Ще се радвам ако някой помогне

  • 1 925
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте. Не знам дали тук е точното място да пиша, но ако не е, се извинявам предварително.

Ще напиша историята си накратко, а цялата ще разкажа,  на заинтересувалите се.

Виждам, че тук в раздела има теми от майка и за деца, нуждаещи се от спешна помощ. Моята нужда е малко по различна. Млад човек съм, уча. Дете на разведени родители. Всеки един от тях поел по различни пътища с новия човек до тях и оставяйки мен на заден план. Помощта, от която се нуждая е най-вече материална, защото разходите ми (квартира, телефон, парно, вода, ток и т.н) надвишават средствата, които един от тях отделя за мен, другия ме е забравил. Ако на някой му е интересно и се интересува може да ми пише ЛС, за да споделя цялата история.

Поздрави.

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 16:42 от mrhug

# 1
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
А работа защо не си намериш, за да можеш да си помагашв издръжката? Деца на разведени родители, на които не им стигат парите за елементарни нужди бол. Ти да не мислиш, че тука бъка от лели, дето се чудят къде да си пръснат паричките.
Всеки път си мисля, че нищо не може да ме учуди, но изобретателността  и използвачеството край нямат. ooooh!
Ако някой има излишни,да ми пише на ЛС и аз да му разкажа моята история, да прати и на мен   Mr. Green
За дискотека стигат ли ти? А за цигари? Щото гледам си писал за телефонче не ти стигат, за ток, за парно, ама не пишеш, че няма какво да ядеш.

# 2
  • Мнения: 3
Не работя, защото уча и тази година ми е важна. Относно яденето не пиша, че няма какво да ям, защото отделям и купувам за храна, това ми е важно.

# 3
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Знаеш ли, има хора, които няма от какво да отделят, за да има за храна. Сигурно ти е важна тази година, както е важно и за самотните майки да има какво да сложат на децата си да ядат. За справка поразгледай темите в подфорума, в който твърде добре си се ориентирал.

# 4
  • Мнения: 2 584
Всеки път си мисля, че нищо не може да ме учуди, но изобретателността  и използвачеството край нямат. ooooh!

Нати май забрави темата на Радостин, нали ходихте двете с Руми тогава
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=483760

# 5
  • Мнения: 3
Всеки път си мисля, че нищо не може да ме учуди, но изобретателността  и използвачеството край нямат. ooooh!

Нати май забрави темата на Радостин, нали ходихте двете с Руми тогава
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=483760

Далеч съм от такива мисли. Прочетох цялата тема. Не насилвам никой, а само тези, които искат да ми помогнат с каквото могат. Не злоупотребявам с положението си.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 845
Може и да си прав, млади човече, но останалите мами са прави, че използвачеството край няма. Искаш ли някаква работа, от която можеш да печелиш, или те интересува само да ти пратим пари?

# 7
  • Мнения: 71
Не бих желала да съм груба, но това е ....
Аз съм полусирак. Майка ми ни е отглеждала сама и няма да описвам финансовото ни положение през годините. Само ще вметна,че  работя на редовна смяна от 16 годишна, а за първи първи път започнах работа на 14.
В момента съм една малко позакъсняла студентка. Уча, работя, помагам  вкъщи и се опитвам да градя семейство с приятеля ми.
Може би е редно да спомена,че в университета съм с отличен успех.....
Не казвам, че е лесно, нито че е приятно, но не е невъзможно да се справиш със ситуацията. Млад, здрав човек в трудоспособна възраст да чака помощта на майките от форума Sad

Съжалявам, но тук прочетох толкова страшни истории, че тази молба ми се струва не на място.  По-горното го казвам,за да не изглежда, че говоря от позицията на човек, който има всичко или пък е получил всичко наготово.

# 8
  • Мнения: 349
 ooooh!
Ужас, и аз съм дете на разведени родители и уча... някой да има излишни пари, че съм си харесала едни сандалки на Маноло Бланик.  ooooh!
Те другите са ти го казали...И какво ти означава ника?

# 9
  • Мнения: 150
Автора,знаеш ли каква е последната статистика за бедността в БГ? Има хора които даже за хляб на децата си нямат. Има твои връстници които пак учат,с висок успех са и въпреки това работят.

# 10
  • Мнения: 1 404
И аз съм дете на разведени родители. И аз учех и завърших и през цялото време РАБОТЕХ  (има работи на смени, почасови и тнт и тнт).
Ако човек иска, търси и намира.

# 11
  • Мнения: 128
Хора, защо трябва да бъдете язвителни. Не може ли веднъж някоя от вас да обясни синтезирано, и толкова. Всеки си има гордост. Това, че някои от нас могат да си позволят да помагат, не ни поставя в положение да мачкаме другиго, само защото ни се е сторил подозрителен или нещо такова. Всеки човек има право да се обърне с молба за помощ, а дали ще откликнете - ваша работа. Вярно е, има и доста мошеници, но тези неща е редно да се установят, и едва тогава да се взимат мерки. Майка Тереза е казала - "Ако прекалено съдиш близките си, няма да имаш време да ги обичаш".
Добре го е казала.

# 12
  • Мнения: 2 584
Хора, защо трябва да бъдете язвителни. Не може ли веднъж някоя от вас да обясни синтезирано, и толкова. Всеки си има гордост. Това, че някои от нас могат да си позволят да помагат, не ни поставя в положение да мачкаме другиго, само защото ни се е сторил подозрителен или нещо такова. Всеки човек има право да се обърне с молба за помощ, а дали ще откликнете - ваша работа. Вярно е, има и доста мошеници, но тези неща е редно да се установят, и едва тогава да се взимат мерки. Майка Тереза е казала - "Ако прекалено съдиш близките си, няма да имаш време да ги обичаш".
Добре го е казала.

ама как винаги се появява една добра фея която да ни каже колко сме лоши

ама ще го каже за N-ти път помогнете никой не ви спира вас,аз лично се нагледах на какви ли не неща и реших че е по-добре да обичам своето семейство и да се съхраня вместо да се ядосвам на поредния тарикат че ме е направил на глупачка и още няколко човека покрай мен, има нуждаещи се и им се помага, но това са борбени хора изпаднали в нужда
има и такива дето чакат някой да им дава постоянно защото живота не е справедлив

Общи условия

Активация на акаунт