Матео

  • 12 164
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
Здравейте!
Харесва ли ви името Матео?
Според мен е много хубаво име, но не знам как се приема в България- не е много често срещано тук.
Иначе има много хубави галени имена на името- Мат, Матю, Мати и т.н.
Какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 7
Харесва ми името. Звучи по - добре от българското Матей, Матео не е изчанчено или супер странно. Харесва ми и гласувах с "да" Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 796
Харесва ми Peace
Но не съм сигурна дали с БГ фамилия би звучало добре.

# 3
  • Мнения: 399
Матео е най-красивото мъжко име за мен!  Heart Eyes Исках да кръстя синът си така,но предпочетох да уважа баща си...опитах се да прокарам абсурда,че Матео може да мине кръстен на дядо Митко,но не ми се вързаха...  Crazy Laughing
Ако имам още едно момченце,то ще е Матео със сигурност! Peace

# 4
  • Мнения: 15 379
Предпочитам Матей.

# 5
  • Мнения: 6 993
И аз предпочитам Матей.
Но не е лошо като цяло.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Не ми харасва. И Матей не ми харесва.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 106
Харесвам, всичките производни на това име харесвам, но аз лично лбих избрала Матей, Матиас или Матю за цяло име.

# 8
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Харесва ми Матео и не е странно за България. Аз лично съм повече фен на името Матей, но и Матео е хубаво.

# 9
  • Мнения: 9 814
Харесва ми и то много!

# 10
  • Мнения: 8 892
Харесва ми, да. Включително и за Бг. Уж по-характерното за нас Матей се среща много рядко. Само за Матей Казийски се сещам. Матеус, Матю... не Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 291
Не ми харесва Матео, Матей - също.
Чудя се, защо така изведнъж всички полудяха по имената Мат, Матю, Матей и Матео!

Последна редакция: пт, 07 яну 2011, 15:44 от narcis

# 12
  • Мнения: 11 747
Матео ми харесва, повече от Матей. Не харесвам галените, обаче. Мат свързвам с матка и не ми звучи приятно  Thinking Матю ми е като доМатю...   По- скоро Тео бих го наричала или с цялото име направо.

# 13
  • Мнения: 399
Не ми харесва Матео, Матей - също.
Чудя се, защо така изведнъж всички полудяха по имената Мат, Матю, Матей и Матео!


Laughing При мен лудостта е от години... Crazy Аз пък се чудя на други неща,ама тъй е...здраве да е! Laughing

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
По вкус и цвет, товарищи нет  Party И добре, че е така Simple Smile Иначе щеше да е много скучно.

Общи условия

Активация на акаунт