Ясновидци (врачки) - трета тема

  • 404 598
  • 727
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 65
Страхотна дискусия   bouquet  bouquet Vox populi и boll  Heart Eyes
Отдавна чаках някой да заговори за Бог точно в тази тема.

то се е случвало и по-рано, християнки да ни плашат  Simple Smile

но това което те предлагат, не е сигурно, че е по доброто, дори те да смятат така.
Едно е да се предлага Учението на Христос, друго е учението на Лутер - към което, както показах имам основателни резерви и основания да не препоръчам(повечето от "спасяващите ни" май са протестантки (да не казвам войнстващи)
Не може само с вяра, трябват и дела и живот в съответствие с Христовото учение. Следването на канона(изискванията на една или друга църква не са най-съществените, дори и да са спазени дословно).Никъде в Библията не пише да се почитат икони, по важно е Любовта.
И вярата НЕ изключва Познанието. Проблема(за тях) може да е че има ли истински дълбоко вътрешно Познание и Мъдрост, може да стане ясно че догми на църквите може да са много под въпрос, да не казвам иревалентни/абсурдни.
Не случайно църквите са против езотериката и духовното виждане, въпреки че в Библията пише за тайни(съответно тайно/езотерично познание)

(езотерично в смисъл значи тайно или скрито)

Цитат
9. А питаха го учениците и казваха: Що значи тая притча? 10. А той рече: Вам е дадено да познаете тайните на царството Божие; а на другите се проповедва с притчи, щото гледаще да не видят и слушаще да не разумеват.
Лука 8:9

Това, че някой е християнин(или се определя като такъв), не значи че автоматично ще познае тайните на Царството Божие и всички въпроси в живота му ще се разрешат. Още повече ако няма знание. Силна вяра без развити умствени способности може да доведе до фанатизъм, което също да не е най-благоприятното за самия човек и неговите близки, Любовта изключва всяко насилие, съответно и насилие чрез проповядване , дори да се нарича "благовестие". Аз благовестието не го свързвам с горене на клада или сега - със заплахи за страшния съд, ако някой знае повече от нас по някои въпроси и не е съгласен с догматичните концепции, приети в една или друга църква!

# 481
  • София
  • Мнения: 770
Някой има ли впечатления от Христо Христов от  "Ясновидци"?
Ходих преди 1-2 год., нищо не позна.

# 482
  • Мнения: 15
Страхотна дискусия   bouquet  bouquet Vox populi и boll  Heart Eyes
Отдавна чаках някой да заговори за Бог точно в тази тема.

то се е случвало и по-рано, християнки да ни плашат  Simple Smile

но това което те предлагат, не е сигурно, че е по доброто, дори те да смятат така.
Едно е да се предлага Учението на Христос, друго е учението на Лутер - към което, както показах имам основателни резерви и основания да не препоръчам(повечето от "спасяващите ни" май са протестантки (да не казвам войнстващи)
Не може само с вяра, трябват и дела и живот в съответствие с Христовото учение. Следването на канона(изискванията на една или друга църква не са най-съществените, дори и да са спазени дословно).Никъде в Библията не пише да се почитат икони, по важно е Любовта.
И вярата НЕ изключва Познанието. Проблема(за тях) може да е че има ли истински дълбоко вътрешно Познание и Мъдрост, може да стане ясно че догми на църквите може да са много под въпрос, да не казвам иревалентни/абсурдни.
Не случайно църквите са против езотериката и духовното виждане, въпреки че в Библията пише за тайни(съответно тайно/езотерично познание)

(езотерично в смисъл значи тайно или скрито)

Цитат
9. А питаха го учениците и казваха: Що значи тая притча? 10. А той рече: Вам е дадено да познаете тайните на царството Божие; а на другите се проповедва с притчи, щото гледаще да не видят и слушаще да не разумеват.
Лука 8:9

Това, че някой е християнин(или се определя като такъв), не значи че автоматично ще познае тайните на Царството Божие и всички въпроси в живота му ще се разрешат. Още повече ако няма знание. Силна вяра без развити умствени способности може да доведе до фанатизъм, което също да не е най-благоприятното за самия човек и неговите близки, Любовта изключва всяко насилие, съответно и насилие чрез проповядване , дори да се нарича "благовестие". Аз благовестието не го свързвам с горене на клада или сега - със заплахи за страшния съд, ако някой знае повече от нас по някои въпроси и не е съгласен с догматичните концепции, приети в една или друга църква!


Поздравления за задълбочените слова. С удоволствие четох, но и се замислих не само върху окултизма, а и върху християнството. Много разумно звучат думите относно това, че християнството проповядва добри дела в живота на човека, а не сляп фанатизъм. Не е важно колко икони целуваш, колко пъти дневно споменаваш Бог, а любовта, смирението, добрите дела в ежедневния живот.

# 483
  • Мнения: 169
Здравейте!
Неотдавна ми попадна статия за Георги Бедников с много добри отзиви.Някой ходил ли е при него и има ли впечетления? Споделете моля?

# 484
  • Мнения: 213
Vox populi    bouquet Hug Peace smile3501

# 485
  • Мнения: 3 117
хрумна ми да сложите анкета в началото на темата с гласуване за ясновидци, които са помогнали.
Аз бих го направила, но освен че не знам как точно се прави, ви чета съвсем отгоре отгоре, а и въобще не ги знам поименно хората от занаята.
Смятам, че би било полезно.

# 486
  • Мнения: 274
Наистина хайде да се направи черен и бял списък на ясновидците или тема за гласуване!

# 487
  • София
  • Мнения: 21
Добра идея  Peace

# 488
  • Мнения: 213
И да се направи бял списък-пак няма да е бял-мненията на хората за един и същ често са коренно различни Wink
Не искам да засегна никого,но докато се пита за имена като Георги Бедников...."къде отиваш ти на работа едва ли не" ooooh! Tired

Хора,само не се лъжете,истинските ясновидци не ги дават по телевизията и нямат предавания,също и не участват в такива Peace ,разбира се не е задължително само,ако  те дават по тв  да си шарлатанин Wink

Решението на проблемите не е в това да се търсят"ясновидци"под дърво и камък,замислете се само къде живеем,какво ни заобикаля.Не отричам,че има сред тях истиснки хора,в които има човечност и дарба,но в България се броят на пръсти Peace

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 18:30 от ♥ Val ♥

# 489
  • Мнения: 972
Като ще правите списъци да дам и аз един глас за белия и един за черния!
За белия пишете Стефка от Генерал Тодоров! Няма равна! Peace
За черния-с две ръце гласувам да впишете Николета,онази от ясновидци! Sick

# 490
  • Мнения: 65
В повечето случаи човек е причина за това, което му се случва, на базата на мисли чувства, постъпки, отношения от този или от минал живот(всичко се връща).
Затова работата върху себе си  - за пречистване, хармонизиране и трансформиране на кармата е от съществено значение.
Някои хора може би биха предпочели просто на нямат проблем, който имат на даден етам, но този проблем не е случаен и може да идва за да научат нещо или да се променят. А ако не искаме да се променяме, може ли да се очаква да се оправят нещата от самосебе си?
Разбира се понякога може и да има съзнателно правени неблагоприятни енергийни въздействия, което може да значе че за човека е подходящо да се научи как да ги неутрализира -  начини има.

за списъка - за да не стане скандал и реклама - нека пишат само хора, които не са от вчера или днес регистрирани и след като се гласува за един човек поне от няколко места тогава да се включва името му. Но това е много деликатен въпрос и не съм сигурен какво ще стане в резултат.

# 491
  • Мнения: 972
за списъка - за да не стане скандал и реклама - нека пишат само хора, които не са от вчера или днес регистрирани и след като се гласува за един човек поне от няколко места тогава да се включва името му. Но това е много деликатен въпрос и не съм сигурен какво ще стане в резултат.

А тво ане предполага ли,че тези от по-големите населени места и тези с повече реклама по медиите ще са с повече гласове! Thinking
За въпросната Стефка,за която ви писах,се носят легенди по нашия край.А аз какви две случки мога да ви разкажа-ще настръхнете! И не са ми преразказани от някой друг,от лични наблюдения са! Peace

# 492
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Е, разказвай де, не само да загатваш... Peace

# 493
  • Мнения: 972
Ай,шА разказвам... Grinning

На 20.10.2002г ,синът ми,тогава шест годишен,го блъсна кола и той почина...
Тогава в главата ми кънтеше само един въпрос "Защо?"
Бях чувала за Стефка и реших да търся отговорите при нея!
Беше хладна есенна вечер,20 дни след погребението на детето ми.С една приятелка и с по-голямата ми дъщеря се качихме на колата и отпрашихме за Генерал тодоров.
Когато спряхме пред къщата на Стефка,аз взех решение да сваля черният шал,който носех на главата си,за да не и давам насока.Просто го свалих и го прибрах в джоба си.Все пак черни дрехи носят много хора,но никой не си слага черна кърпа на главата без причина!
В момента в който влязох при нея в стаята,усетих как тя-Стефка ,потрепери! Очите и се разшириха и ме гледаше тревожно! Каза ми да седна  и първото,което изрече след това беше "на теб детенце ти е починало!" Тук аз вече съвсем си глътнах граматиката и през цялото време само ревах...Не ми е задавала въпроси,а просто започна да ми говори.Каза ми много неща,свързани с катастрофата,които аз не знаех към онзи момент,но по-късно в съда научих.И тези неща съвпадаха на 100% с казаното от нея. Но това не е толкова важно! Най-важно е едно нейно предсказание,което още кънти в ушите ми!
"Твоят син е имал белег на тялото си?" Казах "Да.Имаше белег на прасеца на дясното краче"
Тя продължи "Най-късно до третата година ще родиш още едно детенце.То ще бъде момиче.И ще има същия белег на тялото си.Това ще бъде нейният подарък от батко и!"
С това сеансът завърши и аз си тръгнах.
След година и половина се роди дъщеря ми-Александра!
Сутринта направихме помена на Емко,вечерта се роди Сандри!
И когато я извадиха от мен и я взеха да я измият и там каквото им правят на новородените,дойде при мен една от акушерките и ми каза "Имаш прекрасно момиченце! "4.100кг.И има белег на лявата си гърдичка!"
Не мисля,че трябва повече да ви разказвам ! Peace

Втората случка е съвсем прясна.
Александра вече е на 7 години.Напоследък прави алергичен обрив.Водихме я по какви ли не лекари.Правиха и какви ли не изследвания.то не беше ВМА,Правителствена болница,Токуда...то не бяха хомеопати и билкари...То не беше д-р.Михайлов от "Денят е прекрасен"...каквото не се сетихме,това не направихме!
Резултат НУЛЕВ!!!
Тогава съпругът ми каза "Да идем при Стефка!"
Рчено-сторено!
Отиваме.Приема ни жената.Обясних и какъв е проблема.Тя само каза "Вземате детето и го водите при д-р.Бахчеванова в Сандански.Тя ще го оправи! За два месеца детето ще е добре!"
Ами оказа се права! Докторката при която ни изпрати е възрастна лекарка алерголожка.Аз съм я чувала като име,тъй като живеем в Сандански,но никога не ми е хрумвало да искам неиното мнение.Все пак тя е само една докторка от провинцията,а ние все при светила ходихме-доценти,професори...
Ами Александра вече си е ОК! Peace

Преди две седмици водих при Стефка и сестра ми,на която и бяха казали ,че има негативна намеса направена на семейството и.Тя си влезе сама при нея.И когато излезе,думите и бяха "Имах чувството ,че тази жена ме познава!"

Дано съм била изчерпателна! Peace

# 494
  • Мнения: 48
Това Генерал тодоров в кой край на българия се намира и как да се свържем със стефка?някакви координати?след записване ли приема и има ли и тя тарифа?

Общи условия

Активация на акаунт