Планово секцио Майчин дом без избор на екип - как?

  • 4 397
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте бъдещи мами,
предстои ми второ раждане, което трябва да бъде секцио по медицински причини (не са минали 2 години от първото раждане - секцио по спешност). Първото раждане беше в Майчин дом и сега пак натам съм се ориентирала. Нямам някакви впечатления от конкретен екип, затова засега поне си мисля да не избирам такъв. Та въпроса ми е как се процедира - кога трябва да отида, къде и какво ще искат от мен? Приемам и препоръки за екип от мамитата с опит - все пак не се знае може и до избор на екип да опра. Много ви благодаря предварително за безценната информация.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Аз бях с избор на екип, но ще се включа. Тъй като по мое време (преди 1, 8 м., а предполагам и сега) в МД нямаше официално секцио пожелание, те приемат няколко дни по-рано за следене. Аз бях съответно в отделението на моят доктор. В съседната стая имаше момиче, което каза, че не е избирало екип, секциото щяло да го извърши дежурния екип. В крайна сметка й го направи моят док.
Та ввсе пак теб някой трябва да те насочи първо за приемане, пък после можеш да разпиташ дали операцията ти я прави дежурния екип в родилно, или човек от отделението, в което си била.
И на мен ще ми е интересно, ако се включат други като твоят случай.

# 2
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
tigywigy, и на мен май ще ми се наложи секцио по медицинско причини, иначе аз бих предпочела нормално раждане, но ако все пак е опасно за мен или бебето, ще е секцио. Също въобще не съм запозната, но ако знаеш ти или някой друг, който ще пише по темата - когато случая е такъв, то ест секциото е планово, не наложило се по спешност при вече започнало раждане, но е по медицински прични, не по желание, при здравно осигурена майка заплаща ли се тази операция?

# 3
  • Мнения: 303
tigywigy, и на мен май ще ми се наложи секцио по медицинско причини, иначе аз бих предпочела нормално раждане, но ако все пак е опасно за мен или бебето, ще е секцио. Също въобще не съм запозната, но ако знаеш ти или някой друг, който ще пише по темата - когато случая е такъв, то ест секциото е планово, не наложило се по спешност при вече започнало раждане, но е по медицински прични, не по желание, при здравно осигурена майка заплаща ли се тази операция?
Не, не се плаща.

# 4
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
salzichkata , мерси!

# 5
  • Мнения: 13
В МД не се ли плаща винаги няма значение как раждаш ?Доколкото знам няма значение дали си осигурен или не все плащаш , не е ли частна болница ?

# 6
  • Мнения: 46 515
Майчин Дом - Варна е частна.
http://www.maichindom-varna.com/

Майчин Дом - София е държавна, университетска, най-голямата в страната.
http://www.maichindom.com/

# 7
  • Мнения: 13
Майчин Дом - Варна е частна.
http://www.maichindom-varna.com/

Майчин Дом - София е държавна, университетска, най-голямата в страната.
http://www.maichindom.com/
Благодаря , не знаех.

# 8
  • Мнения: 161
Здравейте, когато е по медицински причини не се плаща нищо, ако не се избира екип разбира се. Този месец смятам да ида на отворените врати в Шейново и ще питам там каква е процедурата. А как така да те насочи някой. С първото ми дете следящият ме лекар ми каза като му дойде времето отиваш в болницата, която си решила и толкова. Не ме е насочвал изобщо. А доколкото съм запозната, ако няма някакви промени, при разлика между две раждания след първо секцио, по-малка от две години, секциото е задължително. Със сигурност трябва да се отиде някъде и да се говори с някого, но с кого като не се избира екип. На мен това не ми е много ясно.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Добре де, нали пишеш, че първото секцио не е било планово- тоест отишла си за нормално раждане. Естествено, че не е нужно някой да те праща. А в Шейново е различно от МД, както казах в МД официално няма секцио по желание, докато в другите болници има, затова приемът е по-различен, нямам представа какъв точно. Надявах се, че ще се включат майки с планово секцио без екип в МД.

# 10
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Отиваш с направление за хоспитализация, приемат те в съответното отделение - правят ти се изследвания и в зависимост от завеждащия отделението или лекаря под чийто наблюдение си попаднала се решава кога ще е секциото. Щом няма да плащаш обаче го прави дежурния екип, който си е долу мисля. Поне това са ми наблюденията от престоя ми там. Повечето завеждащи и големи имена - работят само с избор на екип.
Дано се включи и някой минал по пътя.

# 11
  • Мнения: 9 359
Отиваш с направление за хоспитализация, приемат те в съответното отделение - правят ти се изследвания и в зависимост от завеждащия отделението или лекаря под чийто наблюдение си попаднала се решава кога ще е секциото. Щом няма да плащаш обаче го прави дежурния екип, който си е долу мисля. Поне това са ми наблюденията от престоя ми там. Повечето завеждащи и големи имена - работят само с избор на екип.
Дано се включи и някой минал по пътя.
не съм раждала секцио в МД - София, но моя приятелка роди точно така втория път - с дежурен екип и без да плаща, беше много доволна. Отиде с документите предварително, секциото беше по медицински причини, и те и определиха дата. Тя обаче отказа предварителния прием в болницата и си стоше вкъщи. Трябваше обаче да я срежат 1 ден преди термина поради липса на по-ранна дата. Бебето тръгна 2 дена по-рано. Тя отиде и веднага я оперираха. При нея нямаше 24 месеца от предишното секцио и затова задължително трябваше пак да е секцио.

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 18:55 от Deni-meni

# 12
  • Мнения: 1
Здравей Simple Smile

Аз съм в същото положение, т.е. ще раждам планирано секцио, без да плащам за екип, но съм решила да е в Шейново.
Доколкото знам и съм питала - имаш ли направление и щом си здравно осигурена - можеш да родиш, където искаш.
Просто отиди по-рано (месец, например) в конкретната болница и си питай административните лица, които ще ти обяснят всичко.
Аз така ще направя...

Упех!

# 13
  • Мнения: 161
Deni-meni, а къде точно е отишла - на някой от етажите ли или в поликлиниката. Че там системата е много объркана. На мен ми се наложи да постоя малко преди първото раждане и се нагледах на лутащи се майки и неориентиран персонал. Именно затова съм решила да се ориентирам отрано.

# 14
  • В кошера...
  • Мнения: 527
приемните кабинети са долу - на втория етаж в поликлиниката. Няма как да те приемат директно на етажа.

Общи условия

Активация на акаунт