болест на Хашимото и бременност

  • 335 910
  • 2 477
  •   1
Отговори
# 1 545
  • Sofia
  • Мнения: 857
Здравейте , въпросът ми е , с тсх 3 съм в момента,  и доза л -  тироксин  75 , имам мисед през септември  с тсх 3, 6 ( според  лекарите може и от това да е) падна през декември  до 1, 8 но пак се вдигна и ендокринолога  затова вдигна и дозата! Сега седем  месеца  след аборта безумно мечтая да започна  отново опити  за  бебче,  но това тсх ме притеснява,  пия 75 от 25 дни  и може би е рано да се повлияе, но. ... доки казва почвайте вече но мен ме е страх!  Да отлагам ли опитите  , докато  падне до 2  , не знам вече, помагайте! На 39 съм и вече не ми се чака  , но ако трябва!  ooooh!

# 1 546
  • Мнения: 12
Здравей suzana. Аз забременях непланувано и последното като си правих изследване tsh ми беше 4.13 и също се притеснявам. Все още свиквам с болестта, тъй като ми я откриха миналата година. Ако ти се чувстваш готова започвай. Наистина се препоръчва tsh да бъде под 2. Помисли и прецени какво искаш ти. Надявам се да съм ти помогнала, но решението зависи от теб  Simple Smile

# 1 547
  • Sofia
  • Мнения: 857
А как вървят нещата при вас, има ли терапия за това тсх? Как се процедира точно през бременност  за да се потдържа  в по- ниски граници Money ooooh!?

# 1 548
  • София
  • Мнения: 874
А как вървят нещата при вас, има ли терапия за това тсх? Как се процедира точно през бременност  за да се потдържа  в по- ниски граници Money ooooh!?
Следи се на всеки 30 дни.  Peace

# 1 549
  • Sofia
  • Мнения: 857
Но все пак при ди забременяване под 2 за по сигурно  нали? Е, ще чакам това е! Praynig

# 1 550
  • Мнения: 16 876
Моят лекар ми каза да изследвам тсх на всеки 3 седмици докато намерим моята доза на еутирокс. Щом го пиеш от 25 дни пусни една контрола да се ориентираш дали намалява. И след това ако искаш говори пак с твоя док. Но щом той казва да почвате опитите, важно е ти за себ си да решиш.
Здравейте , въпросът ми е , с тсх 3 съм в момента,  и доза л -  тироксин  75 , имам мисед през септември  с тсх 3, 6 ( според  лекарите може и от това да е) падна през декември  до 1, 8 но пак се вдигна и ендокринолога  затова вдигна и дозата! Сега седем  месеца  след аборта безумно мечтая да започна  отново опити  за  бебче,  но това тсх ме притеснява,  пия 75 от 25 дни  и може би е рано да се повлияе, но. ... доки казва почвайте вече но мен ме е страх!  Да отлагам ли опитите  , докато  падне до 2  , не знам вече, помагайте! На 39 съм и вече не ми се чака  , но ако трябва!  ooooh!

# 1 551
  • Sofia
  • Мнения: 857
Аз точно след 25 дни го пуснах , но почти  не е намаляло от 3, з на 3 ( с 75 ел - тироксин ) , но  четох  че е с натрупване и затова се изследва на 45 дни!  Ще го проверя пак на 08.05 да видя как е ! Не смея сама да си вдигам дозата, че и тази не е малка! А как става при вас контролите ,  аз всеки път си плащам и прегледа и изследванията, личния даде веднъж направление и край!  Ендокринолога казва, че  практиката е такава ooooh!

# 1 552
  • Мнения: 7 012
Не искам да ви стряскам, а и аз за момента не съм бременна, но бих искала. При мен тсх беше стигнало 0.050, лекарят каза да намаля седмичната доза от общо 475, на 175 и за две седмици съм стигнала тсх 12. В момента съм бясна на лекаря, а и на себе си, че го послушах, надявам се да успея да го смъкна възможно най-бързо, без да разбутам нещо друго в организма си и за себе си взех решение да си пускам изследвания на 14дни.

