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 351
Можеш да му даваш детски сухар4ета ( на Милупа са много хубави ), както и детски бисквити ( на ХИП ми харесват, има и на Алете ) и като сте на път или като види, 4е друго дете яде ще успееш да го залъжеш с това.  Аз все още, въпреки, 4е малкият е по4ти на годинка, му ги давам като сме навън.

# 22
  • Мнения: 5 255
Давам солети - не виждам нищо нередно.
От другите "благинки" от типа на зрънчовци не е опитвала още.

# 23
  • Мнения: 3 146
Не знам, бе хора, някак си странно ми се вижда - не давам жълтъци, краве и друго освен човешко мляко и производните му, дето другите дават още от 4-я месец, а сега почва с човешки неща, но щом казвате, сигурно е нормално. Явно не мога да приема, че вече няма маминото мляко да му е достатъчно. Вече като че ли почва да губи интерес към гърдата, иска да папа с лъжица или сам с ръчичка. Носталгияяяяяяя ме гони!

Амииииииииии може би е дошъл момента да даваш жълтъци, плодове и т.н обичайни храни за деца. Струва ми се, че съвсем скоро ще установиш безполезността на всичко, което си спазвала досега и в което си вярвала безрезервно - късни захранвания , продължителни изключителни кърмения,  лишаване от един куп храни, защото били вредни и не знам си още какво. Само не се депресирай от това - животът си продължава. Важно е да не се впрягаш. Като яде солети поне му махай зрънцата сол  Grinning И пак казвам - по-ведро.

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
ще установиш безполезността на всичко, което си спазвала досега и в което си вярвала безрезервно - късни захранвания , продължителни изключителни кърмения,  лишаване от един куп храни, защото били вредни и не знам си още какво. Само не се депресирай от това - животът си продължава. Важно е да не се впрягаш. Като яде солети поне му махай зрънцата сол  Grinning И пак казвам - по-ведро.

Това не е така!  Naughty Дори и да не вярвам фанатично в кърменето, съм абсолютно ЗА късното захранване и избягването на потенциално алергенните храни в ранна възраст. Мамо Кенга, радвай се, че детенцето ти е без проблеми в това отношение... Ако знаеш колко майки не могат да се похвалят със същото...  Rolling Eyes
Иначе за солетите и аз ще кажа - хич не ми се вижда кой знае какъв голям проблем. Но солта не пречи да я махаш!  Wink

# 25
  • Мнения: 3 146
Зъхи, аз не казвам от 4 месечни да плющят кюфтета, ама настъргани плодове, сокове или жълтък  на 7-8 месечни защо да не се дава? Въпросът е риторичен и по тези теми изобщо нямам желание да споря или да убеждавам някого в нещо. Една по една всички майки ще достигнат до едни и същи изводи. Grinning. Съвсем отделен въпрос е дали ще си признаят.

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
7-8 си е точно късно захранване мамо Кенга, ето че и ти си за него Wink. Точно това е възрастта за малко жълтък за омега-3 мастни киселини - основен градивен елемент на мозъка, а защо не и малко плодове и прясно изстискани сокчета. И пилешко опитахме горе-долу тогава, е, може би малко по-късно. По една хапка отначало, но постепенно му харесаха храните. Започне ли със солетите, всичко ще си мине по реда  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт