поликистоза и миомен възел

  • 4 442
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,
Аз съм на 25 с установена диагноза поликистоза от 3 години. Сутринта бях на преглед и ми откриха и миомен възел /1,5 - 1,5 см/. Не съм раждала.
Тъй като при предпоследният преглед /септември/ докторът ми каза, че е желателно да направя лапароскопия, заради кистите. Тогава миомата я нямаше.
 Замислям се дали да не направя лапароскопия и да махна кистите и възела едновременно или да потърся алтернативно лечение за миомата.
Четох в интернет, че миомният възел се наблюдава известно време, за да се види как расте, но честно казано малко не ми се иска да го чакам да порастне.
Питам за мнение, тъй като съм в някаква странна дилема. Или ако можете да ми препоръчате доктор в София, при който да отида, като допълнителен преглед и тогава да решавам..

# 1
  • Мнения: 0
Здравей,
аз съм на 28 и съм със същия проблем като твоя само , че с тази разлика , че моят миомен възел е 5 см.
От доста години се наблюдавам, защото имам поликистозни яйчници,но от 2 години ми откриха и миомния възел.Още тогава доктора искаше да ми направи операциа , но аз се оплаших и реших , че иска само да ми вземе парите. Ходих и при други лекари някой ми казваха , че имам само кисти , а др. ми виждаха и миомния възела и не знаех какво да правя не можех да събера две еднакви мнения. Върнах се пак при същия доктор и той ми каза, че ще го наблюдаваме няколко месеца , защото не ми разстеше, а си стоеше с тези см. Последно ходих и при още един Професор, който ми го препоръча една приателка и реших , че ако той каже да се оперирам ще се оперирам. Той беше на мнение, че трябва да се направи операция, защото иначе няма да мога да забременея или ще ми е тежка и трудна бремеността с усложнения. Сега чакам едни изследвания да ми излезнат и след това ще видим какво ще правя, но определено искам да ми се направи лапароскопия, а той каза че е възможно.
В момента съм в търсене къде е най-добре да ми се направи и ако може да е по Здр. каса така или иначе се осигурявам.
Ако искаш ще ти кажа при кой ходих последно в София Проф.д-р Найден Пранчев - ул.Владайска 35 до М-во на земеделието тел. 952 22 74/ 954 38 52. Ако искаш отиди за второ мнение.
А аз ще помоля някой може ли да ми помогне с избора на болница в която да си направя лапароскопията?Четох много  добри отзиви за Плевен, но точно в коя болница и кой д-р не се доуточнява за Майчин дом и Шейново също има доста добри отзиви , но аз искам  нещо конкретно .

# 2
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Вслушвайте се в мненията на лекарите ви.Ако не сте съгласни с мнението на един лекар потърсете второ.Наблюдаващите ви лекари най-добре ще кажат какво е необходимо в случая,тъй като същите са подробно запознати с конкретния проблем.По принцип съм привърженик на традиционната медицина,но не отричам и алтернативната такава когато помага и не вреди.Ако се оперираш лапароскопски възстановяването след операцията е по-бързо в сравнение с традиционните операции.А дали да се оперираш или не - преценката е твоя въз основа на мнението на лекаря ти.
Принципно е възможно при лапароскопията да се премахне всичко едновременно.Ако алтернативните методи са сигурни и няма да ти навредят пробвай ги,но аз съм привърженик както по-горе ти казах на традиционната медицина,но не отхвърлям и алтернативната.
Ще се опитам да ти препоръчам лекар от София при когото да отидеш.А и други момичета или момчета тук от форума могат да ти препоръчат,ако пуснеш питане в здравния справочник тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=19.0
Здравни заведения и специалисти - под форума с линка от горе.Там доста хора се изказват.
До тук отговорих на първото мнение.

Сега ще отговоря и на второто.
Не се плаши - операцията ако в случая ти  е необходима трябва да я направиш.Знам,че думата операция плаши,но както често и аз и други хора казваме - очите на страха са големи - но ще видиш после,че всичко ще бъде наред и ще си кажеш,ама то нямало нищо страшно в всичко това.
Дали да се оперираш или не е преценка не лекаря който те следи и е запознат с състоянието ти.
Има ли две еднакви мнения,значи в случая решението е за операция или за наблюдение.
Трудно е понякога да се съберат две еднакви мнения,защото специалисти имат свои виждания и становища.Първо да наблюдават и после да оперират ако е необходимо.Ако е възможно да се направи в случая ти - лапароскопия е по-добрия вариант от стандартната операция,защото се понася по-леко от пациента и е по-щадяща и следователно възстановителния период е по-кратък.
Лапароскопските и конвенционалните - стандартни операции могат да минат по Нзок след като си осигурена.Могат да минат и платено ако се използва лечебно заведение което няма договор с Нзок за 2011 по клиничната пътека за твоя проблем.При лапароскопските операции в някой клинични пътеки има консумативи които не се заплащат от касата,а се заплащат от пациента.
От пациента се заплаща и избора на екип или лекар,ако има желание да избира лекар или екипа - ако не избира го оперира този който е на смяна.Има таван на цените за избор на лекар и избор на екип във връзка с цената на екипа съгласно наредбата за осъществяване на достъп до медицинска помощ която беше публикувана ако не се лъжа на 14.01.2011 в държавен вестник - като беше допълнена в отношението избор на екип и лекар.Не се допуска избор на екип в спешно състояние,когато екипа или лекаря е само един.
Мога да ти кажа кои лечебни заведения имат договор по клиничните пътеки които те интересуват,но инфото е до момента и може да има промени,тъй като новите договори с лечебните заведения за болнична помощ не са сключени,същото е и за специалистите.
В Плевен има няколко лечебни заведения които се занимават с тези неща.Мога и за тях да ти дам инфо,а и за да получиш инфо и мнение за добър лекар,болница във връзка с проблема си може да попиташ и тук: в така наречения здравен справочник - под форума здравни заведения и специалисти.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=19.0

Надявам се всичко при теб и при другото момиче да бъде наред!Желая ви успех и ви стискам палци!

# 3
  • Мнения: 0
За Плевен ме насочиха към д-р Горчев той имал частна клиника с много скъпа техника и бил много добър в тази област може би ще отида да ме прегледа лошото е само , че ще трябва да си плащам ,а за какво се осигуряваме ,когато точно когато ти се налага лечение пак трябва да си плащаш, но в името на здравето съм принудена.
Но ще разгледам и по форума за др. доктори колкото повече информация имам толкова по добре.
Благадя ти много.

# 4
  • Мнения: 376
Nunu, ти си млада и миомният възел ти е малък. Можеш да се излекуваш само с билки и добавки. В една друга тема момиче беше написало, че е излекувало миомата си само с това:
http://www.tzvetelina.com/bilki/mujik.html
Тук има доста теми за кисти и миоми, прочети ги, има и други билки за тези неща.
Дори да махнеш сега кистите и миомата, те най-вероятно ще се появят отново, ако не пиеш билки и натурални добавки, които да ти пречистят организма и да добавят важни витамини и минерали.

# 5
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Относно клиниката на проф.Григор Горчев - "Св.Марина" Плевен е с много добри условия и същата има договор по клинични пътеки и може да минеш по каса,но някой неща се заплащат от пациента.

# 6
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
при мен нещата за сега се развиха добре ходих до Плевен, но не при Проф.Горчев, а при Др.Еленчев и съм много доволна. Направиха ми преди 1 седмица лапароскопия и ми отстраниха миомния възел всичко е наред не беше страшно, нямаше големи болки и съм много щастлива , че всичко приключи. Благодарение на това , че ми направиха лапароскопия ми откриха ендометриоза.Четох , че такъв вид заболяване се открива само  чрез лапароскпия сега ще ми бият 6 месеца инжекции и се надявам след това лечение всичко да е наред , защото водело до безплодие ако не се излекувам.
Надявам се и със др момичета всичко да е наред. Hug

# 7
  • Мнения: 376
А какво ще ти инжектират знаеш ли? Защото четох, че това не се лекувало с нищо.

# 8
  • Мнения: 0
Все още не знам в понеделник ще ходя при личната лекарка тя на база епикризата ще ми изпише някакви лекарства и инжекции. Но четох много и се лекува при операцията на миомниа възел са ми изгорили и тези огнища и сега 6м. ще ми предизвикат изкуствено менопауза с тези инжекции, за да може да се изчистят до край тези кръвоизливи.

# 9
  • Мнения: 376
Тина, с това лечение съм съгласна. И пиши като се излекуваш...   bouquet 

# 10
  • Мнения: 0
Здравей,

с миомният възел не съм запозната, но поликистозни яйчници имам от 16 годишна, сега съм на 21.
Лекарката ми каза, че тя също е имала и просто когато жената реши да има дете се прави много проста процедура за обелване на яйчниците. Заради поликистозата имам много нередовен цикъл, идва ми 3-4 пъти годишно, но реших да не предприемам нищо. Майка ми и леля ми също са имали поликистозни яйчници и при двете проблемът е изчезнал след като са родили. Ако искаш помоли някой лекар да ти обясни за обелването на яйчниците. Успех!

# 11
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
при мен нещата за сега се развиха добре ходих до Плевен, но не при Проф.Горчев, а при Др.Еленчев и съм много доволна. Направиха ми преди 1 седмица лапароскопия и ми отстраниха миомния възел всичко е наред не беше страшно, нямаше големи болки и съм много щастлива , че всичко приключи. Благодарение на това , че ми направиха лапароскопия ми откриха ендометриоза.Четох , че такъв вид заболяване се открива само  чрез лапароскпия сега ще ми бият 6 месеца инжекции и се надявам след това лечение всичко да е наред , защото водело до безплодие ако не се излекувам.
Надявам се и със др момичета всичко да е наред. Hug

Здравейте и от мен,
дай малко повече инфо за клиниката,по здравна каса ли мина или се заплаща.
благодаря предварително.

# 12
  • Мнения: 31
Здравейте момичета.Откриха ми миомен възел с размер 6 см.От години имам поликистозни яйчници.Гинеколожката ми каза че ще ме следи няколко месеца,но дума не е обелила за лапароскопия.В кой случай се назначава тя и какво представлява?

Общи условия

Активация на акаунт