КАМЕРИ В ЯСЛАТА

  • 2 131
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Извинете, ама всичко това ми звучи доста абсурдно.
 Голямото дете е било в тази група, имали сте подозрения, че е бито, не сте махнали детето или госпожата от групата. Сега и второто дете - пак в тази група и пак "наяма да го махна", нека го тормозят, ама да не стане така, че аз бягам, госпожата е победителка Rolling Eyes Аз лично когато детето ми беше на възраст за подаване молба в ясла изръшках всички познати и непознати майки /вкл. и тук/ да събирам мнения за ЛЕЛСКИТЕ по яслите и в крайна сметка не избрах яслата, която ми беше до блока, а доста по-далечна и съм страшно доволна. В същото време в друга група в същата наша ясла приятелката ми и други две майки се оплакаха на директорката от една леля и то въобще не ставаше въпрос за тормиз, а за съвсем дребни неща и директорката я премести /госпожата/ в нашата група, а след 1мес. я пенсионира. Така,че пак извинете, но тук става въпрос детето да е добре, а не за съдене, доказателства и т.н.
В целия квартал има една единствена ясла (това е първата причина). Втората причина е че след като разгласих случая детето ми е видимо по спокойно. Но според мен това е затишие пред буря. Ако имам и най малкото съмнение че тормоза в/у детето продължава ще го преместя въпреки, че ще ми е много трудно. Но не мисля да спра. Затова и са толкова много темите за тормоз в яслите. Защото си местим децата а другите които идват да си гледат работата. Добре че не всички разъждават така.

# 16
  • Мнения: 289
В целия квартал има една единствена ясла (това е първата причина). Втората причина е че след като разгласих случая детето ми е видимо по спокойно. Но според мен това е затишие пред буря. Ако имам и най малкото съмнение че тормоза в/у детето продължава ще го преместя въпреки, че ще ми е много трудно. Но не мисля да спра. Затова и са толкова много темите за тормоз в яслите. Защото си местим децата а другите които идват да си гледат работата. Добре че не всички разъждават така.
О.К.  Това утежнява нещата. Изобщо не казвам да си траеш или да подлагаш и другата буза, аз самата съм доста крайна в реакциите си при подобни случаи, просто съдебното преследване не ми се вижда най-доброто и БЪРЗО решение  Peace

# 17
  • Мнения: 11


О.К. Това утежнява нещата. Изобщо не казвам да си траеш или да подлагаш и другата буза, аз самата съм доста крайна в реакциите си при подобни случаи, просто съдебното преследване не ми се вижда най-доброто и БЪРЗО решение Peace
Цитат
Аз не мисля да ги преследвам съдебно защото съм убедена че ще стигана до трета глуха. До където стигна делото със заключените деца. Мисля със всички материали от родителите които са пострадали било то и преди 6 години да отида в инспектората от там ако няма резулта ще пиша на господари на евира. Всички майки които пишат историите си са готови да съдействат и да говорят пред камерите. има и такива които не искат.

# 18
  • Мнения: 6 243
Конкретно по въпроса за камерите:
Дори и да ти разрешат да сложиш, колко камери ще са ти нужни, че да обхванеш всички помещения в детското заведение. Ами че тая госпожа като я наскачат карастанчовите, няма да удари детето пред камерите, а ще го изведе в коридора и там ще го зашлеви. Винаги има места, които камерите не хващат. Няма вариант да има камера в детската ясла/градина и госпожата да не знае това. Другото - знаете ли колко пари струва една охранителна камера? А пък компютърът, дето е в стаята на директорката, съм 200% сигурна, че не може да поддържа софтуеъра, нужен за он-лайн наблюдение с уеб камера. Пиша ги тия работи, щото съм правила такова нещо и горе-долу имам представа.

Съвсем друг въпрос е, че дори и тази камера да заснеме как госпожата удря детето, това няма стойност в съда, но вероятно ще е достатъчно за търсене на дисциплинарната й отговорност.

Според мен трябва да търсиш други средства за решаване на този проблем - колективното поставяне на проблема от всички родители на деца в групата пред директорката е първото нещо, което трябва да направите.

# 19
  • Мнения: 11
Да не говорим за дребните случки от сорта Вие трябва да купите за яслата плушено куче голямо което да лае. А вие да ми донесете торби от Метро защото работите там, и ако това не се изпълни на всички е ясно какво следва. Тъй като аз отдавна се водя към категоря "Конфликтна майка" за мен нямаше такива изискавния, за съжаление много от майките ги спазват само и само децата да са добре. И аз ги рабирам до известна степен всеки иска детенцето му да е спокойно и весело. Но мисля, че мога да го постигна  не като им лижа .......

