Отговори
# 705
  • Мнения: 3 034
Цитат
Аз много време загубих, но сега съм си казала че ще бъда супер нескромна и супер щастлива без да чукам на дърво преди това

Именно!  Peace

Аз много съм си мислила и по въпроса с потенциала. Не вярвам във външните ограничения на потенциала ни в смисъл на духовна сила, която ни затапва. Понеже съм вярваща, аз знам че съм създадена по подобие. В този смисъл аз би следвало да съм творец по дифолт. Ограничението на потенциала ми е вътре в мен. Всички таланти, които не съм имала воля да развия. Всички възможности, които не съм използвала. Всички хора, които не съм оценила или пък съм надценила. Като се обърна назад, единственото ограничение на някакъв потенциал съм си била самата аз. Няма как да знам какво би било, ако бях проявила повече воля, мъдрсот, желание. Но виждам какъв е резултатът като не съм ги проявила. Това не значи, че всеки може да стане космонавт, но не защото е некадърен, а защото правилата пак са направени от други хора. Условностите и изискванията около нас са почти 100% човешко дело. Поне в ежедневния ни зивот, в който се състоят и повечето мечти за къщи, деца, семейство, коли и т.н.

# 706
  • Мнения: 957
Със закъснение - честит рожден ден и от мен! Първото, което ми хрумва да ти пожелая, sv_harmony, е хармония!  Hug


Интересна тема сте дискутирали. Доста неща ми харесаха и тъй като са доста, няма да цитирам конкретно нито едно, но се радвам на настроението за мечти и желания!

Малко провокация към тия, които мислят, че трябва да сме скромни в желанията, мечтите и целите си; че трябва да не се вкопчваме в тях:

1. Човечеството би ли достигнало до този си етап на развитие, ако всеки откривател и учен скромничеше и си втълпяваше, че не бива да иска невъзможното? Преди всяко откритие "нещото" е било невъзможно, нали! Чрез нескромността си те са дали смисъл на живота си.

2. По повод вкопчването: Всеки здравомислещ човек се е вкопчил в живота (и още много неща, които са част от живота) - защо да не се вкопчи в желанието си? Ако е вярно,  че желанията не се сбъдват, защото сме се вкопчили в тях - значи би трябвало отдавна да сме мъртви, защото дори без да осъзнаваме - сме вкопчени в живота.

3. Риторичен въпрос: За кое се хаби повече енергия - за мечта, цел, желание; или те да бъдат подтискани?

Весела сряда от мен!  Hug

# 707
  • Мнения: 957
пп. Спомняте ли си за глухата жаба, която единствена достигнала финала, защото не чула тюхкането на всички, че финалът е невъзможен?  Wink

# 708
  • Мнения: 3 034
пп. Спомняте ли си за глухата жаба, която единствена достигнала финала, защото не чула тюхкането на всички, че финалът е невъзможен?  Wink

Ха ха, това е много готино!  Grinning

И аз винаги давам примери с изобретатели, учени, дори писатели. Истината е, че много малко хора днес си дават сметка как е изглеждал телефонът или самолетът в очите на съвременниците на онези мечтатели. Защото те са били точно това - мечтатели. Както и Жул Верн, Луис Карол да не говорим колко е напред с материала. Има и много по-близки по време до нас примери - Тед Търнър, Опра Уинфри, почти всеки известен певец или група са известни в момента, защото не са се отказали да вярват, че могат, макар че конкуренцията е убийствена, актьори има бол такива също. И Вазов не е бил заблуден като е написал "Лудите, лудите, те да са живи".  Peace

Това, което според мен е още по-значимо е, че винаги, абсолютно винаги в живота на тези, които наистина са вярвали в мечтите си, се е появявал поне един шанс да ги сбъднат. Дали под формата на човек, повярвал в тях и инвестирал или под формата на низ от събития, но тези, които са готови да поемат пътя за който мечтаят, получават възможност да го направят.

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 05:09 от simplyaven

# 709
  • Мнения: 287
пп. Спомняте ли си за глухата жаба, която единствена достигнала финала, защото не чула тюхкането на всички, че финалът е невъзможен?  Wink

Ето да си я припомним  Simple Smile Simple Smile

# 710

Общи условия

Активация на акаунт