Как се грижите за кожата на своето лице?

  • 12 788
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
Какви процедури правите сутрин и вечер за своето лице:) Какви козметични продукти използвате? От кога е време за крем против бръчки..

# 1
  • Мнения: 34
Хммм, за крема против бръчки не знам, но ето каква е програмата ми сутрин:
Ексфолиант на Рефан за почистване (може да звучи радикално, но това всяка сутрин)
после крем на Билка- с пъпеш и краставица или с бяло грозде, разнообразявам с ампули на Балеа с авокадо и планктон- много са хубави  Heart Eyes
А вечер:
Ексфолиант на Рефан за почистване (още по- радикално  Laughing )
Тоник за мазна кожа с 10% разни киселини на Биотрейд , след това хидратираща маска на същата марка

За почистване на грим използвам мицеларна вода от Делиа козметикс- почиства идеално.
От време на време се глезя с почистваща маска- в момента имам с авокадо и овес на Фрийман.

Ти какво използваш  Flutter

P.S. Майка ми се хвана за главата като видя какво търкане и жулене пада  Laughing , но този режим ми действа чудесно  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 126
ами как се грижа.......
 почиствам я- никога не лягам с грим, ексфолирам я, хидратирам я. Поне веднъж месечно посещавам козметик. Правя си маски (много от които домашни). На 30 съм и все още не ползвам крем против бръчки, защото смея да твърдя, че кожата ми е добре и дори мимическите бръчки, които се появяват при мен все още не се забелязват.Ползвам козметика на vichy ,eucerin и съм доволна. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 573
Ето моята програма:
Сутрин под душа я измивам с измиващ продукт за лице. В момента ползвам гела на Фрийман с круша. Много съм доволна. Евтин е, а прави кожата много мека и не изсушава.
След това подсушавам и нанасям стик около очите на Виши Акуалия Антиокс (води се за 25+) и флуид отново от същата серия. Гримирам се обикновено по-леко за през деня - само пудра или лек полупрозрачен ФДТ, спирала и гланц.
Вечер почиствам грима с мицеларния разтвор на Биодерма и слагам крем пак на Виши, но по-богат и мазен от флуида.
Веднъж в седмицата след измиването сутрин ползвам скраб на Фрийман с кайсия (и от него съм страхотно доволна), след това слагам крем. Веднъж седмично правя маска с аспирин и мед. След нея отново крем.
В общи линии е това. Не ходя на козметик, но и кожата ми не е проблемна и не ми е трудно да се грижа сама за нея.

# 4
  • Мнения: 4 916
Като се замисля не правя нещо кой знае какво за кожата на лицето  Rolling Eyes
Мия я с вода, против всякакви козметични правила, след това я мажа с най-мазния възможен крем от аптеката и извеждам кучето в гората. В началото на зимата леко се прецаках с хидратантни кремове, но се оказаха неподходящи за гората, планината и зимата  Laughing Като се надишаме с чист въздух се прибираме, къпем се и се гримирам. За деня - крем с фактор, май ф-р 20 беше. Вечер - някаква мицлеарна вода, миене с вода, същия крем, но без фактор и обогатен (рич се води). Два пъти в седмицата масаж на лицето с най-простия хидратантен крем от аптеката. Един-два пъти в седмицата упражнения за стягане на шията и деколтето, които ги препоръчват за всеки ден, но пусти мързел, при мен се случват доста рядко.
Съжалявам, че не мога да се организирам да тръгна редовно на козметик и процедури.

# 5
  • София
  • Мнения: 220
Аз от почти година си мия лицето само с вода, по препоръка на дерматолог, защото направих себореен дерматит на лицето и всяко едно мазило, или тоник ми раздразваха кожата. Кремове вече не ползвам, само арганово  масло един- два пъти дневно.  Винаги съм била с т.н. Т зона на лицето- мазна  кожа на брадичката, носа и челото.  Сега, след толкова месеци миене само с вода, кожата на цялото лице е еднаква- тази Т зона я няма.  И  кожата ми не е по- мазна от преди- напротив. Само от време на време като се сетя докато се къпя,  се обтривам с  каша от амла.

