Нервност след ваксина

  • 7 146
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 687
ууу, в гърба и на мен бая болезнено ми звучи. На Ивайла и ги бият в крачето. Взехме Инфарникса, много леко ги понесе и двете бити досега.

Странно, че лекарката не ти е предложила да си закупите, ако искате и можете Инфарникса, но може би не всички го правят.

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
момичета, искате да кажете, че не навсякъде я бият в гръбчето, така ли? ще ги убия, горкото ми бебче.

много отдавна ваксините не се бият в гръб4ето. Направо съм у4удена защо на вас са я били така!?
Нормално е бебто де е неспокойно след ваксина, за това не се притеснявай. Прави компрес на мястото на ваксината и можеш да му дадеш малко панадол. Стискам палци бързо да му мине на беб40 и си помисли за следващите ваксини как да му ги бият!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 210
Моля кажете ми с какво е точно опасно ваксинирането на бебето в гръбчето. На нас ни ги биха там, както и на бебетата на всички мои приятелки. Искам да се аргументирам пред лекарката, когато не й позволя следващия път отново  да постави ваксина в гърба на детето ми.  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 2 332
момичета, искате да кажете, че не навсякъде я бият в гръбчето, така ли? ще ги убия, горкото ми бебче.
Виж в "Здравословни проблеми.." има една голяма тема за ваксините - там има за много от ваксините обяснено, както и за начина на поставянето им - много полезни неща ще научиш от там Simple Smile.

# 19
зравейте Simple Smile
ние още не сме си били ваксина,но... Thinking
"Та след като вече се установи че свещичките действат ви ги казвам веднага! VIBURCOL им се вика. Хомеопатични и са безвредни. Могат да се използват при всякакви случаи на неразположение на детенце - след ваксини, при настинка та даже и при никнене на зъбаци:) Плюс това имат като страничен ефект хубаво надр.... след около 30 минути"
това казва мама LULUTO от септемврийските мами... Simple Smile Peace
пробвайте,дано помогне Heart Eyes

# 20
здравейте Simple Smile
ние още не сме си били ваксина,но... Thinking
"Та след като вече се установи че свещичките действат ви ги казвам веднага! VIBURCOL им се вика. Хомеопатични и са безвредни. Могат да се използват при всякакви случаи на неразположение на детенце - след ваксини, при настинка та даже и при никнене на зъбаци:) Плюс това имат като страничен ефект хубаво надр.... след около 30 минути"
това казва мама LULUTO от септемврийските мами... Simple Smile Peace
пробвайте,дано помогне Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 295
Здравейте!
Аз пък възнамерявам (по препоръка на педиатъра) да сложим комбинирана ваксина ДТК + менингит. Казва се Tetract Hib и е на Aventis Pasteur. Не е задължителна, а е препоръчителна.
Какво е мнението ви?

# 22
  • Мнения: 2 332
Здравейте!
Аз пък възнамерявам (по препоръка на педиатъра) да сложим комбинирана ваксина ДТК + менингит. Казва се Tetract Hib и е на Aventis Pasteur. Не е задължителна, а е препоръчителна.
Какво е мнението ви?
момичета, искате да кажете, че не навсякъде я бият в гръбчето, така ли? ще ги убия, горкото ми бебче.
Виж в "Здравословни проблеми.." има една голяма тема за ваксините - там има за много от ваксините обяснено, както и за начина на поставянето им - много полезни неща ще научиш от там Simple Smile.
Това е моята препоръка!

# 23
  • София
  • Мнения: 418

Ето ти няколко линка като допълнение и стискам палци да ви мине само с плач и нерви.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46039.0;topicseen

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42308.0

Първото е въпросната тема,

а цитираната от wasp Тетракт ХИБ, не е ДТК + противоменингитна, а ДТК плюс Хемофилус инфлуенце тип Б, която бактерия е причинител на множество заболявания. wasp добър педиатър си си избрала, препоръчала ти е ваксина, която и аз бях избрала след като изчетох всичко по форумите  newsm10.

# 24
  • Мнения: 295

......................................................
а цитираната от wasp Тетракт ХИБ, не е ДТК + противоменингитна, а ДТК плюс Хемофилус инфлуенце тип Б, която бактерия е причинител на множество заболявания. wasp добър педиатър си си избрала, препоръчала ти е ваксина, която и аз бях избрала след като изчетох всичко по форумите  newsm10.
newsm10
Съгласна съм! А Haemophylus influenzae b причинява различни заболявания, едно от които е менингит.

# 25
  • Мнения: 660
Дай на бебчо Thuja - хомеопатично лекарство ! Ако намериш в потенция 30 С му дай 3 пъти по едно топченце в рамките на един ден / разтваря се в малко водичка / ! При такава реакция е почти сигурно , че ще имате проблем и при следващите 2 приема на тази ваксина ! ДТК е много агресивна и трудно поносима , поради коклюшният компонент в нея - за информация коклюшната ваксина е забранена в Япония , а там са достатъчно интелигентни ! А от друга страна поставянето на плешката / а не на гръбчето / има абсолютно същият ефект, както и в която и да е друг част на тялото - ваксината е субкутанна т. е подкожна , но на мястото на поставянето ВИНАГИ остава болезнен инфилтрат !
Поздрави !

# 26
  • Мнения: 295
А да ви питам още нещо за ваксините. Другият понеделник - на 29ти трябва да ни поставят тази ваксина (първи прием), обаче от 3 дни бебето Симеон има сополи. Ако не е напълно оздравял би трябвало да отложат малко ваксинацията, нали?
Благодаря

# 27
  • София
  • Мнения: 418
А бе по принцип се отлага ако има температура, повръщане, на антибиотици е, и т.н. Мисля, че леката хрема сама по себе си не е заплаха за ваксинацията, но за да си по-спокойна, можеш да поискаш да отложите малко ваксината - нищо няма да стане и месец да мине.

Общи условия

Активация на акаунт