Насред пубертета

  • 4 783
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 372
Мила, много сте ги разлигавили и сте им отпуснали края Wink . Аз не съм привърженичка на сурови методи на възпитание,но на елементарни и нормални съм.Не може да работиш до19часа,да гледаш три деца,да имаш 3год. дете,което си иска много грижи и внимание,да готвиш за 5 човека,да чистиш и никой да не помага.Стягайте ги и им намерете задължения.Ако не ги спазват и вие не спазвайте вашите задължения към тях-например без джобни,докато не се свърши задължението,без интернет.Не е приятно да се прилагат такива наказания-предлагам го в краен случай,какъвто според мен е вашия,щом децата казваш,че са като на хотел ooooh! .Така ще се научат,че е неприятно някой да не си спазват задълженията към теб и ще се отнасят по-отговорно.Каката наистина и в пубертета,не се ядосвай,ще и мине,но направете нещо по отношение на успеха в училище,защото все пак това наистина е важно.Това,че говори така за теб,не значи ,че не те цени,те тийнеджърите такива думи и епитети използват за собствените си родители,че...Не бива да те притеснява и да мислиш,че това е така,защото не си и биологичен родител.Това е част от този период просто,ще се справите  Peace .

# 16
  • Мнения: 613
Благодаря за подкрепата!Но по повод правилата таткото и аз сме на едно мнение ,НООООО  за следенето отговарям само аз.Това противоречи на идеята за доброто и лошото ченге.Аз за в момента се отказах и си мълча по всички въпроси, нито следя за изпълнението на дадените им задачи.Ако нещо не е свършено не се ядосвам , а ставам и си го върша сама.Но това да си кажа честно ме яде отвътре.Обичам да има някакъв ред, а става така ,че само аз и баща им си вършим задълженията.Тя и баткото са като на хотел.Аз слагам масата ,аз да я вдигам,да пера и т.н.Ходя по цял ден на работа и се прибирам към 19.00часа.Добре ,че поне майка ми е наблизо и ми помага.
Честно писва ми newsm61.

Говори с таткото. И то не само, защото ти е трудно, а и заради децата.
elf4eto - такова държание при 15 годишни, не винаги има нещо общо с разглезването. Може дори да я провокира с държанието си.

# 17
  • Мнения: 3 804
Напълно съм съгласна с Ирен ,моето почти на 16-ни се води ни се кара,говоря говоря говоря и т.н ,полза в момента -никаква.След това обаче ,винаги се оказва ,че нещата за които съм я предупреждавала  и съответно не съм била послушана ,са ставали точно така както съм казала,но урок за следващият път не се взима.Успехът и падна,добре че с другата ,която е на 14 е по-лесно.

# 18
  • Мнения: 27
 Всичко до сега казано е вярно.Те си имат задължения- баткото тр да изхвърля боклука всеки ден,каката да пуска прахосмукачката в тяхната стая (не вс ден разбира се) , и двамата се редуват през седмицата да мият чиниите.Обаче да не си мислите че това се прави? О неееее, тр постоянно да се казва.Аз се превръщам в постоянно мрънкало.За това се отказвам .
  Днес разбираме с таткото ,че каката краде пари.С това как да се справим?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 372
Благодаря за подкрепата!Но по повод правилата таткото и аз сме на едно мнение ,НООООО  за следенето отговарям само аз.Това противоречи на идеята за доброто и лошото ченге.Аз за в момента се отказах и си мълча по всички въпроси, нито следя за изпълнението на дадените им задачи.Ако нещо не е свършено не се ядосвам , а ставам и си го върша сама.Но това да си кажа честно ме яде отвътре.Обичам да има някакъв ред, а става така ,че само аз и баща им си вършим задълженията.Тя и баткото са като на хотел.Аз слагам масата ,аз да я вдигам,да пера и т.н.Ходя по цял ден на работа и се прибирам към 19.00часа.Добре ,че поне майка ми е наблизо и ми помага.
Честно писва ми newsm61.

Говори с таткото. И то не само, защото ти е трудно, а и заради децата.
elf4eto - такова държание при 15 годишни, не винаги има нещо общо с разглезването. Може дори да я провокира с държанието си.
Говорех за задълженията.Затова са си разлигавени Naughty.Свикнали са да им се повтаря,а те да не изпълняват и като няма никакви последствия картинката си остава същата.Просто са научени,че има кой друг да го свърши и ако не го свършат нищо няма да стане.Затова говорех  Peace. Как разбрахте,че кради пари и откъде ги краде? Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 17 322
Елфче, недей така, едно е на 5 и 7, друго е на 15-16. И най-възпитаните децата стават зверчета Simple Smile
Не съди по своите дечица само  Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 372
Елфче, недей така, едно е на 5 и 7, друго е на 15-16. И най-възпитаните децата стават зверчета Simple Smile
Не съди по своите дечица само  Peace
Да,права си,кой знае и мен какво ме чака сред време Laughing.Но за помагането вкъщи,сякаш трябва повечко контрол и настояване.Те моите и сега не им се подрежда,особено на малкия де,как ще го науча не знам и аз Laughing.

