Гърнето?

  • 595
  • 11
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 270
Искам да питам мамите с по-големи дечица, кога ги научихте на гърнето? Имахте ли трудности? А кога махнахте памперсите?

# 1
  • Мнения: 5 239
Защо не пуснеш търсачката  newsm78  Има поне 50 теми за гърнето  Rolling Eyes


Аз все още не съм го слагала на гърне, мисля да изчакам до момента в който започне да разбира за какво става дума   Peace

# 2
# 3
  • Русе
  • Мнения: 270
Ще погледна статиите, но повече ме интересува личния опит

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не са  статий ,а предишни теми с личен опит на майките от форума Wink
Малкия започна да пишка на гърнето прав това лято тоест на 1,5 години.Махнали сме само дневния памперс .

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Ние от близо 3 месеца се учим. Не бързам,зимата е пред мен Grinning,но за лятото поне през деня искам да е без памперс.Но дали?-ще видим. Не я насилвам изобщо-тя сама изяви желание,а за мен добре дошло Hug,сега я слагам от време на време/мързи ме Embarassed/и винаги върши по нещо. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 1 831
Започнах да я слагам на 8 м. - четох, че по-рано няма смисъл, защото са малки: нестабилни са , може да паднат и да се изплашат,а и още не осъзнават какво да правят. Слагах я когато си бяхме в къщи,т.е не много често. На 1г. и 10 м. реших да махна памперса, слагах я да пишка през около час, час и половина и оставахме сухи, но след около две, три седмици разбрах,че правя грешка и престанах да я подсещам. Като се напишка няколко пъти в гащичките разбра, че за да остане суха трябва да каже на мама. Общо взето бързо се научихме. Ако имаш въпроси питай. Успех!

# 7
  • Мнения: 5 577
Незнам, незнам - ТОЛКОВА Е ЛЕСНО С ТЪРСАЧКАТА!

Неискам да съм груба но...  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 910
Незнам, незнам - ТОЛКОВА Е ЛЕСНО С ТЪРСАЧКАТА!

Неискам да съм груба но...  Rolling Eyes
...а ти какво... услужливо вдигаш тема обратно на първа страница, оказала се вече на 2-ра , за да заключиш очевидното. Трета поред...всъщност 2-ра, защото reflex е действала по същество.

На мен пък темата ми беше полезна, защото прочетох неща по въпроса преди да ми дойде момента да се замислям за тях.

# 9
  • Мнения: 5 577
Трудно в събота вечер тема в "Бъдещи и настоящи майки" ще стигне на 2 страница за 16 минути.

Радвам се, че някои е успял да прочете нещо полезно, което все още не е.

# 10
  • Мнения: 5 299
И аз до вчера нямах никаква информация по случая,и се засилих да купувам гърне,но изчетох темите, които Рефлекс ти е даала. Мисля, че е най-добре, когато детето наистина осъзнава какво се прави в гърнето. Снощи 1 позната ми каза, че когато детето започне само да изкачва стълбите - тогава е най-подходящият момент, което означава към 2 годинки Laughing

# 11
  • Мнения: 1 910
Радвам се, че някои е успял да прочете нещо полезно, което все още не е.
Почти уцели. Прочетох нещо полезно, за което принципно ми е рано да мисля. Все още съм бременна.

Много от майките тук са забравили, че и те са били новички някога. И че винаги ще има други, на които всичко ще им е за първи път.

Общи условия

Активация на акаунт