# 1 553
  • София
  • Мнения: 874
Аз точно след 25 дни го пуснах , но почти  не е намаляло от 3, з на 3 ( с 75 ел - тироксин ) , но  четох  че е с натрупване и затова се изследва на 45 дни!  Ще го проверя пак на 08.05 да видя как е ! Не смея сама да си вдигам дозата, че и тази не е малка! А как става при вас контролите ,  аз всеки път си плащам и прегледа и изследванията, личния даде веднъж направление и край!  Ендокринолога казва, че  практиката е такава ooooh!
При не бременни се изследва на 45 дни. За забременяване идеалната стойност е около 1.5, при положителен тест се изследва отново, защото хормона се качва заради бременноста. И след тона вече се следи на 30 дни. И да, плаща се всеки преглед, уви, макар и само за корекция в дозата на лекарството. Peace

# 1 554
  • Мнения: 16 876
Свалянето на ТСХ е бавен процес/ при някои хора/. На мен лично контрола на 45 дни не ми вършеше работа, страшно много изгубено време и дозата все беше неточна. Смених лекаря и подхода- док ми каза да правя контролите на всеки 3 седмици докато определим точната доза. След това на 45 дни. При бременност се следи на 30 дни, но първите /4-5 седмици/ от +тест не е препоръчително да се прави изследване, защото при имплантация ТСХ се увеличава до 4 пъти, заради самата имплантация / а и ако някой види примерно тсх 10 дали няма да откачи от притеснение и да си навреди повече?!/ след това започва да спада. Затова е важно да намерите лекар, който разбира от ТСХ и Бременност. Препоръчително е стойностите да са около 2.5. В идеалния вариант под 2, а ако има предходни аборти по преценка на лекар може да се гони и под 1. Стойности над 10 /така съм чела/ се водят проблемни и се счита, че може да има последствия, НО има жена /четох в една група/ с ТСХ 50 начална стойност и живо, здраво родено дете!
Първата ендо, при която бях, използваше направленията 2 пъти да ми пуска изследвания - веднъж като първичен преглед, после записвах час за вторичен и пак пускаше. Сега си плащам всичко, нямам време да се занимавам с ЛЛ за направления, а и сегашния док не работи по здравна каса.

# 1 555
  • Мнения: 400
На мен д- р Начев ми беше изчислил предварително дозата при забременяване. До 30 седмица правех контрола на 30 дни.Вече не е необходимо. Изчисли ми и дозата след раждане.

# 1 556
  • Мнения: 12
Здровейте, възможно ли е при хашимото и по време на бременност да има завишен среден обем на тромбоцити -MPV. При изследване моето е 11.2 като стойностите са от 6.3 до 9.1.

# 1 557
  • Sofia
  • Мнения: 857
veli36 как ти изчислиха  дозата при забременяване,  аз все не мога да я нагодя! Какво ти е било тсх преди бременност  и  в начална , а на каква доза тироксин?  Моят ендо е добър но много ми играе нещо този хормон ,  вече трети месец отлагам  бебеправене  ,  заради него Cry веднъж да падне под две , ще съм много доволна  но...

# 1 558
  • Мнения: 400
Suzana, преди забременяване ТСХ ми беше 0, 884 при доза 100 мкг.Докторът ми изчисли след + тест да мина на 1 ден 125 ,1 ден 150.След 30 дни ТСХ беше 0,149 и ми намали дозата на 125 мкг.,след още 30 дни пак ми намали дозата на 1 ден 100 ,1 ден 125, тъй като ТСХ беше паднало на 0,047.Оттогава съм на тази доза,вече съм в 8 месец. Желая ти успех! Ще падне ТСХ няма къде да иде!

# 1 559
  • Sofia
  • Мнения: 857
Благодаря за изчерпателния отговор!  Чудесно,   ти си почти на финала  Grinning безпроблемно  раждане желая!!!!! Аз съм , обаче с 3 тсх ,  твоето е било в границите  и в началото,  но ще го боря поне  под 2 и се заемам с бебеправене  Laughing Не разбирам  защо  си на терапия с това тсх! Успех  и прекрасно бебче на финала!

Общи условия

Активация на акаунт