# 20
  • Мнения: 11
Нямам намерение да използвам видео материала в съда ама си мисля, че всяка медия би го лапнала на секундата. Въпроса ми към Вас е - тъй като вече съм говорила с директорката относно камерите (които не са толкова скъпи 30 лв е едната) , а тя ми отговори,че трябва да попита в инспектората това възможно ли е. Та като отида в понеделник за отговор искам да съм запозната законно ли е по принцип тъй като тя ми се струва, че ще отговори че няма разрешение. А относно PC -to моя компютър е достатъчно бърз и с доста голям HDD което от най-важно значение за виде надзор. A online ще си записвам на моя хард.

# 21
  • Мнения: 181
не мисля 4е бягството е вариант гони я до дупка такива хора нямат място там.Сега с твоето дете утре с  друго я драсни едно писъмце на Ах4иева пък да видим.Дай пове4е гласност не само във вашия град .успех.Говори с други мами и ако имат същия проблем действайте заедно сте по силни ,все пак не вси4ки деца споделят с мамите те могат да не знаят.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 978
Говори с други мами и ако имат същия проблем действайте заедно сте по силни ,все пак не вси4ки деца споделят с мамите те могат да не знаят.  Simple Smile

Абсолютно съм съгласна...!!!

Моята съседка си отписа детето точно поради тази причина.
Госпожата забранявала #Crazy на децата да споделят в къщи какво става в градината.
Става въпрос за 4год дете, което може да каже и знае какво става там.

Попитах я, защо не е говорила с директорката, а тя каза, че е...но самата директорка и е казала точно това, че има оплакване само от нея и неможе да направи нищо.
Другите майки са отказали съдействие и тя е останала сама ooooh!


Дано и други жени ти помогнат и застанат зад теб Praynig  bouquet

# 23
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Другото - знаете ли колко пари струва една охранителна камера?
30 лв и си горд собственик на камера, с размерите на кибритена кутийка Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
giga76, аз определено не съм човек, който отстъпва и се примирява, но НИКОГА не бих го направила за сметка на психичното здраве и щастие на детето си, още по-малко на двете си деца.

Била съм тормозена /явно и тайно/ от учител в началните класове и знам какво е да имаш 'конфликтна' майка. Мога да те уверя, че това, което ти знаеш е само малка част от това, което се случва на детето ти. Първо мога да те посъветвам да се обърнеш към "Службата за закрила на детето" към общината и второ да преместиш възможно най-бързо детето си от въпросната ясла, а до колкото знам в Ст. Загора не е само една яслата.

Едва ли въпросната лелка има чак толкова здрав гръб, щом веднъж положението се е променило на осовата на жалба. Изкарай медецинско на детето си, поискай в "СЗД" да го срешнат с психолог и каквото още се сетиш, но не дръж детето си там, където го малтретират без значение колко войнствено си настоена. То не може и не трябва да става заложник на ТВОЯТА война с въпросната госпожа.

# 25
  • Мнения: 6 243
Другото - знаете ли колко пари струва една охранителна камера?
30 лв и си горд собственик на камера, с размерите на кибритена кутийка Wink
то туй хубаво, ама с едн акамера кое по-напред. Нали това разправям, че за адекватно наблюдение трябва да накичи яслятя с камери (всяка по 30 лв Wink), а за труда и кабелаците сигурно Общината ще се бръкне! И накрая като направи един мини ББ в ОДЗ-то в "Железник", въпросната госпожа ще изкара детето в коридора и пак ще го нашамари.

# 26
  • Мнения: 544
Няма да ти разрешат - по-горе има извадка от Конституцията.

Освен,че всички вкл. и въпросната госпожа трябва да са съгласни с наблюдението, но вероятно и родителите - иначе какво - някой снима голото дупе на детето ми без мое знание Shocked

За какво са ти кадрите, за да те убедят за кой ли път, че детето ти е малтретирано? В съда не може да ги ползваш. За медиите - и без запис случая е достатъчно заинтригуващ.

Не се хаби с камери, пиши до медиите! Обърни се към големите - БНТ, ББТ.. Може директно към "Господари на ефира" - мисля, че във форума някой имаше връзка с тях.
Когато се разшуми случая, никакъв общински гръб не може да я опази тая.

# 27
  • София
  • Мнения: 897
Мисля, че би могла да се обърнеш към прокуратурата и по този начин да осигуриш наблюдение, за което госпожата няма да знае и което ще ти послужи пред съда и да я уволнят. Подай жалба за малтретиране на дете от служебно лице. Все пак се посъветвай с юрист, или се обади в Агенцията за закрила на детето.

# 28
  • Мнения: 11
Благодаря на всички мами за отговорите. Сега набирам материалите и тръгвам по институции ако ударя на камък тогава ще са Господарите. Ще ви държа в течение

Общи условия

Активация на акаунт