# 22
  • Мнения: 27
  Извинявам се два дена нямах достъп до компютър!  bouquet
  По въпроса за краденето на пари се изразих доста пресилено .Взима пари по 5 или 10.00лв. без да ни пита и без да ни каже.Когато разбере ,че ги няма и попитаме първо отрича, че тя ги е взела после си признава.Намирам касови бележки за по 6.00лв. за изкуствени нокти, спирали и т.н.Таткото си оставя парите върху секцията /винаги ги е държал на открито/, но напоследък забеляза ,че почват да му липсват по 10.00лв. и взе да си ги брои вечер и така ги засякохме.
  Снощи си говорехме доста по въпроса и аз съм на мнение, че той трябва повече да си говори с майка им за проблемите, защото си мисля че дори отдалеч тя може да им повлияе.В това не съм твърде убедена , но така е правилно.Нали тя им е майка нека нещо направи по въпроса и тя.Защо все ние да сме злите? smile3511

# 23
  • Мнения: 25 712
Намирам касови бележки за по 6.00лв. за изкуствени нокти, спирали и т.н.

По-добре седнете и поговорете тримата за нуждите ѝ от джобни и определете сумата. На тази възраст е нормално да има нужда от козметика и подобни прищявки, не е зле и по женски да обсъдите въпроса, за да не си съсипе кожата, косата и ноктите с боклуци. Време е и да я понаучиш как да се гримира - нищо, че си мислят, че всичко знаят.  Laughing

# 24
  • Мнения: 3 804
Намирам касови бележки за по 6.00лв. за изкуствени нокти, спирали и т.н.

По-добре седнете и поговорете тримата за нуждите ѝ от джобни и определете сумата. На тази възраст е нормално да има нужда от козметика и подобни прищявки, не е зле и по женски да обсъдите въпроса, за да не си съсипе кожата, косата и ноктите с боклуци. Време е и да я понаучиш как да се гримира - нищо, че си мислят, че всичко знаят.  Laughing

По същият начин разрешихме проблема у нас.Големите си имат определена сума джобни.Отделно от време на време им се купува маркова козметика и лек грим.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.Нали тя им е майка нека нещо направи по въпроса и тя.Защо все ние да сме злите? smile3511

Ами не, не мисля, че това е правилното. Дори така децата съвсем се объркват.
Аз с моята 13год. мома едвам се оправям... та не знам какво да те посъветвам. Опитвай се всячески да сте приятелки, тя да ти се доверява, да те чувства близка. Гласувайте й седмичен бюджет и нека таткото не си оставя заплатата на секцията. Той също е добре да е винаги на едно мнение с теб по отношение на тяхното възпитание.
Ох, трудно е...
Но стискай зъби още малко и поне тя ще излезе от това гадно пуберство. Тогава пък момчето ще влезе  ooooh!

# 26
  • Мнения: 275
Детето ми е далеч от пубертета, но все още е пресен спомена от моето много трудно и бурно тиинейджърство.
Единствения способ, който ще повлияе на момичето е да я оставите на мира. Престанете да я следите и да й "дуднете за глупости". Не след дълго тя сама ще ви потърси за съвет. Спомнете си времето, когато вие бяхте в тази бунтарска възраст.
Детето трябва само да преживее някои неща със своите приятели, за да се почувства пораснала личност. Непрекъснато й демонстрирайте своята любов и възможност да разчита на вас без да се притеснява, че ще я "похвалите" пред баща й.
След време нещата ще се нормализират.
Много обич и търпение ви желая.

# 27
  • София
  • Мнения: 175
Детето ми е далеч от пубертета, но все още е пресен спомена от моето много трудно и бурно тиинейджърство.
Единствения способ, който ще повлияе на момичето е да я оставите на мира. Престанете да я следите и да й "дуднете за глупости". Не след дълго тя сама ще ви потърси за съвет. Спомнете си времето, когато вие бяхте в тази бунтарска възраст.
Детето трябва само да преживее някои неща със своите приятели, за да се почувства пораснала личност. Непрекъснато й демонстрирайте своята любов и възможност да разчита на вас без да се притеснява, че ще я "похвалите" пред баща й.
След време нещата ще се нормализират.
Много обич и търпение ви желая.






Много ми хареса това!  newsm10
Аз също минах през страхотни проблеми с моята дъщеря .И разговори водихме и наказания се налагаха,но всичко беше с временен ефект.
В момента,в който се отдръпнах и спрях "да намилам" някакси нещата се понаместиха.Аз продължих с "дискретен" контрол разбира се,докато се убедя,че нещата са наред.
Успех и търпение и от мен!   bouquet

# 28
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не мисля, че наказанията са най-добрият вариант в случая. Един нормален човешки разговор решава по-добре какъвто и да било проблем. Опитай се да я разбереш, както се казва"влез под кожата" на това дете. Виж от какво точно има нужда и помогни. Най-лесно е да наложим наказание... А понякога децата имат нужда от разбиране, от подкрепа, от малко свое собствено пространство, подплатено със собствените джобни /както са писали момичетата преди мен/ . Peace

# 29
  • Мнения: 7 325
Аз съм възпитавана с много ограничения, страх прикрит под изграждане на уважение, фасони с които ми се е показвало че съм сгрешила и т.н. наказания и шамари не е имало, но и аз не съм ги предизвиквала. Знам че това не е правилния метод. Но ... ако оставим детето на мира да прави каквото си иска и да чакаме да му мине няма ли да направим по голяма грешка. Смисъл - то краде пари, ние преосмисляме разходите му и увеличаваме джобните. Спретваме една лекция че това е лошо и не трябва да се прави и от следващата седмица даваме повече. Няма ли детето да реши че това е начина за постигане на целите и да продължи да прави все повече глупости. Дадох пример с парите защото е засегнат в темата, но нямам предвид само него, а нещата в тази бунтарска възраст като цяло. И моят син върви към нея и честно казано съм доста изплашена, а нямам идея какъв е правилния подход. Бой, наказания и фасони са нещо което не желая да се случва в домът ми, но свободата .... не е ли твърде опасна.

Общи условия

Активация на акаунт