# 6
  • Мнения: 0
Аз точно тази сутрин се замислих, че трябва да полагам повече грижи за лицето си и виждам тази чудесна тема! Поздравления на авторката! Много ми се иска да може да има една тема като тези за коси, където да се споделят ефикасни и иновативни трикове за кожата ни!

Аз не полагам особени грижи за кожата на лицето си. Мия се с вода, в най-добрия случай, разбирайте 1-2 пъти седмично, ползвам розова вода или тоник на Лореал. Иначе, пилинг си правя 2-3 пъти седмично. Хидратантен крем на Лореал и Виши редувам с масла - предимно вечер.
Маски почти не правя. Специално моят личен опит говори, че колкото по-малко, толкова по-добре. Преди използвах много продукти и кожата ми съвсем не беше от най-прекрасните.
И да ви кажа направо като ви гледам вас какви грижи полагате ви се възхищавам. Браво!

# 7
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Аз се грижа много за моята кожа, защото е нормална към суха, а понякога и чувствителна.
Сутрин се измива с хидратиращ гел за лице, след това тоник, крем за лице, крем за очи. Гримът за деня - база, ф.д.т.-ен, коректор ( ако е необходимо да се крие нещо ), пудра, руж, спирала, молив, балсам за устни, червило или гланц.
Вечер - ако съм била в къщи, си измивам с хидратиращ гел за лице. Ако съм била с грим, си измивам с един любим гел, който премахва всякакъв грим. След това или тоник, или розова вода, крем за лице, крем за очи, балсам за устни.
Веднаж седмично пилинг и маска за лице, след това един хидратиращ серум за лице и крем за лице. Ако се налага през седмицата се прави още една маска за лице ( почти задължително).
През зимата преди крема за лице слагам хидратиращ серум за лице, защото много ми се изсушава кожата през този сезон.

# 8
  • Мнения: 34
През зимата преди крема за лице слагам хидратиращ серум за лице, защото много ми се изсушава кожата през този сезон.

Какъв серум  Flutter   bouquet
Марка имах предвид   Blush

# 9
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Myr4oni, за съжаление го спряха от производство. Беше на орифлейм, ама аз си купих 2 опаковки преди да го спрат и сега се чудя с какво да го заменя.

# 10
  • Мнения: 34
Не много приятно наистина, стискам палци да намериш друг хубав серум  Hug

Бях пробвала мостра на серум на Лореал- Дерма Дженезис и много ми допадна (макар да беше само 1 нанасяне), но е за зряла кожа, 30+ мисля че беше  newsm78 . Ако имаш как, пробвай го. За мен е не лош продукт, макар далеч да не е натурален  Blush Peace

# 11
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Myr4oni, благодаря за предложението!
  bouquet

Аз съм на 25 ( след почти 4 месеца обаче ) и няма как да го пробвам. Аз търся нещо хидратиращо, като избягвам марките Юсерин и Виши ( навлякох си проблеми с тях).

# 12
  • Мнения: 34
Стискам палци  Hug Пазар широк, продукти много Simple Smile

# 13
  • Мнения: 472
 Кажата ми е по-скоро суха. Сутрин я мия само с вода, после слагам крем за лице с фактор 15 и крем за около очи. Вечер мия с почистващ гел и пак слагам нощен крем и крем за около очи.

# 14
  • Мнения: 0
Момичета, искам да ви попитам има ли продукт - крем, маска, гел и подобни, който наистина е променил коренно вашата кожа към по-добро?
Аз мога да посоча крема на Виши Олиго 25, ползвах го за първи път преди години и наистина резултатът беше уникален за мен.
Доста съм доволна и от тоалетно мляко, тоник и крем за лице Лореал Derma Genese.

Общи условия

Активация на акаунт