Как да спра кърмата си най-безболезнено?

  • 1 739
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
здравейте!
Имам момиченце на годинка и 1 месец и до преди 2 дни я кърмех по 2 пъти( вечер и сутрин).От тогава обаче пия антибиотик и съм решила да я отбия,защото вече ме хапе често,а и нямах много кърма.При нея нещата минават гладко-плака само първата нощ и си приема шишето без проблем.С голям проблем се оказах аз-гърдите ми се пълнят за 3-4 часа и стават като камък.Цедя по малко,за облекчение,но след 10тина минути пак са препълнени.
Докторката не ми изписа лекарства за спиране,а ми каза само да се стягам и да изцеждам по малко ако усетя болка,но от снощи болката е почти постоянна,а на лявата гърда дори подмишницата ми се подува.
Моля момичетата от Ла Лече лига или мами,които с а се справили с този проблем да ми пишат,защото се притеснявам да не направя мастит.
Благодаря за отговорите!Много се надявам да ми помогнате!

# 1
  • Мнения: 9 486
Значи кърма имаш предостатъчно Wink
Премисли пак за отбиването..
Иначе варианта хапчета и пристягане не  е добър за теб. Най-добре с елеминиране на бр. кърмения-т.е. постепенно да намаля лактацията + спиране на лактогонни храни (като пълнозърнест хляб, ов. ядки, жито и др. подобни), пиене на чай салвия, слагане на намачкано зелево листо около гърдата (без зоната ареола-зърно), намаляне приема на течности и изцеждане до облекчаване при препълване..

# 2
  • София
  • Мнения: 6 690
Здравей,
Това със стягането отдавна е отречено - може само да предизвикаш травма на гърдата. Обикновено се процедира по следния начин:
Цеди се по малко, колкото да се облекчи гърдата, за няколко дни тялото ти ще получи сигнал, че не е нужно толкова мляко, и ще намали производството. Колкото повече цедиш - толкова мляко ще се образува, затова се цеди по малко. В твоя случай обаче може би вече има проблем, затова може поне тази гърда да изцедиш повече. Купи си прясно зеле, може да сложиш зелево листо върху гърдата, без ареолата, като преди това го понадереш с вилица. Чая от салвия намалява кърмата, може да си купиш и Лецитин /безвредна хранителна добавка/, взимай 3 х 1200 около 1 седмица /по-голямо количество не е проблем също/, постепенно намалявай до 2 х 1200 за още 1-2 седмици и накрая по 1 на ден. След изцеждане на проблемната гърда може да сложиш студен компрес.
Иначе има вариант да продължиш да кърмиш и след антибиотика /а и има доста съвместими с кърменето антибиотици/, както и проблема с хапането лесно се преодолява, ако си промениш мнението за отбиване, пиши ми на ЛС или тук. Simple Smile
Ако не, успех с отбиването и пиши как се развиват нещата! Hug
Писали сме заедно, МТV. Grinning

# 3
  • Мнения: 116
Благодаря за отговорите,момичета!
Намерих тук тази статия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697 и като прочетох и вашите съвети мисля да се взема в ръце и да действам.
MTV-вече съм решила за отбиването,а и докато кърмех кърмата ми хич не беше много.Просто сега се задържа и затова така се получава.
Дано се справя!

# 4
  • Мнения: 116
Ето ме отново.
За добър финал на тази тема да споделя,че успях да се справя и да спра кърмата си.Не беше много лесно първите 3-4 дни,но постепенно всичко се нормализира.
Малко ми е мъчно за неописуемото чувство по време на кърмене,но за моя радост Вики не страда видимо от липсата му така че това ме успокоява донякъде!
Пожелавам на всички мамчета да кърмят дечицата си и да се отдадат на невероятното изживяване наречено кърмене.Аз лично ще запазя прекрасни спомени!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 690
Браво на вас! Хубаво е, че детето е приело спокойно отбиването. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт