Хазартни телевизионни игри и нашите деца? Пусни SMS?

  • 1 162
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 327
Въпросът ми е провокиран от някои доста агресивни телевизионни игри, тип  Биг кеш? Искам да знам, какво е  вашето мнение- тези игри вредят ли на децата ви? SMS-ите които се пускат по телефоните на децата ви - подвеждат ли ги да участват?
 Говорите ли в къщи за тези игри: варианта, че може доста пари да загубят, от друга страна огромната вероятност, че нищо няма да спечелят, а подпомагат определени групи хора? Или обратното, че много големи суми може да спечелят?

Моето мнение ще споделя по-късно.

# 1
  • Мнения: 1 879
Доста отдавна обясних на децата кой печели от подобни игри на късмета и са наясно. Спонсорираме само отвреме навреме тотото и то само когато има голям джакпот  Simple Smile Наскоро обяснявах и за онази реклама за заплатата от 2000 лева без да се работи. Общо взето тези реклами са повод за присмех у нас.

# 2
  • Мнения: 2 315
Маркирах "друг отговор", защото е най - близък до реалността. Не ми се е налагало да забранявам участие. Отдавна сме обяснили пълната загуба на средства, която представляват тези игри и синът ми не се увлича по тях. SMS  се пускат за някои благотворителни акции "Българската Коледа", "Великолепната шесторка" и др.

# 3
  • Мнения: 327
Защо темата е преместена тук? Пределно ясно я бях задала в централния форум- нашите деца! Това не се отнася само за деца в училищна възраст???

Моето дете не е в училищна възраст и си ги говорим тези неща! Дано няма сколнност към хазарт.

# 4
  • Мнения: X
Защо темата е преместена тук? Пределно ясно я бях задала в централния форум- нашите деца! Това не се отнася само за деца в училищна възраст???
Може би, защото излезлите от училищна възраст са вече пълнолетни и имат право сами да вземат подобни решения, а тези които още не ходят на училище не разполагат с нужната техника.  Peace
Синът ми е четвърти клас. Телефон има от около две години. Говорили сме по въпроса и въпреки, че честичко му изпращат подобни СМС-и, досега не се е изкушил да играе.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 531
Категорично съм против, това е повече от ясно. Naughty
Никой не е толкова наивен, и политиката за зарибяване на подобни фирми търсещи лесни печалби от наивни потребители ми е кристално ясна!

Аз имам друг подобен случай.
С fun кол мелодиите на Глобил.
Синът ми не се изкушава да играе, но в един момент сметката на телефона учудващо започна да расте, въпреки тарифният план, който съм му избрала и фиксираното набиране, което съм сложила като опция на телефона му.
Оказва се че всеки пък, той получава тези СМС за фън кол мелодия и понеже пийпкат по време на час, той в старанието си да ги прекрати, всеки път вместо да ги изтрива, както той си мисли, че прави, той им давал ОК и те се активират, срещу съответната стойност във фактурата, разбира се. #Cussing out

Ходих, разправях се с Глобул, обяснявах им, че това е телефон на дете и че искам тези СМС да бъдат тотално, генерално спряни към този номер. Казаха, че не било възможно, защото е автоматична функция. Тъпото е че нямат разбиране, защото това е част от схемата им -да печелят пари на гърба на наивни и незапознати потребители. Tired
Тъжно и срамно е!

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 15:19 от kopche

# 6
  • Мнения: 3 804
Говорили сме,че си е голяма измама.Имаше период ,в който едната щерка се беше вързала и пускаше смс,но бързо премина.

# 7
  • Мнения: 349
Тези игри са ужасни и е хубаво,че повечето от вас обясняват на децата си що за глупост са. Спомням си, че когато бях на около 9-10 години имаше едно предаване Формула+ с Любо Ганев. Тогава реших, че ще печеля и се започна лудо въртене по телефона, след това зарибих и брата, една  година по-малък и когато дойде края на месеца...бяхме наказани Simple Smile Simple Smile Тапо-добре навреме обяснявайте на децата, че тези игри са начин за печелене на пари, само че от тези които правят играта Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 310
Говорили сме, че това са измами и няма как да се спечелят пари от тези игри. За сега няма проблеми. Praynig
Аз потърсих темата, защото се натъкнах на следното /дано авторката няма против, че използвам темата  bouquet/ - от известно време, прещраквайки телевизора все попадам на очевидната измама на тези игри и сега се порових в Мрежата и вижте тук какво пише  ooooh!. Момичета, възможна ли е чак такава простотия или си има логично обяснение?!  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 508
Говорили сме, че това са измами и няма как да се спечелят пари от тези игри. За сега няма проблеми. Praynig

Бе то и ние говорихме, детето всичко разбра, и никакви проблеми. Оказа се обаче, че нашият татко, обикновено силно скептичен и изключително анти-хазартно настроен, успя да им се върже (слава Богу, еднократно)  Joy
Е, поне използвахме и него за допълнителен пример  Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 8 999
Тези игри сме обсъдили много преди децата ми да имат мобилни телефони. Обяснено е, отиграно е /веднъж се поддадох на техните молби и пускахме заедно есемеси от моя телефон за някаква игра, после им показах сметката за телефона/ и те са напълно наясно, че това е капан за малоумници.
А мобилни телефони децата ми получиха в края на първи клас.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт